Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Android SD - czy warto?

    Ostatnio interesowały mnie tylko NAND Androidy. Jednak po pewnych doświadczeniach (pooowolny i prądożerny Paranoid oraz lekki i długo-trzymający betrię WM Artemis) stwierdzam, że jednak chyba lepiej mieć na NAND tego właśnie Artemisa Windows Mobile - a na SD jakiegoś Androida.
    Android jest jednak niezbędny bo są ostatnio różne innowacyjne aplikacje na niego a na WM nie - np. rozkład jazdy PKP, "jak dojadę" itp.

    Jednak ponoć Andoid na SD chodzi BAAARDZO powoli i ma szerego poważnych wad - czy to prawda?

    (Jesli tak, to jednak może lepiej wyselekcjonaowac jakiegos szybkiego, lekkiego, prądooszczędnego Androida na NAND?)

  2. #2
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    23.05.2011
    Skąd
    Szczecin - Przecław
    Posty
    83
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    ICS NexusHD2

    Odp: Android SD - czy warto?

    Dla mnie WM to przeżytek. Taskuj Leona i wgrywaj PRJClean tak jak ty, miałem na SD, miałem kilka NANDów i zawsze wracam do PRJki. Stabilna, no jednym słowem cud, miód, malina

    EDIT:

    Gdyby były problemy ze znalezieniem -> http://forum.xda-developers.com/show...php?p=10611704
    Ostatnio edytowane przez rceglarek ; 22.08.12 o 23:37 Powód: dodatek ;)

  3. #3
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: Android SD - czy warto?

    Trochę ostrożniej z tym WM, są ROMy WM ciągle na bieżąco rozwijane, np. Artemis:
    [ROM]<< Artemis HD2 v70.0 >>[WWE|GER|FRA|ITA|ELL|SPA|PTG|RUS|NLD|NOR|SVE|DAN] WEH6.5 - xda-developers
    ostatnią wersję (v70) opublikowano w lipcu (TEGO roku), a autor zapowiada niedługo kolejną odsłonę...
    Przy tym WM Artemisie to wybacz ale to PRJClean wydaje się przeżytkiem bo ostatnia aktualizacja datuje się sprzed ponad roku!

    Jednak do rzeczy, piszesz, że próbowałes wiele Androidów zarówno na NAND jak i na SD... To powiedz czym się różnią (w działaniu!) wersje na NAND od wersji na SD?
    Tak na logikę to te na NAND muszą być lepsze bo inaczej każdy by wolał mieć 2 systemy Android+WM (zwłaszcza, że tak różne i uzupełniające się) na jednym smartfonie...
    Otóż proszę o jakieś konkretne informacje jak się sprawują wersje na SD (w porównaiu do NAND)?
    Ostatnio edytowane przez ictimai ; 23.08.12 o 03:19

  4. #4
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Android SD - czy warto?

    Wersje NAND, są stabilniejsze i szybsze, do tego bateria dłużej trzyma.

  5. #5
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    23.05.2011
    Skąd
    Szczecin - Przecław
    Posty
    83
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    ICS NexusHD2

    Odp: Android SD - czy warto?

    WM dla mnie to przeżytek z jednego względu - mało aplikacji. PRJ może i dawno miało aktualizacje, ale tylko z jednego powodu. Stał się stabilny i nie trzeba mu więcej poprawek. To jest stock z bodajże Wildfire'a i działa pięknie Ale pomińmy ten temat.
    NAND od SD różni się diametralnie:
    1. SD wpierdziela baterie jak głupi, dosłownie, kilka godzin i masz po telefonie.
    2. NAND używasz, jakbyś HD2 kupił już z Androidem. Pięknie z nim współgra, używa wszystkich funkcji tego telefonu.
    3. Oczywiście nie wspomnę o tym, że po wgraniu Andka na SD, masz mało pamięci na samej karcie ( chyba, że masz 16 GB, to zwracam honor )
    4. Mi się na przykład tak zdarzało ( nie często, ale jednak), że przy działaniu na SD telefon się zwieszał i ani me, ani be, ani kukuryku. Trzeba było wyciągać baterie etc.
    5. Za NANDem przede wszystkim przemawia to, że co chwila wychodzi coś nowego. Dystrybucji jest pełno, powiedziałbym nawet od groma. Od najnowszych Andków ( często jeszcze alpha lub beta testy, ale można się bawić), po te starsze, stabilne, jak PRJ
    Wiele tego by wymieniać, ale jednym słowem - wgrywaj NAND bez zawachania.

    ---------- Dodano 09:37 ----------

    Cytat Zamieszczone przez MatrixSTR Zobacz posta
    Wersje NAND, są stabilniejsze i szybsze, do tego bateria dłużej trzyma.
    Ja tu się rozpisuje, a MatrixSTR kilka słów i po problemie xD

  6. #6
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    41
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: Android SD - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez rceglarek Zobacz posta
    WM dla mnie to przeżytek z jednego względu - mało aplikacji
    Tyle razy czytam ten argument ale go nie rozumiem! JAKIE aplikacje masz na myśli? Jeśli gry to mi to wisi. Jak dla mnie to jest od groma aplikacji pod WM których używam od 3-5 lat (na innych smartfonach) które sprawują się JAK NIC INNEGO POD ANDROIDA!

    PRJ może i dawno miało aktualizacje, ale tylko z jednego powodu. Stał się stabilny i nie trzeba mu więcej poprawek. To jest stock z bodajże Wildfire'a i działa pięknie
    To w ogóle możliwe, że osiągnąć 100% doskonałość? Jak tak to może z WM jest podobna sytuacja?

    NAND od SD różni się diametralnie:
    1. SD wpierdziela baterie jak głupi, dosłownie, kilka godzin i masz po telefonie.
    OK, tylko ten jeden argument przekonuje mnieałeś mnie CAŁKOWICIE! Tylko ciekawe dlaczego tak się dzieje? Transfer SD->smartfon pochłania dodatkową energię?

    Dystrybucji jest pełno, powiedziałbym nawet od groma. Od najnowszych Andków ( często jeszcze alpha lub beta testy, ale można się bawić), po te starsze, stabilne, jak PRJ
    Ponieważ wiesz... Jak już się decyduję na system który ma być JEDYNY to niech to będzie jakims NAPRWDĘ szczytowym osiągnięciem technologicznym!
    Ten PRJclean np. nie ma jeszcze wsparcia dla grafiki HWA - jestes pewien, że warto się na nim koncentrować? Proszę tutaj o informacje bo mam teraz tyle obowiązków na głowie, że nie mam kiedy się bawić we wgrywanie i próbowanie kolejnych dystrybucji i chcę czegoś PEWNEGO (stąd się właśnie oglądam na WM i jego pewność i stabilność)

  7. #7
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    23.05.2011
    Skąd
    Szczecin - Przecław
    Posty
    83
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    ICS NexusHD2

    Odp: Android SD - czy warto?

    Dla każdego różne aplikacje są potrzebne, najwidoczniej dla Ciebie starczy, dla drugiego nie Co do PRJ - tak, moim zdaniem ta dystrybucja jest doskonała. Być może z WM jest tak samo - nie wiem, daaaaaaawno nie używałem
    OK, tylko ten jeden argument przekonuje mnieałeś mnie CAŁKOWICIE! Tylko ciekawe dlaczego tak się dzieje? Transfer SD->smartfon pochłania dodatkową energię?
    Na to już Ci nie odpowiem, nie jestem jeszcze aż tak zaawansowany xd
    Ponieważ wiesz... Jak już się decyduję na system który ma być JEDYNY to niech to będzie jakims NAPRWDĘ szczytowym osiągnięciem technologicznym!
    Ten PRJclean np. nie ma jeszcze wsparcia dla grafiki HWA - jestes pewien, że warto się na nim koncentrować? Proszę tutaj o informacje bo mam teraz tyle obowiązków na głowie, że nie mam kiedy się bawić we wgrywanie i próbowanie kolejnych dystrybucji i chcę czegoś PEWNEGO (stąd się właśnie oglądam na WM i jego pewność i stabilność)
    Uwierz, testowałem wiele Andków i na SD i NAND, ale do PRJ wracam zawsze. Nic nie jest tak stabilne... chyba, że wyszło coś nowszego, coś takiego jak PRJ (tyle,że z wyższym Androidem na pokładzie ) to chętnie się dowiem Co do instalacji PRJ, tam masz instalator. Na początek task -> MagLdr 1.13 -> instalator, a on już wszystko za Ciebie załatwi

  8. #8
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    Wyszło Androplus ma piernika i 2.1 sense from Desire HD

    Tapnięte z HTC Leo z Beats Audio

  9. #9
    Junior Member
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    4
    Słuchawka
    HTC LEO (HD2)
    ParanoidAndroid przecież świetnie działa na baterii, przynajmniej u mnie. Ponad 2x dłużej niż NexusHD2.

    Wysłano z mojego HD2.

  10. #10
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    CM10 od ThDude także chodzi świetnie i oferuje Androida Jelly Bean

    Wysyłane z mojego NexusHD2 za pomocą Tapatalk 2


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top