Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 122

Mieszany widok

  1. #1
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    Witajcie, przeprowadzę was przez podobno trudne pierwsze wgrywanie Androida na HD2, róbcie wszystko jak w tym tutorialu a będą z was ludzie

    Na wstępnie prosiłbym o nie kopiowanie mojego tutoriala i nie używania moich zdjęć poza tym forum bez mojego pozwolenia

    Autor tego tutka nie ponosi odpowiedzalności za uszkodzenia sprzętu wynikłe ze złego dobrania sprzętu (SD) lub odłączenia USB podczas wykonywania flashu Radia

    Już nie długo:

    Poradnik instalacji na systemach opartych o jądro LINUX


    Dla osób które miewają problemy ze sterownikami polecam ten temat:
    Kod:
    http://htcclub.pl/55-android-nand-q/1852-wgrywanie-brakujacych-sterownika-w-sdk-dla-windows-7-a.html#post10875


    Co będzie potrzebne?

    1. HTC HD2 Wersja Europejska (~512MB ROM) lub Amerykańska (T-Mobile z 1024mb ROM) z baterią naładowaną do minimum 60%
    2. Kabel USB i Komputer z Windowsem (Dowolna wersja, sam robię to na 7HP)
    3. HD2ToolKit do pobrania stąd
    Kod:
    http://www.tinyurl.pl/?PCA3PSfV
    4. Paczka .zip z romem do pobrania tutaj: (Do wyboru do koloru )
    Kod:
    http://www.tinyurl.pl/?QYqC6aUz
    5.Karta pamięci Minimum 2Gb o klasie prędkości minimum 4'

    Tak więc zaczynajmy

    1) Zainstaluj program HD2toolkit


    2) Po pobraniu Sterowników klikamy na install HSPL

    Uwaga podczas instalacji nie odłączaj USB!! Gdy tak się stanie spokojnie możesz kupić nowy telefon
    Robimy to w Bootloader mode



    3) Pobieranie Radia
    Wszystkie Radia znajdziemy tutaj:
    Kod:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611787

    Polecane do wgrania:

    Kod:
    http://www.tinyurl.pl/?7XxBfLR4

    Po pobraniu Radia zmieniamy jego nazwę na :
    Kod:
    LEOIMG.nbh
    i wrzucamy go na SD

    Po wrzuceniu włączamy telefon w trybie Bootloader ( Jak włączyć niżej) i po znalezieniu Radia klikamy Power i telefon aktualizuje Radio Rom

    Pobieramy jak najnowsze

    4) Najtrudniejsze za tobą, resztę będziesz wykonywał zależnie od romów jakich będziesz chciał używać

    Czas wyczyścić Windows Mobile i w jego miejsce wpakować Androida, ale wszystko po kolei

    w ToolKit klikamy na Task29 (Jest to formatowanie pamięci NAND urządzenia) i podłączamy telefon w trybie bootloader (Za każdym razem gdy coś nam się nie uda z poniższego powracamy do tego kroku )


    a) Aby wejść w tryb Bootloader wyłączamy telefon.
    Następnie wciskamy jednocześnie vol - i power
    zobaczymy kolorowy obraz z napisem serial.



    Gdy program poinformuje iż czeka na nasze urządzenie podłączamy telefon kablem usb i czekamy aż na telefonie będzie następujący napis:


    a1) W systemie Windows 7 dodatkowo musimy kliknąć w bezpiecznym usuwaniu na Qualcoom Device aby wykryło Leonka


    5) Klikamy na CLK Repartition, potem wybieramy 220mb (Większość romów na tym będzie śmigać ) oraz Repartition, włączamy Bootloader i jazda

    Dla Magldr postępujemy identycznie tylko wybieramy Magldr zamiast cLK


    Zmiana partycji systemowych jest konieczna do zainstalowania ROMU, każdy system ma inny rozmiar i wymagania.. tak jak jeden wgramy na partycji 105 mb tak drugi wymaga 290mb
    Trzeba ustawiać wedle wymagań na forum XDA, wtedy mamy pewność iż rom odpali

    6) Po wykonaniu powyższego telefon się resetuje i uruchamia się tryb Fastboot. Instalujemy sterowniki jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej: http://htcclub.pl/55-android-nand-q/...html#post10875 , następnie klikamy na Install CWM i wgrywamy CWM


    a) Jeżeli chcecie wgrać dotykową wersję CWM pobieramy pliki stąd:
    Kod:
    http://www.tinyurl.pl/?TBxWUJCc

    Plik recovery-raw.img wrzucamy do lokalizacji C:/Program Files (x86)(Mam wersję systemu 64x)/HD2Toolkit/Data/Ref i podmieniamy go, ADB.zip jest nam zbędne




    7) Po wykonaniu tych kroków możecie powiedzieć śmiało, Mój telefon może używać Androida

    Teraz włączamy telefon trzymając Home (Domek) i Power jednocześnie, włączy nam się tryb Recovery


    Tak to powinno wyglądać (Nie musi być identyczne )

    8) Przechodzimy do lokalizacji Advenced i klikamy Partition SD Card, ustawiamy partycje 1024 ext3 i 64 mb Swap ( UWAGA!! ta operacja kasuje CAŁĄ pamięć Karty Pamięci)

    9) Następnie cofamy się do głównego menu, wybieramy Mounts and storage..
    Następnie Mount USB Storage, i wrzucamy wcześniej pobrany rom na kartę pamięci

    10) Przechodzimy do głównego menu CWM i wybieramy Install zip from SD Card, następnie Install from SD Card i wybieramy nasz pobrany rom, właśnie się instaluje.. czekamy aż wyskoczy nam informacja o zakończeniu opercaji i pojawi się
    menu kontekstowe..

    a) Kernele wgrywamy dokładnie tak samo, jednak dopiero po wgraniu Romu, polecam gorąco kernel od DoramanX do pobrania tutaj:

    Kod:
    http://www.tinyurl.pl/?5AGV5B5O

    11) Cofamy się do Menu głównego i wybieramy Reboot Device

    12) Gdy system odpali i przegrzebiemy się przez Rejestrację urządzenia wchodzimy do Ustawień, następnie sieci bezprzewodowe.. i sieci komórkowe aby wyłączyć transmisję danych (kasujemy wszystkie ptaszki ) i wybieramy tryb sieci GSM


    I to by było na tyle, własnie macie wgranego Androida i możecie bawić się ile wlezie


    Przepraszam za słabą jakość zdjęć, ale tak wyszło...





    Miłej Zabawy, ChickenPie 2012

  2. #2
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    Dodaj do punktu czwartego ten link HTC HD2 Android Roms

    Napisz jeszcze o wgrywaniu MAGLRD ponieważ sporo ROMów jest zrobiona tylko pod niego. Dodatkowo warto wytłumaczyć dokładniej o co chodzi z tymi partycjami systemowymi.

    Po za tym, dobra robota

  3. #3
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    Nie miałem czasu na rozpisanie się bo Tata do sadu wołał obciąć drzewka :P jeszcze dopisze, to spory temat

    Wysłane za pomocą mojego HTC Evolution HD II z Beats Audio

    ---------- Dodano 18:51 ----------

    Cytat Zamieszczone przez MatrixSTR Zobacz posta
    Dodaj do punktu czwartego ten link HTC HD2 Android Roms

    Napisz jeszcze o wgrywaniu MAGLRD ponieważ sporo ROMów jest zrobiona tylko pod niego. Dodatkowo warto wytłumaczyć dokładniej o co chodzi z tymi partycjami systemowymi.

    Po za tym, dobra robota
    Opisałem CLK gdyż jest to najbardziej stabilna i bezpieczna instalacja, a kernele są i 99% romów na nich pracuje i tak to 0.01 to PRJ Froyo

    Co do księgi romów którą dałeś.. na XDA jest to łatwiej znaleźć i można poczytać o tym

  4. #4
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    21.02.2011
    Posty
    18
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    Witam, mam problem po wgraniu HSPL i TASK nie mozgę nic zrobić nie jestem w stanie wgrać CLK a postępuje zgodnie z instrukcją, próbuję wgrać CLK ale telefon nie reaguje na klawisz Power i Wstecz. Co mogłem zrobić źle albo czego ni zrozumiałem z tej instrukcji? Proszę o szybką odpowiedź bo mój telefon jest teraz lekko niesprawny.
    Ok, doszedłem do etapu gdzie po włączeniu pojawia się czarny ekran gdzie drobnym druczkiem są wiersze znaków CLK v1.4.0.1 itd... ale nie jestem w stanie updatować cLK Instal Recovery. Ogólnie wykonałem krok 5 i nie jestem w stanie nic dalej zrobić.
    Ostatnio edytowane przez mariac ; 15.06.12 o 19:02

  5. #5
    Administrator
    Dołączył
    13.11.2010
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    425
    Słuchawka
    Note 3
    Rom
    Stock

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    Fajny tutek szkoda że już nie mam hd2 żeby sprawdzić czy działa , ChickenPie mogę umieścić na hd2blog.pl ?
    hTc HD2 "Leo"
    quietly amazing
    podswiatlo.pl

  6. #6
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    NOTICE

    Także na chwilę obecną... Jedyna opcja to zrobienie tego ręcznie ;d
    Chyba, że masz tego .zipa na dysku i gdzieś podrzucisz.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  7. #7
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    Mirror dla sterowników: http://dl.dropbox.com/u/16429396/tel...id_Drivers.zip Wrzuć go Chicken do pierwszego postu jak możesz.

    Skrócona Instalacja sterowników na Windows 7:
    1. Po instalacji CLK odpalamy telefon w trybie fastboot (Klawisz wstecz+czerwona słuchawka)
    2. Podpinamy pod kompa, wykryje nam urządzenie "Android"
    3. Wchodzimy w Panel sterowania => Sprzęt i dźwięk => Menedżer urządzeń
    4. Klikamy Prawym klawiszem myszy na "Android" i wybieramy "Aktualizuj oprogramowanie sterownika..."
    5. Wybieramy "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika"
    6. Klikamy "przeglądaj" i wchodzimy do folderu w którym wypakowaliśmy paczkę ze sterownikami
    7. Klikamy "Dalej" jak wyskoczy nam okienko o podpisie cyfrowym klikamy na "Mimo to kontynuuj"
    8. Czekamy na koniec instalacji.

    Po wszystkim telefon powinien być bez problemu widoczny dla wszystkich programów. Napisałem instrukcję gdyż często ludzie mają z tym problemy. Niektóre punkty mogą się różnić w zależności od wersji systemu.

  8. #8
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    30.04.2012
    Posty
    21
    Słuchawka
    hd2

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    Najpierw wykonać krok 1, a później to, co dokleił MatrixSTR, i później dalej 2,3 itp., czy krok 1 można zrobić na 2 sposoby (z obrazka i sposób MatrixSTR) ?

  9. #9
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    Ten sposób który opisałem powinno się wykonać w punkcie 5. Wtedy potrzebny jest ten sterownik.
    Z tego co pamiętam to sterowniki dla bootloadera są już w Windowsie, albo system sam sobie je ściągnie z internetu.

  10. #10
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    30.04.2012
    Posty
    14
    Słuchawka
    hd2

    Odp: Przygotowywanie HD2 do wgrania Android'a

    Pomocy! Stanąłem w 8 punkcie. Gdy wybieram "mount usb storage", wyskakuje mi : unable to write to ums lunfile (no such file or directory). Co robić?


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top