Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Dziwny problem z Routerem

    Mam dość dziwny problem z WiFi w moim Routerze. Telefon łączy się z nim bez problemu, jednak nie działa kompletnie synchronizacja, połowa stron się nie ładuje, a na tych co się załadują nie ma większości obrazków. Z początku myślałem że to wina softu w telefonie, jednak na każdym mam to samo.
    Żeby zobaczyć czy czasem coś w telefonie mi się nie zepsuło zrobiłem na komputerze połączenie Ad-hoc i gdy się z nim połączyłem to wszystko chodziło idealnie. Tak samo gdy podłączyłem się do routera kolegi.
    Mam też pod ten Router podłączonego Laptopa siostry i komputer ojca i na nich nie ma żadnych problemów.
    Wygląda na to że problem jest tylko w połączeniu mój Router->mój HD2
    Zaczęło się to dziać po którymś z kolei restarcie ustawień w Routerze i teraz nic nie mogę z tym zrobić...

    Wie ktoś co mogę z tym zrobić, albo chociaż gdzie znaleźć rozwiązanie (jakieś forum, czy coś w tym stylu)?

  2. #2
    Administrator
    Dołączył
    13.11.2010
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    425
    Słuchawka
    Note 3
    Rom
    Stock

    Odp: Dziwny problem z Routerem

    osobiście zrobiłbym hr routera i wprowadził wszystkie ustawienia od początku

    powiedz jaki router i jaki provider dostarcza twój necik ?
    nazwę uzytkownika i hasło od internetu masz zapisaną?
    hTc HD2 "Leo"
    quietly amazing
    podswiatlo.pl

  3. #3
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Dziwny problem z Routerem

    Właśnie HR robiłem już kilka razy i nie pomogło. Router to ASMAX BR704G, a dostawca lokalny.

    Na jednym forum wskazali że winę może ponosić MTU, więc zrobiłem testy żeby ustalić jak najmniejszą wartość, ustawiłem w Routerze i wydaje mi się że na razie działa dobrze O.o

    Mam jeszcze jeden mały problem. Mianowicie gdy odejdę z telefonem za daleko i zerwie połączenie, to czasem Router nie chce się już połączyć z żadnym innym urządzeniem. Cały czas wisi na "Uzyskiwanie adresu IP" i trzeba go ręcznie zresetować. Co ciekawe najczęściej dzieje się tak na ROMach z CM7 niezależnie od telefonu. Ten problem występował też przy G1 i WildFire. Na Sense czasem się pojawia, ale to już rzadko.

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: Dziwny problem z Routerem

    Zmień router
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  5. #5
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    Szybciej i taniej wyjdzie ci kupić nowy router niż bawić się z tym zarobisz spokojem :P

    Wysłane za pomocą mojego HTC Evolution HD II z Beats Audio

  6. #6
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Dziwny problem z Routerem

    Gdybym miał kasę to na pewno bym zmienił :P I to na taki z mocniejszą anteną :P A jak na razie jestem skazany na ten

  7. #7
    Administrator
    Dołączył
    13.11.2010
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    425
    Słuchawka
    Note 3
    Rom
    Stock

    Odp: Dziwny problem z Routerem

    Kiedyś miałem podobny problem, pomogło ustawienie karty sieciowej (na telefonie) ręcznie adres ip maska, brama i DNS ten właściwy od providera, potem restart wszystkich urządzeń
    hTc HD2 "Leo"
    quietly amazing
    podswiatlo.pl

  8. #8
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: Dziwny problem z Routerem

    Niestety w tym routerze Ci nie pomogę bo nie znam totalnie, może przydziel na stałe adres ip do telefonu, wtedy nie będzie chciał przydzielać nowego
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top