Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Czy mój HTC jeszcze żyje?

    Nie jestem pewien, ale chyba wgranie programem tej wersji może uwalić telefon.

    Po za tym, to że się włącza Bootloader nie oznacza że telefon da się naprawić. Znajduje się on w osobnej kości więc równie dobrze może być uwalona pamięć NAND lub inny układ.

  2. #12
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    30.09.2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    16
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    Pdaimatejam Rom Wp7.8 OS 7.10.8835.35 v8.5

    Question Odp: Czy mój HTC jeszcze żyje?

    Po zmianie systemu na kompie, zobaczyłem po podłączeniu telefonu napis USB. Mam kontakt przez kompa. Ponieważ zabiegi z wgraniem 1.66 z karty zakończyły się niepowodzeniem, postanowiłem spróbować z WP7. Znalazłem przepis [Rom]WP7 Mango 7720 PL | HTC HD2 Blog Zadania od 1 do 3 przeszły gładko. Przy 4 napotkałem na jakieś błędy, więc MAGLDR zainstalowałem z Toolkit. Telefon odpalił magldr, potem 5. USB Flasher... DWI i niestety na koniec pokazał mi błąd

    (ciekawe co oznacza ten błąd...)
    A na telefonie zatrzymał się na czawartej partycji... o ile mnie pamięć nei myli.

    Teraz tel się włącza, pokazuje na ciemnym tle HTC i sie restartuje.

    Dziwi mnie fakt, że telefonu nie uruchomię jeśli nie podłączę kabla USB -> nie widze napisu "SERIAL". Być może to bateria, choć naładowana do pełna - 2,3 godziny się ładowała.

    Być może, tak jak napisał MatrixSTR, telefon ma ubitą pamięć. Czy nie macie jakiegoś przepisu na diagnozę pamięci, czy wszystko ok,a ja coś może źle robię..

    Skończy się na tym, że zaniosę go do serwisu, tam zapłacę kilkaset złotych i powiedzą, że musieli wymienić płytę a to będzie pierdoła, której na nie potrafiłem zainstalować.

    A może sprobować jeszcze z androidem - czy musi być WM lub WP7 aby android chodził?

  3. #13
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Czy mój HTC jeszcze żyje?

    Wejdź w MAGLRD na telefonie dalej w advenced i znajdź opcję USE last 24 NAND (piszę z pamięci) i ją uaktywnij. Następnie odpal DWI jeszcze raz.

  4. #14
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    30.09.2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    16
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    Pdaimatejam Rom Wp7.8 OS 7.10.8835.35 v8.5

    Odp: Czy mój HTC jeszcze żyje?

    Witam. Dziękuję MatrixSTR. Zadziałało. Dodatkowo znalazłem taki przepis w necie:

    Rom install
    - Flash original WM6.5
    - Flash HSPL 2.08 if needed
    - Flash MAGLDR 1.13
    - in MAGLDR use:
    * 10. Services, 4. UseLast24NAND
    * 10. Services, 5. ClearSD MDR
    * 5. USB Flasher and run DWI.exe to flash ROM
    - do hard reset (Settings - About - reset my phone)

    Instalacja przebiegła prawidłowo. Lecz po zakończeniu instalacji telefon nadal zachowuje się dziwnie. Pokazuje trzy ekrany poniżej i się restartuje - i tak w kółko:


    (oraz go go go - nie zdążyłem zrobić fotki, bo szybko ekran się zmienia )


    Temu telefonowi czegoś brakuje lub coś ma uszkodzone, że nie może poprawnie załadować systemu, czy to WM czy też WP7

    Macie jakieś wyjście z tej sytuacji? Może jakoś go trzeba "wyczyścić", może siedzi jakiś zainstalowany syf, który nie pozwala na ładowanie systemu.

    Dzięki

    PS. Telefon nadal nie włącza się tylko na baterii. Zbadałem ją woltomierzem, daje napięcie. Na kablu usb odpala się odrazu.
    PS2. Telefon miał zagięty jeden styk teraz działa na baterii. Windows Phone odpalił !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Dziękuję wszystkim, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez oepd ; 03.10.12 o 07:08

  5. #15
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D
    Problem rozwiązany zamykam temat

    Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top