Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 102
  1. #1
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    17.11.2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    257
    Słuchawka
    Iphone 4

    Jak wgrać NAND Android

    Wstawiam opis jak instalować, ponieważ co chwilę będzie pojawiać się to pytanie

    1. Ściągamy MAGLDR 1.13 i rozpakowujemy (link poniżej)
    2. Ściągamy NAND Android ROM i rozpakowujemy (linki w dziale NAND Android)
    3. Wchodzimy do folderu Magldr 1.13 i zainstalujemy MAGLDR na telefonie ? Instalujemy poprzez podpięcie telefonu w trybie active sync do komputera i uruchamiamy plik (na komputerze) ?ROMUpdateUtility.exe? ? postępujemy zgodnie z wskazówkami.
    4. Po zainstalowaniu zrobi się reset i pojawi się okno Bootowania LEO i wybieramy w menu ?4. USB Flasher? (wybieramy poprzez vol-,vol+ z boku telefonu) i zatwierdzamy ?zieloną słuchawką?
    5. Wchodzimy w folder ściągniętego i rozpakowanego romu NAND i uruchomiamy plik DAF.exe ( oczywiście w komputerze). Klikamy dalej i postępujemy zgodnie z wskazówkami.
    6. Czekamy aż się zainstaluje
    7 Po zainstalowaniu zrobi się restart i czekamy na okno konfiguracyjne androida, wybieramy język PL i inne ustawienia.

    UWAGA
    - Aby wgrać musimy mieć zainstalowane: HSPL 2.08, radio 2.15. Zalecany rom na sterowmnikach 3.14
    - Jeżeli mamy problem z instalacją odpalamy powyzsze pliki jako ADMINISTRATOR (prawy przycisk mychy na pliku i tam mamy opcję uruchom jako administrator) - dotyczy Windows Vista i 7
    - Android zastępuje Windows Mobile i nie ma możliwości odpalenia dwóch sytemów.
    - powrót do Windows Mobile: Wyłączamy telefon wciskamy i trzymamy przycisk vol- i wciskamy "czerwoną słuchawkę", podpinamy telefon do komputera, robimy task29 i wgrywamy WM (task29 w dziale romy)
    - jeżeli ktoś ma nand anroida i chce wgrać inną dystrybucje: Wyłączamy telefon, uruchamiamy w trybie bootloadera (przycisk vol- i czerwona słuchawka) i podpinamy telefon do kompa, robimy czyszczenie przy pomocy task29, po tasku29 wyciągamy baterię, wkładamy i znowu wchodzimy w tryb bootloadera, podpinamy telefon do komputera i instalujemy MAGLDR 1.13 (uruchamiamy plik ?ROMUpdateUtility.exe?) ? postępujemy zgodnie z wskazówkami. dalej działamy od 4 punktu instrukcji.

    POWODZENIA



    MAGLDR 1.11: Nie instalujcie tej wersji, chyba że lubicie mieć problemy i niedziałający telefon
    Kod:
    http://hd2blog.pl/download/dft-leo-magldr111-rar-0025fba7ebq4
    MAGLDR 1.13 - dostępne w wątku XDA:
    Kod:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=893618
    History:

    V1.11 fixed "GO GO GO stuck issue".
    V1.12 added WPH support.
    V1.13 added AD Recovery support, fixed few bugs.

    Instrukcja instalacji z ClockWork Recovery Mod:
    http://hd2blog.pl/2011/04/jak-wgrac-android-nand-cwm/


  2. #2
    Member
    Dołączył
    25.11.2010
    Skąd
    Dublin/Tychy
    Posty
    50

    Odp: Jak wgrać NAND Android

    Dodam jeszcze że instalując MAGLDR uruchamiamy plik ROMUpdateUtility.exe jako Administrator !! Czyli prawy przycisk myszki i uruchom jako administrator. tak samo z plikiem DAF.exe. U mnie np. MAGLDR nie chciał się instalować bez tego.
    Asus 1201N + CORSAIR SSD F60 + Kingston 4GB
    HTC HD2 Nexus1.9b Android NAND + microSD 16GB Sandisk
    Nissan GTiR 363BHp + Integra DA6 Xsi RiP + Micra K11
    Silvia PS13 SR20DET soon !!

  3. #3
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    17.11.2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    257
    Słuchawka
    Iphone 4

    Odp: Jak wgrać NAND Android

    [quote author=DOD link=topic=269.msg1899#msg1899 date=1293961259]
    Dodam jeszcze że instalując MAGLDR uruchamiamy plik ROMUpdateUtility.exe jako Administrator !! Czyli prawy przycisk myszki i uruchom jako administrator. tak samo z plikiem DAF.exe. U mnie np. MAGLDR nie chciał się instalować bez tego.
    [/quote]
    Mam Windows 7 i wcale nie musiałem jako administrator instalować. Wczoraj instalowałem 3 dystrybucje androida, dzisiaj dwie. Ani razu nie musiałem odpalać plików jako administrator, instalacja bezproblemowo przebiegła. Fakt, że jako administrator zainstalujemy napewno nie zaszkodzi.

  4. #4
    Member
    Dołączył
    25.11.2010
    Skąd
    Dublin/Tychy
    Posty
    50

    Odp: Jak wgrać NAND Android

    No ja właśnie instalowałem pod win7 home premium x86 i musiałem odpalać prawym jako admin. Mozliwe że czasami są jakieś niuanse. Dodam że UAC mam wyłaczone całkowicie.
    Asus 1201N + CORSAIR SSD F60 + Kingston 4GB
    HTC HD2 Nexus1.9b Android NAND + microSD 16GB Sandisk
    Nissan GTiR 363BHp + Integra DA6 Xsi RiP + Micra K11
    Silvia PS13 SR20DET soon !!

  5. #5
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    17.11.2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    257
    Słuchawka
    Iphone 4

    Odp: Jak wgrać NAND Android

    dodałem Twoją sugestię do opisu w uwagach.

  6. #6
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Jak wgrać NAND Android

    To jeszcze może małe info, że wgranie tego Androida powoduje brak możliwości (dual boot) uruchomienia Windowsa, oraz, że powrót do WM odbywa się poprzez flash z karty stocka - np. 1.66 :-)

    To takie info z różnych tematów - sam z NANDem poczekam jeszcze pewnie kilka tygodni, niech się trochę rozwinie, w międzyczasie poszukam jakiejś fajnej navi... a przy okazji wypróbuje to na telefonie ojca, który zakochał się w Andku z karty i info o NANDdzie bardzo go ucieszyło...
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  7. #7
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    17.11.2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    257
    Słuchawka
    Iphone 4

    Odp: Jak wgrać NAND Android

    [quote author=Smogg link=topic=269.msg1910#msg1910 date=1293967031]
    To jeszcze może małe info, że wgranie tego Androida powoduje brak możliwości (dual boot) uruchomienia Windowsa, oraz, że powrót do WM odbywa się poprzez flash z karty stocka - np. 1.66 :-)

    To takie info z różnych tematów - sam z NANDem poczekam jeszcze pewnie kilka tygodni, niech się trochę rozwinie, w międzyczasie poszukam jakiejś fajnej navi... a przy okazji wypróbuje to na telefonie ojca, który zakochał się w Andku z karty i info o NANDdzie bardzo go ucieszyło...
    [/quote]
    Małe sprostowanie. Nie ma potrzeby powrotu poprzez wgrywanie stockowego romu z karty. Aby wrócić: wyłączasz telefon, wchodzisz w bootloadera (vol- i czerw. sł), robisz task29 i wgrywasz customa, tak ja robie i działa. Dzięki temu oszczędzasz dużo czasu (wgranie stockowego wiąze się z tym że przywracasz cid i stare radio) Navi polecam Navigona lub IGO. Super się sprawuje na Androidzie. Opis będę rozszerzał w miare sugestii.

  8. #8
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    23.11.2010
    Skąd
    Luboń! ;D
    Posty
    227
    Słuchawka
    Samsung Galaxy Note
    Rom
    Stock ICS LPY i root :)

    Odp: Jak wgrać NAND Android

    a jezeli posiadam juz andka nand i chce sie przeniesc na innego ?
    Phone history
    : 3210->3310->3310i->Motka v50->SE t310->6020->6120c->6270->HD2->NOTE <3

  9. #9
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Jak wgrać NAND Android

    To wydaje mi się, że wtedy wykonujesz czynności z 1 posta począwszy od punktu nr 4 :-)

    Racja Arturze, nasz Android Mastah?
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  10. #10
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    23.11.2010
    Skąd
    Luboń! ;D
    Posty
    227
    Słuchawka
    Samsung Galaxy Note
    Rom
    Stock ICS LPY i root :)

    Odp: Jak wgrać NAND Android

    3. Wchodzimy do folderu Magldr 1.11 i zainstalujemy MAGLDR na telefonie ? Instalujemy poprzez podpięcie telefonu w trybie active sync do komputera i uruchamiamy plik (na komputerze) ?ROMUpdateUtility.exe?

    ale musze najpierws hd2 podłączyć .... przez htc sync ?
    Phone history
    : 3210->3310->3310i->Motka v50->SE t310->6020->6120c->6270->HD2->NOTE <3


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top