Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: HTC ONE (M7), przełom czy " potwór Frankensteina"

    Hmm, ja przy moich dochodach, może wreszcie kupie One S

  2. #42
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: HTC ONE (M7), przełom czy " potwór Frankensteina"

    Nie wiem, czy ktoś z Was śledzi kategorię HTC One na Allegro, ale ostatnio ta kategoria zaczęła rosnąć jak na drożdżach. Jeszcze miesiąc temu zaobserwowanie tam więcej niż 20 aukcji to było coś (i to "coś" nie trwało długo). Teraz, od kilku dni dzieje się coś, co można nazwać dla nas (osób wychowanych w systemie dziesiętnym) wydarzeniem historycznym, gdyż liczba aktywnych aukcji przekroczyła 50 i jeśli spada z tej liczby, to tylko na chwilę.

    A gdy rośnie podaż (choć popyt na to urządzenie pewnie jeszcze długo ciężko będzie zaspokoić) - spadają ceny. Nie jest już wyczynem "złowić" tę słuchawkę za 2400 czy nawet 2300 złotych. Mówię oczywiście o nowych słuchawkach - używane bywają i tańsze. Trzymamy kciuki za dalsze obniżki
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #43
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: HTC ONE (M7), przełom czy " potwór Frankensteina"

    No z tego co widziałem to od wczoraj w ofercie playa jest
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  4. #44
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: HTC ONE (M7), przełom czy " potwór Frankensteina"

    W ofercie T-Mo oraz Orange też już jest. Nie będę jednak brał na siebie abonamentu tylko po to, żeby przez rok czy półtora pobawić się nową słuchawką

    Abstrahując jednak od powyższego, Orange ma nawet całkiem dobrą cenę na to cudeńko - ok. 1800 przy abonamencie 70 złotych (dla nowych klientów). Z HTC One X było podobnie - też na początku cena telefonu w dość rozsądnych abonamentach znacznie odbiegała (w dół) od średniej rynkowej. Powinno nas to cieszyć, bo będzie to dodatkowe koło napędzające obniżkę cen
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  5. #45
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: HTC ONE (M7), przełom czy " potwór Frankensteina"

    A teraz, to już to idzie lawinowo. Przekroczono 100 aktywnych aukcji (i póki co nie spada poniżej tej jakże okrągłej liczby), a do tego pojawiają już się aukcje, na których One kosztuje okrągłe 2000 zł, oraz inne z ceną wyjściową już z jedynką z przodu (choć de facto nadal kosztujące dwa tysiące ), ale KT=2100-1, co też już wskazuje na wysoką dynamikę obniżania cen. Fajnie, że rynek zapełnia się słuchawkami z polskiej dystrybucji w coraz niższych cenach. Pewnie niedługo zakup telefonu poniżej 2k nie będzie stanowił wyzwania (i to bez abonamentu!)
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  6. #46
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: HTC ONE (M7), przełom czy " potwór Frankensteina"

    A ja się martwię że nie mam 500 złotych na Sensation Smogga czy 600 na SGSII...

  7. #47
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HTC ONE (M7), przełom czy " potwór Frankensteina"

    Ostatnio mój kumpel kupił SGSII jakieś 3 miesiące temu za 300PLN. Jedyny mankament to pęknięty wyświetlacz, ale wszystko działa sprawnie. Ale to już tak OT.

    A co do tematu - kupowanie telefonów od HTC i tak jest bardziej opłacalne niż kupowanie np. iPhonów. Jeszcze jakiś czas temu wszyscy się jarali iPhonem 4S, jako podobno 'świetnym' (sic!) telefonem (skądinąd jest nawet fajny, ale nie w Polsce gdzie połowa ficzerów zwyczajnie nie jest dostępna...). Problem w tym, że chwilę po tym jak wyszedł (październik 2011) trzeba było zapłacić za niego niebagatelną cenę prawie 3 tysięcy złotych. Dziś można taki telefon wyrwać za nawet 600PLN, jak się dobrze poszuka. A zobaczcie takie HD2, które ma już prawie 4 lata (data wydania październik 2009). Nawet dziś, za sprawny egzemplarz trzeba wybulić ponad 400PLN.

    Czyli jak te telefony tracą na wartości?
    iPhone 4S traci wartość ponad 2 razy szybciej, niż HD2
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  8. #48
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: HTC ONE (M7), przełom czy " potwór Frankensteina"

    Kontynuując OT... iPhone 4S za 600 złotych to:
    a) perełka, na którą się wybitnie długo poluje,
    b) egzemplarz zjechany do granic przyzwoitości.

    Tak czy inaczej te telefony w tej cenie stanowią nikły procent wszystkich egzemplarzy na Allegro (które nadal jest dobrym wyznacznikiem trendów konsumenckich). W tej chwili takie telefony w cenie poniżej do 600 złotych na Allegro są cztery. W tym trzy licytacje, które najpewniej przekroczą ten pułap. Opis tego jednego "iPhone'a", który ma KT=350 jest tak śmieszny, że aż pozwolę go sobie zacytować:
    Witam, Przedmiotem aukcji jest biały iPhone 4S. Wizualnie jak widać na zdjęciach jest w idealnym stanie, natomiast został zakupiony w Pekinie stąd taka niska cena. Niestety zawartość zdecydowanie różni się od oryginału. Nie jestem w stanie powiedzieć co ma a czego mu brakuje, między innymi dlatego, że wtyczka od ładowarki pasuje tylko do gniazdek bez uziemienia, a ja takich nie posiadam. Włączony był niespełna dzień do momentu, aż się rozładował. Słuchawki, które były w zestawie nie wchodzą do końca w gniazdko telefonu ( widać na zdjęciu) i nie mam pojęcia czy działają. Ponadto wejście na kartę SIM jest wielkości standardowych kart, a nie tak jak w przypadku oryginału - micro sim. Ekran telefonu jest zabezpieczony folią od zakupu. Po udaniu się do serwisu, odmówiono mi naprawy ze względu na to, że przyjmują tylko zlecenia na oryginalne sprzęty, ale Pan zasugerował, aby znaleźć kogoś kto mi wgra nowe oprogramowanie, jeżeli ktoś ma ochotę się tego podjąć zapraszam do licytacji.
    Źródło: klik.

    Ba, samo pudełko (!) do iP4S kosztuje 150 złotych.

    Używane iP4S są dalece droższe, od tego co można uzyskać za używanego HD2. Pierwszy lepszy przykład, aukcja kończy się za 3h, już licytuje 13 osób, telefon sprowadzony (bo niby czemu miałby mieć angielską wtyczkę?), aktualna cena 920 zł: IPHONE 4S 16g (3274359152) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a mówimy o sprzedającym bez żadnych komentarzy, co też skutecznie odsiewa gros potencjalnych zainteresowanych.

    Większość sensownych egzemplarzy tych telefonów zawierających opcję Kup teraz rozpoczyna się od pułapu cen dwukrotnie wyższych, niż ta, na którą się powołałeś, Vin.

    Powiem tak, gdyby nie to nieszczęsne "S" w oznaczeniu modelu, to chętnie przyznałbym Ci rację 600 złotych jest całkiem często spotykaną ceną za ten prawie 3-letni telefon Apple'a. A jak się postarasz to nawet i mniej. Tylko trzeba właśnie wtedy odsiewać te wszystkie uszkodzone egzemplarze, bez gwarancji, bez prawa zwrotu (znów piękne zwroty zaczerpnięte z aktualne trwających aukcji, którymi posiłkowałem się pisząc ten post) itp.

    Jeśli chodzi o utratę wartości, to Apple wyprzedza HTC o lata świetlne. Podany przez Czikena przykład pokazuje, że Samsung mimo całego swojego plastiku też - zarówno SGS2 od Sensacji, jak i SGS3 od HOX są po prostu droższe na rynku wtórnym, mimo tego, że były bezpośrednimi konkurentami w zeszłym roku i dwa lata temu. Apple to inny, hermetyczny segment, a jedyną metodą, aby tracił na wartości 2x szybciej niż HTC, to używanie go jako podwodnego młotka. Tylko czy jest to powód do użalania się nad "okrutnym światem"? Według mnie bynajmniej nie. Każdy ma prawo kupować to, na co ma ochotę, a powinien kupować to, co lepiej odpowiada jego potrzebom i chęciom. Jeśli jest to HTC, to pomimo szybszej utraty wartości niż jego najwięksi konkurenci - niech będzie to HTC. Chodzi o fun związany z używaniem słuchawki, a nie zamartwianie się jej ewentualną odsprzedażą za iks czasu, bo w międzyczasie może się wydarzyć coś, co spowoduje, że na żadnej z tych słuchawek nie zarobiłoby się niczego, a wspomnienia pozostają
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  9. #49
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HTC ONE (M7), przełom czy " potwór Frankensteina"

    Smogg, kwestią jest, że w tej chwili mamy słaby czas na kupno iPhonów. Tak samo jak z częściami rowerowymi w tej chwili.
    Jeszcze jakieś 3-4 miesiące temu, przy wpisaniu iPhone 4s w wyszukiwarkę na allegro, i wyszukaniu najtańszych w pełni działających egzemplarzy kup teraz, można było wyłapać taki telefon za właśnie 600-700PLN. Nikt nie mówił, że takich ofert jest milion, ale nikt nie mówił, że takich ofert nie ma. Za to znaleźć w pełni działający egzemplarz HD2 to kwestia co najmniej 450 PLN (najtańszy, jaki znalazłem, a i tak nie działa przycisk głośności ale niech już będzie).
    Nawet, jeśli już przyjmiemy i 1000PLN za iPhone, i 450PLN za HD2, to i tak to jest różnica 550 PLN. A różnica wieku pomiędzy tymi telefonami to 2 lata. 2 lata, przez które zmieniło się naprawdę dużo - wyszły dwurdzeniowe procesory w telefonach, została zapowiedziana Tegra III, wszedł SGSII i została od razu zapowiedziana IIIcia wersja... Nic nie sugeruję, ale za te 2 lata, gdy to iPhone 4S będzie miał już 5 latek, wątpię żeby kosztował tyle samo co w tej chwili HD2. Tym bardziej, że iPhone wydaje już 7dmą wersję tego telefonu... Dalej pod hasłem 'it's not a revolution, it's just evolution' (just dodałem ja, bardzo mi tam pasuje ;>). Tylko ewolucja. Podczas gdy SGSIII ma ficzery takie jak podążanie za wzrokiem przy czytaniu etc. HTC One X+ ma moc obliczeniową większą niż laptop, z którego właśnie piszę, Sony wydał XPerię Z która potrafi pływać w piwie bez konsekwencji, i tak dalej i tak dalej...

    Ja wiem, że to ma być fun. Ale tutaj możemy się odnieść do samochodów - możemy kupić sobie np. Ferrari 458 Italia. Piękny, mocny samochód, szczyt techniki i inżynierii. Wyznacznik statusu. Problem w tym, że kosztuje ponad milion polskich złotych. Możemy jednak kupić Audi RS4, które można kupić już za śmieszną cenę 51 tysięcy złotych. Może i nie jest tak dobre jak Ferrari. Ma prawie 200 koni mniej. Dużo momentu obrotowego mniej. Nie rzuca się tak w oczy. A jednak, dzięki takim rzeczom jak napęd quattro jestem pewien że nie zostałby dużo w tyle przy starcie na światłach A i dałby dużo zabawy. Za 1/20 ceny.

    [EDIT] A i tak odnośnie ceny SGSII... Można znaleźć egzemplarz w bardzo dobrym stanie za mniej niż 400PLN. Uwierz mi
    Ostatnio edytowane przez Vinrael ; 27.05.13 o 22:14
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  10. #50
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: HTC ONE (M7), przełom czy " potwór Frankensteina"

    A i tak odnośnie ceny SGSII... Można znaleźć egzemplarz w bardzo dobrym stanie za mniej niż 400PLN. Uwierz mi
    Tu akurat się zgodzę, wczoraj po Twitterze latała aukcja SGSII w stanie... dobry+ (liczne zadrapania obudowy, lecz nie ekranu) za masakryczne... 420 złotych.
    Aż strach pomyśleć że dwa lata temu za tyle (chyba dwa.... ) nabyłem HD2


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top