Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: OCZYSZCZENIE autostartu z niepotrzebnych serwisów/apsów?


  2. #12
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    Cytat Zamieszczone przez MatrixSTR Zobacz posta
    Także go bardzo polecę, jeżeli zależy ci na Tablet mode to polecam Paranoid* Android od Xylographa

    *nie pamiętam nazwy xD

    Tapnięte z mojego Tabletowego HD2

  3. #13
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: OCZYSZCZENIE autostartu z niepotrzebnych serwisów/apsów?

    Panowie, chyba nie zrozumieliście mnie zupełnie! Jak mam cokolwiek wgrać skoro fon nie wstaje w ogóle - wygląda, że ostatni ROM: Tosti-HWA (Xylograf'a) uszkodził mi bootloader!
    To co teraz robić - żeby nareperować bootoader, znaczy wgrać go przy użyciu profesjonalnych narzędzi - to koszt powyzej 100zł jak mi powiedzieli w warsztacie
    Jednak może macie jakieś pomysły żeby reaktywować fona bez specjalistycznych usług w warsztacie napraw?

  4. #14
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: OCZYSZCZENIE autostartu z niepotrzebnych serwisów/apsów?

    O.O Nie mam pojęcia w jaki sposób ROM mógłby Ci uszkodzić Bootloader. Gdy naciśniesz VOL- i Czerwoną słuchawkę to też nic się nie dzieje? Co dokładniej robiłeś z telefonem?

  5. #15
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: OCZYSZCZENIE autostartu z niepotrzebnych serwisów/apsów?

    Cytat Zamieszczone przez MatrixSTR Zobacz posta
    O.O Nie mam pojęcia w jaki sposób ROM mógłby Ci uszkodzić Bootloader. Gdy naciśniesz VOL- i Czerwoną słuchawkę to też nic się nie dzieje? Co dokładniej robiłeś z telefonem?
    jak nacisnę VOL- i Czerwoną słuchawkę to tylko słychać cichusienkie burknięcie i potem nic... Ale to burknięcie tylko po wyjęciu i włożeniu baterii - jezeli jej nie wyjme na chwilke to nawet tego burknięcia nie słychac. Tak przynajmniej wiem, że bateria ma styk na kontaktach (bo niektórzy piszą, że te styki sie lubią odkształacac i nie kontaktują - ale tu widac, że tu nie o to chodzi).

    Co dokładnie z telefonem? Otóż w odróznieniu od poprzednich wgrywań ROMów tym razem bez task29 - po prostu tylko wipe z CWM - tak jak tutaj ktos mi zasugerował. Tak własnie wgrany ROM (Tosti - Xylograf'a) pochodził ładnie przez 3 dni ale wczorajsze kopiowanie plików na SD przez kabelek USB podłączony od PC do telefonu zakończyło się zawieszeniem telefonu i potem już... nic! Reset i to o czym piszę: nie chce się boot'ować - ale NIC! Tylko to cichutkie burknięcie jeśli przedtem się wyjmie na chociaż moment baterię...

    W warsztacie mi dziś powiedzieli że to bootloader i trzeba go wgrać od nowa. To skomplikowana operacja, wymaga rozkręcenia fona na czynniki pierwsze i dobrania się do pamięci bezpośrednio i kosztuje ponad 100 zł

    Pytasz jak ROM mógł uszkodzić bootloader? Przecież to cały czas sprawa software'owa - no nie?

  6. #16
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: OCZYSZCZENIE autostartu z niepotrzebnych serwisów/apsów?

    Niby tak, tylko ROM nie ma dostępu do bootloadera jako takiego. Mam wrażenie że podczas podłączenia telefonu pod kompa coś się wydarzyło. Mógł nastąpić skok napięcia, albo mogło się zrobić zwarcie. Jakiej firmy masz zasilacz?

  7. #17
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: OCZYSZCZENIE autostartu z niepotrzebnych serwisów/apsów?

    Cytat Zamieszczone przez MatrixSTR Zobacz posta
    Niby tak, tylko ROM nie ma dostępu do bootloadera jako takiego. Mam wrażenie że podczas podłączenia telefonu pod kompa coś się wydarzyło. Mógł nastąpić skok napięcia, albo mogło się zrobić zwarcie. Jakiej firmy masz zasilacz?
    "tellson" - tak jest napisane na zasilaczu. Jakie ma to znaczenie?
    Słuchaj, podłączałem mnóstwo telefonów na USB pod tego kompa i nigdy nic się nie zdarzało, to ten HTC jest taki delikachniuchny?
    Tak w ogóle to co teraz robić?

  8. #18
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: OCZYSZCZENIE autostartu z niepotrzebnych serwisów/apsów?

    Przeglądałem dużo wątków na Xda i nigdy nie widziałem żeby komuś jakiś ROM z Androidem uwalił całkowicie telefon. Pamiętam tylko jeden przypadek w którym gościowi zrobiło się podobnie, z tym że na HTC WildFire. Podczas próby naprawy okazało się że została spalona sekcja zasilania. Z dalszej rozmowy wynikło że miał jakąś lipną płytę główną w komputerze i prawdopodobnie puściła za duże napięcie. Dlatego wątpię żeby to była wina ROMu.

  9. #19
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: OCZYSZCZENIE autostartu z niepotrzebnych serwisów/apsów?

    mi też się teraz zdarzyło poczytać w międzyczasie wypowiedzi ludzi w podobnych tarapatach znalezionych z Google i piszą niektórzy, że ponoć pomaga potrzymać telefon przez 5 godzin w zamrażalniku (w torebce foliowej) a potem już zwracać uwagę na to by używać tylko i wyłącznie zasilacza firmowego - toteż ciekawi mnie dlaczego spytałeś jakiej firmy posiadam ładowarkę?

    To co Ty piszesz natomiast to trochę nie pasuje bo tego typu problem pojawił się już miesiąc wcześniej zaraz po wgraniu pierwszego Androida - i wtedy tez wyglądało to groźnie lecz przypadkowo okazało się, że wystarczy po prostu wyjąć kartę SD na moment żeby telefon nagle się cudownie uaktywnił!!
    Potem jeszcze podczas kolejnego tygodnia zdarzyło się tak ze 2 razy i wyjęcie/włożenie karty SD sprawiało, że ok

    Teraz natomiast wkładanie/wyjmowanie SD nic nie daje... nota bene teraz to inna karta - wtedy była 2GB a teraz jest 16GB ale wątpię, że ma to jakies znaczenie dla sprawy...

    ---------- Dodano 11:04 ----------

    Teraz właśnie niespodziewanie mój fon OŻYŁ!!!!!!!!!!

    Jak? Po prostu po wyjęciu i włożeniu baterii przyciskam przycisk resetu wewnątrz obudowy i dalej go cały czas trzymam naciskając nestępnie "czerwoną słuchawkę" i trzymam dalej "reset" dopóki cokolwiek się nie stanie, wtedy zaczyna się bootować - nawet ten TOSTI który jednak od razu się zawiesza przy "unlock screen" - cholernie dziwne, nieprawdaż?

    Ponowny reset z "Vol-" i fon jest w trójkolorowym bootloaderze - już się boję cokolwiek teraz robić...

    Co mam teraz z tym fonem zrobić? Co wgrać i w jakiej kolejności?

    W trybie bootloader'a na 4 różnokolorowych poziomych pasach sa następujące informacje:

    PB81120 SS-B3
    SPL-2.08.HSPL 8G XE
    0x05
    CotullaHSPL 0x50



    Serial

    Jeszcze dodam, że jest to fon z niemieckiego T-Mobile (1GB pamięci na pokładzie)

    ---------- Dodano 11:07 ----------

    EDIT:
    telefon działa na tamtym ROMie TOSTI - nie zawiesza się, zawiesił sie tylko wtedy kiedy nie była włozona karta SD...

    Ale przecież na tym nie można polegać - coś jest "nie tak" - co mam teraz zrobić? Czy może wgrac wszystko od początku, razem z HSPL? Radiem tez - bo nie wiem?


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top