Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    22
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    Mam kolejny problem. Korzystałem jakiś czas z TyphoonCM7. wszystko super ale wkurzało mnie pare drobnych spraw przez co postanowiłem wrócić do nexusaHD2.
    Oczywiśćie oba wipe'y porobiłem install zip from sd card. Karta sformatowana do fat32 przed wgrywaniem, na karcie był tylko zip z androidem. W instalatorze zaznaczyłem
    NAND with DataOnEXT - EU/International HD2 (LEO 512) - myślałem że tak robiłem za 1 razem w ogóle wgrywając androida ale tego nie pamiętam i telefon włączał się długo strasznie zacinał cały czas ze wszystkim wywalało błędy i wymuś zamknięcie albo czekaj po wyjęciu karty sd telefon gasł rebootował się i wyskakiwał z tapetą kiedy miałem to wgrane 1 raz i wywaliło mnóstwo błędów o zainstalowanie aplikacji które kiedyś miałem - stąd moja obawa że coś zostało po poprzednich androidach i sie teraz tak to miesza. korzystanie ogólnie z tego nie możliwe (dodam że tuż przed wgraniem Nexusa po CM7 wgrałem CWM 135mb zalecaną dla nexusa. Zrobiłem po raz kolejny pierwsze i drugie wipe, install zip, NAND with DATA ON NAND (for tmo-us 1024) i wszystko w miare zaczęło śmigać
    W czym problem że w wersji dla tmous hd2 1024 to chodzi ale dla 512mb z DataOnEXT już nie chodzi wariuje zacina sie nieziemsko i resetuje po wyjęciu karty sd w czasie pracy. Co zrobić czy jest możliwe że zostało coś po starych romach w moim HD2?

  2. #22
    Administrator
    Dołączył
    13.11.2010
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    425
    Słuchawka
    Note 3
    Rom
    Stock

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    Wczoraj instalowałem braciakowi Nexusa HD2 z data on ext i z tego co pamiętam rom wmaga min 170 Mb partycji systemowej nie 135 Mb !
    Czy zrobiłeś partycję ext4 i swap na karcie pamięci właściwą dla "data on ext"?
    Korzystając z data on ext nie powinno się wyjmować karty pamięci, ponieważ pliki aplikacji oraz pliki systemowe mogą być na niej zapisane. System widzi to jako rozszerzenie pamięci głównej telefonu
    hTc HD2 "Leo"
    quietly amazing
    podswiatlo.pl

  3. #23
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    22
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    Partycja jest 135MB z tym że to jest nie ICS a gingerbread nexus vo vhyba do ICS;a jest 170 a nawet 180. To właściwie jak zrobić tą partycje ext4 i swap? Widocznie wcześniej za 1 razem musiałem wgrać full NAND bo nic z kartą nie robiłem a telefon wogóle lagów nie miał.. teraz tylko nie wiem co zrobić żeby wgrać sobie to Data on ext i nexusa może być i ICS jak i JB bo oba mam pobrane w paczce zip. Pomoże ktoś z wytłumaczeniem o tym ext4 i swapie?

  4. #24
    Administrator
    Dołączył
    13.11.2010
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    425
    Słuchawka
    Note 3
    Rom
    Stock

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    Na forum jest temat przygotowanie hd2 do wgrania androida, jest przyklejony zdaje sie w dziale nand.

    Tapnięte z e3d
    hTc HD2 "Leo"
    quietly amazing
    podswiatlo.pl

  5. #25
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    22
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    Przestudiowałem poradnik ale musze być jeszcze upewniony czy TASK29 nie usuwa HSPL i nie usuwa Radia? TASK czyści mi pamięć systemu w 100% i usuwa też MAGLDR? Następna sprawa to partycje. Czy moge je zrobić z poziomu CWM? bo mam w advanced > partition SD card > nastepnie menu EXT size i do wyboru różne i potem swap size do wyboru różne w tym 0. Jakie rozmiary partycji polecacie tam wybrać jeśli moge tego użyć do przygotowania fona pod instalacje romu z data on ext. [Nov. 18, 2012][ROM][720p] NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9-HWA V2.8 [NativeSD] - xda-developers ten rom mi ktoś polecił. Widzę że jest on do NativeSD z opisu wynika ale ponoć mogę go wgrać do NAND, pójdzie to prze MAGICLOADER i w trakcie instalacji będzie do wyboru wersja czy nand czy native sd. Pytam bo wcześniej miałem ROM'y z linkiem albo pod clk albo pod magldr i teraz jestem w takiej sytuacji po raz pierwszy i nie wiem co robić.. :/ i jeszcze jedna sprawa warto robić taska czy nie ma potrzeby? wgranie nowego czyści stary?

  6. #26
    Administrator
    Dołączył
    13.11.2010
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    425
    Słuchawka
    Note 3
    Rom
    Stock

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    Task 29 nie usuwa hspl i radia. Tak partycje możesz zrobić spod CWM ja tak robię. 1024 ext i 64 swap. Native sd tylko jeżeli masz szybką kartę pamięci np class 10 jeżeli nie bierz data on ext. W trakcie instalacji jest wybór wersji. Nie jest wymagane robienie taska, osobiście przy zmianach romów opartych o androida nie robię tego, tylko wipe data/dalvik cache
    hTc HD2 "Leo"
    quietly amazing
    podswiatlo.pl


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top