Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Smile Muzyka, czyli czego słuchacie?

    Czyli ogólne dyskusje o muzyce, wasze ulubione kawałki i wszystko co związane z tematem

    Osobiście słucham chyba kazdego możliwego gatunku muzyki, głównie to jest Polski Hip Hop (tylko normalny, nie jakieś Firmy i inne JP). Po za tym wszystko od metalu, przez Dupstep a na klasycznej kończąc

    Tak na rozpoczęcie dnia


  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    Cóż ja dziś się zakręciłem na punkcie Queen, jednak głównie polski rap, głównie 1996-2006, chodź i kilka nowości jest.
    Ukochałem sobie Śląski Rap, głównie MaxFloRec , potem Łódzki Asfalt z Ostrym i Łoną, next Warszawski -Grammatik, Molesta, Płomień, WFD

    Ostatnio lubie także polski Rock, tak 1983-2002 , kocham muzykę, bez niej nie umiał bym żyć ;]

    Ostatnio lubię BitBox oraz Freestyle sam tworzę, miewam podobne zainsteresowania jak nasz Smoggi :P z tym że ja pragę nagrać jakiś nielegal

    Pewnie zaraz będzie Ciach ale co tam ;P

  3. #3
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    27.12.2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    20
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    [WM 6.5.X BUILD 23563] [576MB] [New Style v.1.2][NEW!!!] by Lobuz_1
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Muzyka, czyli czego słuchacie?

    Ja słucham Death metalu.
    Głównie Children of Bodom, Immolation, Death, Decide, Arch Enemy...
    HTC HD2 - [WM 6.5.X BUILD 23563] [576MB] [New Style v.1.2][NEW!!!] by Lobuz_1

  4. #4
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Muzyka, czyli czego słuchacie?

    Jeśli kogoś to interesuję, napiszę trochę o muzyce której słucham, i napiszę trochę o każdym z zespołów... W sumie taki temat, nie?
    A więc biorę telefon do ręki, listę wykonawców... i alfabetycznie:
    AC/DC - świetny, legendarny zespół, ma naprawdę zróżnicowane utwory (na przykład: Big Balls, For Those About to Rock, Ride On i Highway to Hell)
    Airbourne - po prostu genialny, dość młody zespół z Australii, grający na Gibsonach Explorerach, co daje nam bardzo fajny dźwięk przesterowanej gitary, bardzo żywiołowa gra, często porównywana do AC/DC, jednak moim skromnym zdaniem dużo bardziej energiczna i pomimo wszystko troszkę inna.
    The Animals - Mało znana legenda, jednak legenda. Pomimo kilkudziesięciu lat, ich kawałki nadal są... bardzo dobre.
    Black Sabbath - charakterystyczny wokal Ozzy'ego czy po prostu operowy śpiew Dio, dodajmy do tego leworęcznego (!) gitarzystę Tonny'ego Iommi'ego, genialna sekcja rytmiczna Geezera... Niepowtarzalna mieszanka, która - i to nie ważne, jakiego gatunku muzyki słuchacie - miała olbrzymi wpływ na muzykę.
    Deep Purple - utwory, które zna 90% społeczeństwa (a reszta jest głucha / ewidentnie plastikowa), a zespół... Dość mało znany. Naprawdę dobry, stary, dość psychodeliczny miejscami rock. Moim zdaniem zalicza się do tej samej grupy co Black Sabbath, Led Zeppelin i Pink Floydzi, Beatlesi i Rolling Stone'si.... Czyli nie ważne, jakiej muzyki byś nie słuchał - te zespoły miały olbrzymi wpływ na muzykę.
    Disturbed - dość fajny zespół, jednak na mój gust grają trochę zbyt monotonicznie.
    Drowning Pool - Nie jest to jakaś rewelacja, ale pomimo to mają kilka kawałków które się wybiły... I na pewno wpadają w ucho, pomimo że nie są jakimś muzycznym geniuszem...
    Enio Morricone - Zapewne nikt o nim na forum nie słyszał - bo po pierwsze gra muzykę klasyczną, a po drugie bo głównie można go usłyszeć w leciwych już filmach.
    Eric Clapton - Naprawdę świetna muzyka, łagodna, z świetnymi tekstami.
    Foo Fighters - Nieważne, że wokalista to eks-perkusista Nirvany. Po prostu wiedzą jak, co i w jakim stylu grać.
    Guns N' Roses - pomimo że ten zespół miał konflikt z całym światem muzycznym, to trzeba przyznać, że Slash robi swoje. Do tego wokal młodego Rose'a... Jednak nowsi Gunsi to już nie to - brak Slasha zabił Gunsów.
    Iron Maiden - Jeden wokalista, który na co dzień jest pilotem samolotów pasażerskich, na koncertach i płytach robi za kilka tysięcy głosów zwyczajnych śmiertelników... Operowy głos Dickinsona, w dodatku trzy gitary, świetny basista (moim zdaniem jeden z pięciu najlepszych) i perkusja z zabójczą precyzją nawet przy najtrudniejszych i najszybszych utworach. No i oczywiście jeszcze kilkanaście utworów, które pomimo swego wieku dalej są na top listach w Wielkiej Brytanii. Chociaż to trochę smutne, bo moim zdaniem Ironi powinni być słuchani całymi płytami - wtedy to nabiera sensu.
    Judas Priest - Pomimo, że nie znam ich zbyt dobrze, mam do nich olbrzymi szacunek za kilka utworów - choćby za Breaking the Law.
    Kasabian - Nie jestem zbyt przekonany do tego zespołu, ale grają bardzo ciekawie nawiązując to starszych zespołów jednocześnie wprowadzając swój świeży styl.
    Korn - Tutaj mógłbym napisać naprawdę dużo, ale i tak jedynym wyjściem zrozumieć o co mi chodzi jest przesłuchanie ich twórczości. Ciekawy głos i scat Davisa, charakterystyczne 'ściany gitar' Heada i Munky'ego, niepowtarzalny bas od Fieldy'ego... Nie znam drugiego takiego zespołu.
    Led Zeppelin - Po. Prostu. Legenda.
    Lenny Kravitz - Moim zdaniem troszkę niedoceniany, może z powodu zbyt dużej rytmiki jego utworów...
    Lynyrd Skynyrd - Grają fajne, wpadające w ucho, mega-ekstra-melodyczne kawałki.
    Megadeth - byłem na ich koncercie, i muszę przyznać, że Dave Mustaine robi swoje... Świetna gitara od Mustaine'a, w dodatku jego wokal - brzmiący na siłę, jednak jest to celowy zabieg - idealnie wpasowuję się w charakterystykę zespołu.
    Metallica - Na swój sposób lubię wszystkie albumy tego zespołu, oprócz ostatniego - pomimo że wyszedł jakieś pół roku temu, praktycznie go nie przesłuchałem, więc nie mogę wyrazić o nim swojego zdania - ale to pierwsze cztery albumy... Po prostu geniusz gitary basowej Cliffa Burtowa w pierwszych trzech albumach, na dodatek niebanalne teksty, chwytliwe riffy od pana Hammetta a wcześniej od pana Mustaine'a, nie-operowy głos Hetfielda bardzo wpasowuje się w same utwory... Perkusja Ulricha też jest naprawdę na poziomie, pomimo że (przykład: Sonisphere 2010 na którym byłem) czasami widać oznaki jego wieku. Na pewno znacie kilka utworów Metalliki (choć pewnie o tym nawet nie wiecie...), ale są utwory stosunkowo mało znane które są genialne - One, Welcome Home (Sanitarium), For Whom The Bell Tolls... Nie każdy musi lubić rocka czy metalu, jednak to jest praktycznie muzyka klasyczna - między innymi dzięki klasycznemu wykształceniu muzycznemu Burtona...
    Motorhead - Głos Lemmy'ego miażdży. W dodatku bardzo spodobała mi się u nich jedna rzecz - na koncercie w Stodole, bodajże 2006 czy 2007 rok. Wyszedł ich support, pięć minut przedstawiali się z okrzykami, krzyczeli jacy to oni nie są zaje****i bo są supportem Motorhead, ble, ble, ble. Zagrali... przeciętnie. Później wychodzi Motorhead - jakbyśmy nie patrzyli, światowej sławy i klasy muzycy - stają na scenie, a Lemmy mówi normalnym głosem: Cześć, jesteśmy Motorhead i przyjechaliśmy tutaj zagrać dla Was kilka kawałków i fajnie się pobawić. Bez żadnej spinki. Bez żadnego całowania stóp. Następnie rozwalili nas wszystkich swoją grą, podpisali trochę autografów, porozmawiali z kilkoma fanami, pożegnali się na luzie i wyszli. Beż żadnego ubóstwiania ich etc...
    /to jest dla mnie najśmieszniejsze, że najlepsze zespoły nie zachowują się jak idioci, a średnie zespoły psują ich wizerunek swoim zachowaniem.../

    Nirvana - Możecie mówić, że jest popularna tylko dlatego bo wokalista popełnił (dość... spektakularne) samobójstwo. Możecie mówić, że Cobain był ćpunem etc. Nie obchodzi mnie to, bo grają świetnie.
    Ozzy Osbourne - Zakk Wylde, wcześniej po prostu ge-nia-lny Randy Rhoads, plus wokal Ozzyego.
    People of the Haze - Młody zespół z Wrocławia (bodajże?), praktycznie wcale nie znany, a potrafią skomponować naprawdę ciekawe i wpadające w ucho kawałki, które brzmią jak połączenie Led Zeppów z ... kilkoma innymi zespołami, plus duża część ich stylu. Naprawdę polecam.
    Rage Against the Machine - Powrócili. Są razem. Bardzo mnie to cieszy, bo... nie ma takiego drugiego zespołu - no, może można ich troszkę porównać do System Of a Down (poruszana tematyka, Axis of Justice etc.) - który by tak grał.
    Red Hot Chilli Peppers - Nie przepadam zbytnio za nimi, chociaż mam świadomość, że są dobrzy i komponują zgrabne utwory.
    The Rolling Stones - Zespół, dzięki któremu jest jeszcze muzyka, a nie wiercenie wiertarką garnka. Właściwie to samo tyczy się też Beatlesów i Led Zeppów...
    Scars on Broadway - grali całkiem fajnie, jednak po reaktywacji SOADu ten zespół - mam takie wrażenie - się rozpadł.
    Serj Tankian - fajny solowy projekt wokalisty SOADu, ale kierowany do zupełnie innych osób, niż ludzie słuchający Systemu.
    Slash - Pomimo, że nie uczył się nigdy grać na gitarze, jest w mojej top-5 gitarzystów. No i dodajmy jeszcze wokalistów takich jak Andrew Stockdale czy Ozzy Osbourne.
    Steppenwolf - szkoda, że tak bardzo niedoceniany.
    Strachy na Lachy - Teksty tego zespołu... Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w c***a... Polskie realia.
    System of a Down - naprawdę zróżnicowany zespół - każdy album jest inny (no, może Mezmerize i Hypnotize są podobne...) i prezentuje inny rodzaj grania, inny gatunek muzyczny - jednak dalej to jest rock i dalej słychać, że to System.
    Van Halen - Po prostu argument nie do znegowania. Wystarczy wysłuchać utwór Eruption który zmienił styl grania na gitarze na całym świecie. Techniczne solówki z motywami z muzyki klasycznej, w dodatku zgrabnie połączone i wpadające w ucho. Masterpiece.
    The White Stripes - Ciekawa alternatywa.
    ZZ Top - Ich gitary mówią same za siebie

    Jeśli ktoś przeczytał całość - gratuluję.
    Jeśli ktoś przesłuchał kilka utworów - szacunek.
    Jeśli ktoś dzięki temu zaczął słuchać jakiegoś zespołu... - bardzo się cieszę

    Nie opisałem wszystkich zespołów, które miałem na telefonie/PC. Po prostu... Muszę wyklarować sobie moje zdanie o nich.

    Oczywiście, słucham różnych gatunków muzyki. Na przykład bardzo lubię słuchać Ice Cube'a. Od czasu do czasu posłucham sobie dubstepu. Dość dobrze znam Kaliber 44. Jest tylko jeden warunek - musi to być muzyka, która coś sobą wnosi.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  5. #5
    (Plichu) [Jr Member]
    Dołączył
    27.06.2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Słuchawka
    HTC Sensation
    Rom
    Virtuous Inquisition

    Odp: Muzyka, czyli czego słuchacie?

    Głównie polski rap (ostatnimi czasy głównie warszawskie podziemie).
    Ale i polski rock wpada mi w ucho.
    Virtuous Inquisition

  6. #6
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: Muzyka, czyli czego słuchacie?

    Ja właśnie katuje najlepszą do tej pory płytę polskiego HipHopu Kodex 4 Magiera L.A Ska ^^, po prostu must have

  7. #7
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Muzyka, czyli czego słuchacie?

    Ja kupię tą płytę jak ty kupisz następny 'must have' czyli ...And Justice For All Metalliki, albo ewentualnie Master of Puppets
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  8. #8
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1
    Hehe, na gruncie upodobań muzycznych chyba nie ma możliwości znalezienia czegoś, co bezwarunkowo podobałoby się wszystkim

    Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  9. #9
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Muzyka, czyli czego słuchacie?

    Ennio Morricone? ^,^
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  10. #10
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Muzyka, czyli czego słuchacie?

    ostatnio wpadło mi w ucho


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top