Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    30.04.2012
    Posty
    21
    Słuchawka
    hd2

    Pytania przed instalacją

    Witam,

    czytam to, i konkurencyjne fora, jednak nie rozwiewa to wielu moich wątpliwości, w związku z tym, muszę się Was poradzić ;-)

    Noszę się z zamiarem instalacji Androida na HD2 (zupełnie zamiast WM, a nie na karcie), telefon kupiłem (jest w drodze, ale ja już wszystko planuję ;-) ). Wg sprzedającego telefon miał simlocka na Plus (stoi na WM), jednak on wgrał innego WM i simlocka nie ma. Jako, że ja mam Play, to chciałbym aby taki stan (brak simlocka) się utrzymał, w związku z tym moje 1 pytanie:
    -co zrobić, żeby nie mieć simlocka na androidzie (może trochę głupie pytanie, ale myślę, że po powyższym wstępie wiadomo, o co chodzi).
    -jaki wybrać kernel ?
    -jaki wgrać rom ? Zupełnie się na tym nie znam, jednak chciałbym, żeby był szybki, nie zacinał się (do codziennej pracy, tj dzwonienie, smsy, muzyka czasami, Internet itp). Wyczytałem, że ten jest ok [09Feb2012][MAGLDR/CLK] Android GBLeoR6 |SMOOTHEST HD2 ROM|2.3.3SENSE2.1[marc0.1.8] - xda-developers
    -czytałem, że jest jakiś problem z ładowaniem, jak się telefon rozładuje do 0, szczerze to nie chciałbym mieć takiego problemu, i czytałem, że przez CLK chyba trzeba instalować, a tu - http://htcclub.pl/55-android-nand-q/...-androida.html jest przez MAGLDR (jeśli dobrze rozumiem)
    -czy ten poradnik w ogóle wystarczy, żeby poprawnie zainstalować Androida ? http://htcclub.pl/55-android-nand-q/...-androida.html

    Z góry dzięki !

  2. #2
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Pytania przed instalacją

    Nie musisz wgrywać kernela, najlepiej zostawić ten co już jest. Jeśli chodzi o ROM to już zależy od Ciebie. Możesz napisać czego oczekujesz, a my postaramy CI znaleźć odpowiedni

    W tym poradniku jest właśnie opisany sposób instalacji CLK i spokojnie wystarczy

  3. #3
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    30.04.2012
    Posty
    21
    Słuchawka
    hd2

    Odp: Pytania przed instalacją

    HD2 idzie do mnie z zainstalowanym WM, a ja chciałbym Androida, więc nie wiem, czy kernel WM będzie pasował do Androida, dlatego pytam się, jaki zainstalować.

    Jeśli chodzi o ROM, to oczekuję, żeby był szybki, nie zacinał się (do codziennej pracy, tj dzwonienie, smsy, muzyka, Internet) + sporadycznie zrobienie/obejrzenie filmu/zdjęcia, chyba nic więcej do szczęścia nie potrzebuję.

    Czy da radę zrobić tak, żeby było bez tego simlocka ? ;-)

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: Pytania przed instalacją

    1.Windows a Linux to inna bajka, więc kernel nie będzie pasował - jednak romy Androida mają w sobie kernel potrzebny do ich działania, ew. zawsze pomożemy
    2.Polecam Cyanogen(Mod)7 albo Sense 2.0/2.1
    3.Simlocka nie da się ściągnąć darmowo z Leona->tylko serwis, jednak są wyjątki jaki masz ty i na Andku nie powinno być blokady, gdyby była dodajesz obsługiwane sieci i już nie masz

    ---------- Dodano 05:20 ----------

    Cytat Zamieszczone przez bubu234 Zobacz posta
    Witam,

    cczytałem, że jest jakiś problem z ładowaniem, jak się telefon rozładuje do 0, szczerze to nie chciałbym mieć takiego problemu, i czytałem, że przez CLK chyba trzeba instalować, a tu - http://htcclub.pl/55-android-nand-q/...-androida.html jest przez MAGLDR (jeśli dobrze rozumiem)
    -czy ten poradnik w ogóle wystarczy, żeby poprawnie zainstalować Androida ? http://htcclub.pl/55-android-nand-q/...-androida.html

    Z góry dzięki !
    Ja polecam CLK i w poradniku było o CLK

  5. #5
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    30.04.2012
    Posty
    21
    Słuchawka
    hd2

    Odp: Pytania przed instalacją

    1. Czyli nie muszę oddzielnie instalować romu i kernela, tylko rom wg Twojej instrukcji ? A jeśli muszę, to jaki ?
    2. Czy wg Twojej instrukcji jest wymagany jakiś konkretne radio, HSPL itp, czy mogę z ręki ściągnąć programy, ROM i instalować tak, jak pokazałeś ?
    3. Z tym simlockiem, nie wiem, jak jest, bo jeszcze telefon do mnie idzie, na aukcji napisane było tak:
    Aktualnie telefon ma wgrany Windows Mobile 6.5, lecz na życzenie mogę przywrócić telefon do stanu fabrycznego. Sprzedaje telefon jako bez simlocka, lecz w przypadku powrotu do oryginalnego oprogramowania simlock: PLUS GSM
    i chciałbym, żeby dalej było bez simlocka.

    ChickenPie: Czym się różni Twój ROM od tego, który podałem wcześniej (zwłaszcza w kontekście tego, jak telefon będzie użytkowany) ?

  6. #6
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D
    Dodam od siebie że z tego co mi wiadomo to hd2 z plusa nie posiadały simlocka więc wydaje mi się że sprzedający był w błędzie, a przynajmniej z parudziesięuciu osób jakie znam nikt nie posiadał

    Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  7. #7
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: Pytania przed instalacją

    Nie mogły plusowe posiadać, bo nawet posiadam model z Plusa,-znaczy Smogg mówił że kupił go w Plusie i locka nie ma

    Co do romów, ja użytkuje romy bez nakładek systemowych twórców- w tym przypadku Sense Ui od HTC (Czekam do maja na Sense 4.0, do tej pory nic fajnego nie widzę )

    Moje romy są czyste, lekkie i szybkie, bateria schodzi wolniej i telefon chodzi szybciej- za to ma brzydszy interface i nie jest taki prosty w użytku...

  8. #8
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    30.04.2012
    Posty
    21
    Słuchawka
    hd2

    Odp: Pytania przed instalacją

    ChcickenPie: Odpowiesz jeszcze na pytania 1 i 2, które zadałem wyżej ? ;-)

    Są gdzieś zdjęcia, żeby pokazać Twoje "brzydsze" menu i "ładniejsze" menu z innych romów ? Zobaczymy, jak będzie z tym simlockiem.

    Jeśli chodzi o ROM, to oczekuję, żeby był szybki, nie zacinał się (do codziennej pracy, tj dzwonienie, smsy, muzyka, Internet) + sporadycznie zrobienie/obejrzenie filmu/zdjęcia, chyba nic więcej do szczęścia nie potrzebuję.

  9. #9
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    Cytat Zamieszczone przez bubu234 Zobacz posta
    ChcickenPie: Odpowiesz jeszcze na pytania 1 i 2, które zadałem wyżej ? ;-)

    Są gdzieś zdjęcia, żeby pokazać Twoje "brzydsze" menu i "ładniejsze" menu z innych romów ? Zobaczymy, jak będzie z tym simlockiem.

    Jeśli chodzi o ROM, to oczekuję, żeby był szybki, nie zacinał się (do codziennej pracy, tj dzwonienie, smsy, muzyka, Internet) + sporadycznie zrobienie/obejrzenie filmu/zdjęcia, chyba nic więcej do szczęścia nie potrzebuję.
    Hspl jest wymagany, podobnie radio radio z T-mobile

    Co do menu... wtf?
    To jest cały interface, widgety. Tapety, efekty przejść, kolorystyka i możliwości całego systemu..

    Google istnieje poszukaj, poczytaj

    HTC Sense 3.5 -UI z HTC, jego widgety są nie dostępne na innych nakładach
    MIUI - połączenie ui z IPhone z możliwościami Andka
    Cyanogenmod, aktualnie 7 (9- faza testów)- rom oparty o czystego Androida, jest taki jak zszedł z deski kreślarskiej Google , posiada pare fiuczerów których nie ma w innych Romach
    AOKP - Android 4.0.4 , jest e fazie developerskiej ale ciągle widać ze z wydania na wydanie chodzi lepiej

    Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

  10. #10
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    30.04.2012
    Posty
    21
    Słuchawka
    hd2

    Odp: Pytania przed instalacją

    Niestety nie napisałeś w instrukcji, jaki HSPL i jakie radio należy mieć/zainstalować. Czy mógłbyś podać konkrety ?

    Co sądzicie o tym romie [21 Apr 2012] Android GBLeo Sense 3.5 Limited Edition | Beats Skin! [marc kernel] - xda-developers ?


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top