Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    HTC One X: Opinie i pierwsze wrażenia



    Ponoć pierwsze wrażenie jest najważniejsze... dlatego zamiast szczegółowej recenzji najpierw podzielę się nim.
    Legenda: + = plus / - = minus / ~ = warte wspomnienia, neutralne... Jak to Polak - zacznę od minusów.

    - Zdjęcia kontaktów. Aż się zastanawiam, czy nie powiększyć czcionki przy tym minusie. Są gorsze, niż na starych nokiach!!! Koszmar!!!
    - Ciepłota telefonu nabierana nawet podczas krótkiej gry powoduje miganie na zielono i pomarańczowo diody przy głośniku... telefon przestaje się wtedy ładować... Gra w wymagające gry może nie być zbyt długa o.O
    - Mam wrażenie, że ten głupi pasek z głupim przyciskiem menu często... nie działa xD
    - Dziwi brak czytnika epubów od HTC. W Sensacji był... i był bardzo wygodny.

    + Wyświetlacz. Rozdzielczość rozumie się samą przez się. Kolory... ten czarny naprawdę nie ustępuje AMOLEDom. Dzisiaj widzę się z ojcem i jego Notesem, porównam wtedy 1:1
    + Lekkość. Smukłość. Przyjemnie się to trzyma w ręce, choć ten rozmiar wyświetlacza znacząco utrudnia korzystanie z niego jednorącz (nie mówię np. o odebraniu połączenia, ale o takim pełnym korzystaniu ).
    + Telefon z dystrybucji Orange, bez śladu ingerencji Orange. Simlocka też nie ma. Fajnie mieć pierwszą partię
    + Myślałem, że rozwijanie belki w DHD czy Sensacji jest sprawne i szybkie... ale szybkie jest dopiero tutaj
    + Działanie Sense i wszystkiego - bajka.

    ~ Klawisz odbierz i odrzuć na dialerze przy zablokowanym ekranie jest zamieniony miejscami względem Sense 3.X
    ~ Raz już kupione gry w "normalnej" wersji, aby posiadać wersję THD należy kupić ponownie o.O Z jednej strony rozumiem, z drugiej pozostawia to niedosyt, po zakupie kolejnego Androida, acz pierwszego z grafiką Nvidii.
    ~ Diody led (pomarańczowa/zielona) telefonu posiadają bardzo intensywne światło.
    ~ Do nowego Sense będzie się trzeba przyzwyczaić... trochę smuci fakt odejścia od karuzeli - to było coś naprawdę wygodnego.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: Jaką planujesz mieć następną słuchawkę?

    No i co robisz z Sensacją? :P

    Bo aż jestem ciekawy, może zostanę potencjalnym kupcem x), jednak tylko z Dokiem

  3. #3
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Jaką planujesz mieć następną słuchawkę?

    Poznałeś moją żonę, Cziken... no, i moja żona teraz biega sobie z dwurdzeniowym smartphone'em ;]
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  4. #4
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Jaką planujesz mieć następną słuchawkę?

    W normalnym użytkowaniu czuć jakoś tą Tegrę? Chodzi mi czy opłaca się dawać ten 1 tys. więcej za telefon, jeśli głównie służy do internetu? Czy może Sensacja wystarczy?
    Tak sobie ostatnio myślałem i doszedłem do wniosku, że 4 rdzenie do szczęścia nie są mi zbytnio potrzebne. Dlatego jako następny telefon kupię chyba Sensację, albo Evo 3D

  5. #5
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Jaką planujesz mieć następną słuchawkę?

    Ironicznie można powiedzieć, że te 5 rdzeni Tegry3 to jest to, czego potrzeba interfejsowi Sense, do tego, żeby działał równie płynnie co inne nakładki innych producentów.

    Czy różnica między Sensacją, a One X jest warta tysiąca złotych różnicy? Ano to już zależy od tego, czego chcesz od telefonu. Ja chciałem mieć zabawkę z większym wyświetlaczem, niż ma Sensacja. Z większą rozdzielczością. No i z Tegrą. Ale nie każdy musi tego chcieć i dla niego taka różnica w cenie może być nieproporcjonalna do chęci.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  6. #6
    (Plichu) [Jr Member]
    Dołączył
    27.06.2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Słuchawka
    HTC Sensation
    Rom
    Virtuous Inquisition

    Odp: Jaką planujesz mieć następną słuchawkę?

    Sam się poważnie zastanawiam nad one x lub sgsIII w wakacje.
    Tylko że póki co jestem na etapie "zbierania argumentów" czy aby na pewno jest mi potrzebna nowa słuchawka.
    Powiem szczerze że sensacja spełnia moje potrzeby w 100%. W one x najbardziej kusi mnie większy ekran, rozdzielczość i działające sense 4.0 (w portach dla sensacji wciąż nie działa kilka rzeczy). Akurat tegre zlewam bo bardzo rzadko gram w gry a jak już gram to wszystkie chodzą na adreno 220.
    No ale też odzywa się natura gadżeciarza i wewnętrzne dziecko

    Smogg powiedz mi czy jesteś w stanie kciukiem ogarnąć cały wyświetlacz trzymając telefon w jednej ręce? I gdzie znajduje się dioda powiadomień? Ciekaw jestem jak będzie z trwałością obudowy. No i koniecznie napisz jak się sprawuje bateria (to mnie chyba najbardziej w one x boli).
    Virtuous Inquisition

  7. #7
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Jaką planujesz mieć następną słuchawkę?

    Ogarnąć trzymając w jednej ręce... gimnastykując się trochę niby można, ale nie jest to najwygodniejszy sposób bawienia się tą słuchawką. Do podstawowych rzeczy - napisać smsa, zadzwonić, odebrać - nie ma to większego znaczenia, bo można to szybko i wygodnie zrobić... ale jeśli miałoby to być serfowanie po internecie, to już są małe schody.

    Dioda powiadomień znajduje się pod kratką głośnika, od strony przedniej kamery - zajmuje jedną dziurkę w tej kratce.

    Trwałość... na razie jest ok, no ale to można będzie w pełni zobaczyć i ocenić za rok/półtora.

    Bateria... no to jest temat rzeka
    W nocy zjada 1% na 2-3h.
    Przy wykorzystywaniu telefonu jako telefonu - jest naprawdę dobrze.
    Przeglądanie internetu przy bardzo złym zasięgu 3G i bardzo złym 2G (żeby było jeszcze śmieszniej - w kółko przełączających się kilku nadajnikach, każdy z fatalnym sygnałem) to żarcie na poziomie ok 1%/1 minuta... dużo.
    Mniej więcej 30 minutowa gra w Dark Meadow (gra na silniku Unreala dla Tegry - miodzio ^_^) też poskutkowało zużyciem zbliżonym do 1%/1 min... Ciepłota mierzona przez widget baterii wskazywała wtedy 53°C. Sporo, ciągle czuję gorąc na ręce po skończonej grze (w odróżnieniu od Sensacji tutaj grzeje się miejsce przy aparacie, a nie na dole telefonu - lewej ręki jeszcze nie mam przyzwyczajonej do wyższej temperatury telefonu ).

    W razie dodatkowych pytań - śmiało
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  8. #8
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Jaką planujesz mieć następną słuchawkę?

    Smogg kupił scyzoryk i czekał na jakiegoś gościa z One X w ciemnej alejce :P

    że te 5 rdzeni Tegry3 to jest to, czego potrzeba interfejsowi Sense, do tego, żeby działał równie płynnie co inne nakładki innych producentów.
    Z tym się nie zgodzę, bo bardziej by się przydała optymalizacja. Zresztą nawet na HD2 Sense 3.5 działa prawie że idealnie

  9. #9
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Jaką planujesz mieć następną słuchawkę?

    Stąd też ta pierwsza część zdania, Matrix
    Naprawdę, jeszcze żaden Sense nie działał mi tak płynnie :-)
    Choć kilka niedociągnięć też tutaj jest...
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  10. #10
    (Plichu) [Jr Member]
    Dołączył
    27.06.2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Słuchawka
    HTC Sensation
    Rom
    Virtuous Inquisition

    Odp: Jaką planujesz mieć następną słuchawkę?

    Ja również zwróciłem uwagę na płynność sense w intertcoin
    Ogólnie uważam że to nowe sense jest bardzo na plus, czuć świeżość
    Virtuous Inquisition


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top