Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    22
    Słuchawka
    HTC HD2

    HTC HD2 zmiana systemu

    Witam! Wczoraj stałem się posiadaczem HTC HD2! jest to mój pierwszy smartfon zatem po przejzeniu setek tematow z nic nie mówiącymi mi nazwami w stylu HSPL... postanowiłem się zarejestrować i zadać wam dwa pytania.. mam nadzieje że znajdę pomoc Więc tak. Telefon jest "brandowany" (z tego co wyczytałem tak się to nazywa) przez Erę. Logo operatora przy włączaniu, przeglądarka z blueconnectem itp. Bardzo frustruje mnie to że nie działa kompletnie na nim internet. Sieci Wifi wyszukuje łączy się ale przeglądarka nie działa. Tak samo play internet, żadne smsy z konfiguracjami nie pomogły... Po prostu błąd przy łaczeniu i mam jakieś EraInternet którego sie nie da zmienić.
    Wersja systemu operacyjnego 5.2.21869 Wersja pamięci ROM 1.66.118.1 - Teraz co mogę zrobić z tym internetem?
    Co jakbym chciał zmienić soft w telefonie? Podobno Android bardzo dobrze sie na HD dwójce spisuje? Czy zmieniając system mogę zepsuć telefon? Jeśli miałbym zostawać przy WindowsPhone 6.5 to czy są na niego jakieś modyfikacje albo chociaż aktualizacje na których w końcu ten internet zacznie mi działać? Ile czasu trwa zmiana systamu i czy dam rade zrobić to samemu? Pozdrawiam

  2. #2
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    29.05.2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    74
    Słuchawka
    Samsung Galaxy SIII
    Rom
    Android 4.1.2
    Radio
    2.15

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    Jam bym Ci polecał zaktualizować ROM do 3.14. Powinno pomóc, nie będziesz już miał tych rzeczy od ery, a gwarancji nie stracisz. Spokojnie dasz radę zrobić to samemu, ale najpierw poszukaj u wujka google i na forum jak dokładnie to się robi, z resztą na forum są baaardzo wartościowe rzeczy i naprawdę warto poszukać
    i poczytać .
    Życzę miłej pracy z Leosiem

  3. #3
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    22
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    Chciałbym wgrać sobie jakiś tzw. gotowany ROM winmo6.5 do telefonu i teraz mam problem gdyż wszystko co znalazłem to powygasane nie aktualne linki. Poszukuje ROMu który jest nie brandowany chodzi stabilnie i nie zawala pamięci telefonu, zbliżony jak najbardziej do oryginału, słyszałem o Hypnosis ROM czy coś ale link też wygasł i nie mam skąd tego podziać. Duża jest różnica między zmianą Z winmo na gotowanego WinMobile a winmo(seria) do androida? I pytanie odnośnie HSPL... poprzedni właściciel wiem że miał androida na moim HD2. Przed sprzedażą wgrał mi oryginalnego roma z ery. Sprawdzałem ten SPL przez Vol -i Power, wyświetla mi się:
    PB81100 HX-BC
    SPL-2.08.HSPL 8G XE
    0x0.5
    Cotulla HSPL 0x40

    Serial

    Czyli nie muszę zmieniać tego HSPL i moge wszystko odpalać z karty? Prosze o wytłumaczenie tego jak najprościej z objaśnieniami skrótów itp bo dopiero zaczynam przygodę z HTC i chciałbym się czegoś nauczyć zamiast dawać to do zrobienia komuś. Wesołych Swiąt

    EDIT: Czy do wgrania nowego softu musze kasować stary? Bo czytałem o jakiś Task29 ale nie wiem kiedy tego sie używa i wogóle średnio rozumiem stąd prośba o wytłumaczenie jak najprościej

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    Chcesz wgrać Androida plus WM czy Androida, a może WP7 i Androida?

  5. #5
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    22
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    Chciałbym samego androida, jako główny system bez windowsa, SPL mam takie jak podałem i z takim miałem telefon Radio to 2.15.50.14
    Prosiłbym o polecenie jakiegoś androida dla HD jak najszybszego i stabilnego także żeby był funkcjonalny czytałem że gingerbread jest dobry ale jak jest lepszy to poproszę też wszystko co do niego potrzeba (do zainstalowania) i króciutki prosty opis, dzięki z góry


    EDIT: mam hspl 2.08 i wgralem już wg któregoś poradnika z xda-developers MAGLDR 1.13 i nie rozumiem kompletnie co dalej..? pomoże ktoś? włączam telefon i odrazu po logu "Era możesz więcej" wywala mi menu MAGLDR i na 1 miejscu mam boot WPH - wyskakuje "WPH is not installed" dalej pełno innych opcji i sam już nie wiem co teraz zrobić czy nic nie spierniczyłem i można nadal wgrać androida?

    EDIT nr.2: bardzo proszę o szybką pomoc bo nie wiem zupełnie ile mi zostało baterii miałem fulla ale nic nie idzie żadnym sposobem, stoje na MAGLDR i kompletnie nie wiem co dalej robić nie wiem jakiego roma wgrać i jak to zrobić?
    Ostatnio edytowane przez piekarek ; 25.12.12 o 14:05

  6. #6
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    22
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    dziś wieczorem próbowałem coś porobić i chyba padła bateria telefon zgasł na włączonym bootloaderze podłączyłem pod ładowarkę odpala mi tylko dioda pomaranczowa ladowania na 1-2 sekundy czyli przelatuje splashscreen ERY i wywala MAGLDR i na tym koniec. Czy to bateria padła czy telefon już na śmietnik? nie wiem co już z tym robić nie ma w necie ŻADNEGO działającego mi HD2 toolkita i nie moge nic zrobić nie mam ani WPH ani androida i stoje z tym hspl2.08 i magldr i nigdzie pomocy znaleźć nie jestem w stanie a siedze już cały dzień, jakieś rady? uratuje jeszcze ten telefon?

  7. #7
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    Niestety na MAGLRD nie da się ładować telefonu gdy ten jest wyłączony. Jedyne co Ci teraz zostaje to naładować baterię przez kabelki, a następnie wgrać CLK i postępować według poradnika na forum.

  8. #8
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    22
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    A jeśli jutro będe miał do dyspozycji drugie HD2 sprawne i na nim sobie naładuje baterie na Fulla to mogę zrobić tak że wgram na karte SD oryginalnego ROMa 1.66 w pliku leoimg.nbh odpale Bootloader i wróci mi do windowsa?

  9. #9
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    Oczywiście możesz tak zrobić, chociaż bardziej polecałbym wgranie Androida Zwłaszcza że wystarczy u Ciebie wgrać Clk i jakiś ROM.

  10. #10
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    22
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HTC HD2 zmiana systemu

    A no i nie robiłem niczego takiego jak Task29 ale generalnie nie powinno być problemu? Bo w magicloaderze wywala komunikat że Windowsa nie ma a tego taska (czyli z tego co doczytałem to czyszczenie pamięci) nie robiłem.


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top