Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    29.05.2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    74
    Słuchawka
    Samsung Galaxy SIII
    Rom
    Android 4.1.2
    Radio
    2.15

    Mało pamięci wewnętrznej

    Cześć, problem jak w temacie
    Mam zainstalowany ten ROM(z poradnika z tego forum) xda-developers - View Single Post - [2.Jun.2012] NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9-HWA V2.2 (Kernel: tytung_HWA_r3) i wyskakuje mi komunikat o małej ilości pamięci wewnętrznej. Nie mogłem niestety znaleźć w googlach prostej odpowiedzi na to pytanie, więc się pytam tu Ma ktoś jakieś pomysły ?? Dodam, że aplikacje przeniosłem już na kartę SD.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Mało pamięci wewnętrznej

    Jaką ustawiłeś wielkość partycji systemowej? Pamiętaj że mimo przeniesienia aplikacji na kartę wiele plików zostaje w pamięci telefonu. Też używam tego ROMu i zainstalowałem skrypt 40app2sdx według tego xda-developers - View Single Post - [2.Jun.2012] NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9-HWA V2.2 (Kernel: tytung_HWA_r3) i nie mam problemu z pamięcią. Tylko musisz mieć partycję SD-EXT.

  3. #3
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    29.05.2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    74
    Słuchawka
    Samsung Galaxy SIII
    Rom
    Android 4.1.2
    Radio
    2.15

    Odp: Mało pamięci wewnętrznej

    Ustawiłem 220 MB, później zmieniłem na 400, ale mi wtedy ROM nie odpalił, więc zostało to 220.
    Mógłbyś napisać jak zwiększyłeś pamięć, bo niestety mało co rozumiem z tego linka

  4. #4
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Mało pamięci wewnętrznej

    Ten ROM wymaga partycji systemowej o wielkości 168MB. Im mniejsza ta partycja tym więcej pamięci zostaje na aplikacje.

  5. #5
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    29.05.2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    74
    Słuchawka
    Samsung Galaxy SIII
    Rom
    Android 4.1.2
    Radio
    2.15

    Odp: Mało pamięci wewnętrznej

    Ok dzięki już to zmienię Mógłbyś napisać taki mały poradnik jak zwiększyć tą pamięć do 1 GB ??

  6. #6
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Mało pamięci wewnętrznej

    Tworzysz partycję EXT http://htcclub.pl/55-android-nand-q/...html#post11323 następnie ściągasz ten pliczek z linka co dałem wyżej i wrzucasz na kartę. Robisz Wipe i wgrywasz ROM, dalej robisz Restart. Gdy telefon się uruchomi i pojawią się ustawienia startowe nic nie robisz, tylko trzymasz czerwoną słuchawkę i wyłączasz telefon. Uruchamiasz ponownie w trybie Recovery, i instalujesz tą pczkę. Następnie wchodzisz do Advenced i klikasz na Fix Permissions. Potem Restart i normalnie uruchamiasz telefon, i wszystko ustawiasz. Po wszystkim dobrze jest zrobić jeszcze jeden restart i tyle. Wszystko powinno działać

  7. #7
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    29.05.2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    74
    Słuchawka
    Samsung Galaxy SIII
    Rom
    Android 4.1.2
    Radio
    2.15

    Odp: Mało pamięci wewnętrznej

    Udało się, jesteś wielki , dzięki, życie mi uratowałeś

  8. #8
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    21.02.2011
    Posty
    18
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: Mało pamięci wewnętrznej

    Witam posiadam ten sam problem co kolega z brakiem pamięci. Niestety wyżej przedstawiona metoda nie sprawdza się w moim przypadku. Posiadam cLK MIUI. Czy są jakieś inne dodatki, które mogą mi pomóc? Bo zaczynam pomału żałować, że przeszedłem na androida

  9. #9
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: Mało pamięci wewnętrznej

    Cóż pierwsza rzecz to ustawienie dobrej partycji Nand, druga to ustawienie EXT i wgranie romu obsługującego go (MIUI samo z siebie nie obsługuje, poszukaj skryptów Tytunga)

  10. #10
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    21.02.2011
    Posty
    18
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: Mało pamięci wewnętrznej

    Cytat Zamieszczone przez KurczaQ Zobacz posta
    Cóż pierwsza rzecz to ustawienie dobrej partycji Nand, druga to ustawienie EXT i wgranie romu obsługującego go (MIUI samo z siebie nie obsługuje, poszukaj skryptów Tytunga)

    Wybacz moją niewiedzę, nie jestem informatykiem a z informatykę w szkole średniej zakończyłem na obsłudze pakietu office na stronie, z której ściągnąłem system MIUI MIUI ICS HD2 ROM jest napisane że Tytong maczał w tym palce. W tym momencie nie rozumiem czy MIUI to zawiera czy nie?
    Co masz na myśli mówiąc o ustawieniu dobrej partycji NAND? Robiłem krok po kroku instrukcji zamieszczonej przez P. KurczaQ Czy coś zrobiłem źle?
    I co to są "skrypty Tytunga"? Brzmi jak jakieś "starożytne tajemnie pisma" Piramidy w Egipcie dawno rozkopane więc gdzie mam ich szukać i pod jaką nazwą?
    Chyba, że zamiast męczyć się z MIUI może polecisz inny ROM, taki "wszystkomający", z którym nie będę miał problemów tego typu? Jest coś takiego?
    Chyba, że zainstalowałbym coś takiego - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=769026 ?Co Ty na to? Będą działały mi programy typu Automapa?
    Albo takie coś zainstalować? - http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1434860
    Ostatnio edytowane przez mariac ; 18.06.12 o 16:18


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top