Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    21.08.2012
    Posty
    2
    Słuchawka
    HD2

    SD-EXT jaki rozmiar i dlaczego

    Witam wszystkich Użytkowników.
    Nabyłem HTC HD2, z Androidem. Wcześniej posiadałem HTC z Windows mobile 6.5
    Powiem szczerze, że System Android to zupełnie inna bajka, ale do rzeczy.
    Sprawdziłem kartę pamięci programem Easeus:
    SD-EXT (EXT3) 243,71 capacity
    19,36 used
    224,34 Unused
    Primary
    lost+found (zawartość partycji EXT)
    1,82GB - tak jest odczytywana karta 2GB
    Pozostałą część zajmuje FAT.
    No dobrze, rozumiem, że EXT na karcie SD to dodatkowa "pamięć" na aplikacje? Jeśli tak, dlaczego tylko240MB? Więcej nie trzeba, czy mogę sobie ją zwiększyć w Easeus Partition do np 1GB?
    A pamięc wewnętrzna w telefonie wskazuje mi 209MB (pod Androidem patrzone), w tym jakaś tam część zajęta(zdjecia, mp3). To gdzie jest pozostałą część pamięci wewnętrznej - przecież ponoć jest jej 512MB? To też jakaś ukryta partycja systemowa zjada niewidoczną część pamięci wewnętrznej?

    NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9-HWA V2.6 (Kernel: tytung_HWA_r3.4) takiego mam Roma(?) czy jakkolwiek się to poprawnie nazywa. Na karcie pamięci mam też plik ZIP a takiej właśnie nazwie, czy mogę go usunąć? Przypuszczelnie to instalka Romu- czy się mylę i jest niezbędny do działania systemu?

    A jakbym chciał zmienić swą ledwie 2GB kartę na większą to muszę to zrobić wg tej instrukcji:
    [Android NAND] zmiana karty pamięci i kopiowanie danych
    Czy wystarczy po prostu wyjąć kartę i włożyć nową?

    No i ostatnie zagadnienie co mnie nurtuje, aplikacje które się pobiera np z sklepu play, gdzie one sie zapisują? Kasują się po instalacji czy pozostają gdzies w jakims folderze? Aplikacje instalują się na karcie pamięci (we wspomnianej SD-EXT) czy tez gdzies w pamieci telefonu?

    Moze Windows jest jaki jest, ale niektóre rzeczy były logiczne i jak cos zapisywalem, to decydowalem gdzie i jak, a tu - albo nie potrafie, albo sie nie ma na to wplywu

  2. #2
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: SD-EXT jaki rozmiar i dlaczego

    To tak, HD2 ma 512 pamięci wewnętrznej, ale na niej tez znajduję się cały system, dlatego w zależności od ROMu i rozmiarów partycji pamięć dla użytkownika wynosi 150-300 MB. Większośc aplikacji przy instalacji automatycznie przenosi niektóre dane na kartę pamięci, jest to folder .android_secure, a jego zawartość jest widoczna tylko pod Windowsem.
    Rozmiar pamięci EXT zależy od użytkownika, ale najlepiej ustawić sobie 500-1000 MB. Trzeba jednak pamiętać że nie wszystkie ROMy ją obsługują. (NexusHD2 ICS potrzebuje wgrania odpowiedniego skryptu). Zaletą tego rozwiązania jest zwiększenie miejsca przeznaczonego na aplikację, minusem utrata danych przy zmianie karty pamięci.
    Na obecnym ROMie możesz zmienić kartę SD tylko musisz przekopiować folder .android_secure na nową kartę.
    Ten plik .zip możesz spokojnie usunąć. Służy on tylko do instalacji.

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    21.08.2012
    Posty
    2
    Słuchawka
    HD2

    Odp: SD-EXT jaki rozmiar i dlaczego

    Dziękuję kolego MATRIXSTR za podjęcie tematu
    Większośc aplikacji przy instalacji automatycznie przenosi niektóre dane na kartę pamięci, jest to folder .android_secure, a jego zawartość jest widoczna tylko pod Windowsem.
    Ok, skoro niektóre dane wędrują do tego katalogu, ale znajduje się on na karcie pamięci w partycji FAT, to po co jest partycja EXT na karcie SD? Co się na niej konkretnie zapisuje, jeśli nie pliki aplikacji? Może pliki instalacyjne tylko, czy jeszcze coś innego - np pliki tymczasowe uruchamianych aplikacji?

    Jeśli zmienię kartę kopiując na nią tylko .android_secure, to wszystkie zainstalowane do tej pory aplikacje oraz ich ustawienia będą działać? Stworzę 16GB partycje FAT na 16GB karcie, bez EXT, to co się stanie?

    Skrypt do mojego romu żeby móc widzieć wiekszą pamięć SD - poproszę o jakiś link, chętnie poczytam, a jakoś znaleźć nie potrafię - widocznie nieumiejętnie szukałem, ale może ktos pomoże

    PS. SD Minde - do czego służy ten program?
    Romy Android 4.1 JB - temat zbiorczy - Strona 5
    Post użytkownika RADEM

    Wybaczcie moją dociekliwość i niezrozumiałość, ale naprawdę ten system jest zupełnie inny od dotychczasowego i trudno się przestawić


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top