Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    26.02.2013
    Posty
    3
    Słuchawka
    htc hd2

    HD2 niesprawne przyciski głośności i zacinanie na logu androida

    Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, przeglądałam wszystkie tematy i nie znalazłam odpowiedzi na mój problem. Otóż kupiłam hd2 z niesprawnymi przyciskami głośności, działał mi przez 4 dni po czym po ponownym uruchomieniu zacina się na logu androida. Nie mogę zrobić AD hard reset gdyż do tego trzeba nawigować głośnością.

    Czy jest jakiś inny sposób na zrobienie hard resetu czy muszę naprawić przyciski ? Są one przymocowane do płyty czy taśmy głównej?

    Pozdrawiam, Anna.

  2. #2
    Senior Member [Jr Member]
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    119
    Słuchawka
    Htc
    Rom
    MIUI JB

    Odp: HD2 niesprawne przyciski głośności i zacinanie na logu androida

    Witam
    Problem z psującymi się przyciskami w telefonach HTC jest dość powszechny. Na domiar złego aby je wymienić trzeba wymienić całą taśmę na której się znajdują a to już spory koszt. Miałem taki problem z HTC Blackstone ale aby nie ładować kasy w wymianę całej taśmy zepsute przyciski naprawiłem sam. Przyciski tak naprawdę składają się z dwóch istotnych elementów - styków nadrukowanych na taśmę flex i membranki która to wszystko przykrywa. Wszystko to zazwyczaj jest zalewane rodzajem elastycznego materiału (plastik, guma?) który z czasem murszeje i się wykrusza się i odpadając zazwyczaj zabiera ze sobą właśnie membrankę i właśnie tak było u mnie. naprawa polegała u mnie na oczyszczeniu taśmy flex i nałożeniu na nią membranki o odpowiedniej średnicy aby jej wciśnięcie powodowało zwarcie styków na taśmie. Membrankę wydłubałem z jakiegoś starego telefonu, chyba jakiejś nokii i po ułożeniu jej na miejscu zakleiłem wszystko bezbarwną taśmą klejącą. Cała operacja trwała jakieś 20 minut i nie potrzebowałem do tego żadnych wymyślnych narzędzi. Przyciski w Blackstonie działają już jakieś 1,5 roku i zaoszczędziłem jakieś 130 zł bo tyle kosztowałaby używana taśma do HTC. Teraz mam HD 2 i jeżeli problem wystąpi to najpierw spróbuje je naprawić a dopiero gdy to nie wyjdzie będę szukał taśmy do wymiany. Reasumując mój nie krótki wywód polecam najpierw naprawę bocznych przycisków.

    Edit: właśnie obejrzałem sobie taśmę z klawiszami bocznymi na allegro i z tego co widzę naprawa powinna być banalnie prosta ponieważ przyciski znajdują się dość daleko od siebie i są na sztywnej płytce drukowanej i są zupełnie odkryte, podklejone tylko jakąś taśmą klejącą wiec o ile nie złamałaś samej płytki na której są te przyciski to naprawa będzie banalnie prosta. Musisz tylko znaleźć dawcę membranek.

    Jeżeli chodzi o hard reset to o ile masz androida i wgrane recovery to z poziomu recovery możesz zrobić hard reset wybierając wipe all data factory reset O ile masz dotykowe recovery
    Ostatnio edytowane przez fyme ; 26.02.13 o 18:41

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    26.02.2013
    Posty
    3
    Słuchawka
    htc hd2

    Odp: HD2 niesprawne przyciski głośności i zacinanie na logu androida

    Dziękuję bardzo ! Nie powiem, że obudziłeś we mnie nadzieję rozkręcę go i troche pogrzebię, że tak powiem, może akurat sie uda bez wydawania ponad 100 zł na nowe części. Czyli te membranki mogę spróbować wykraść od innego starego telefonu i jeżeli będą pasowały to wszystko powinno działać ? Możesz mi pokazać jak one wyglądają i gdzie dokładnie się znajdują ?

  4. #4
    Senior Member [Jr Member]
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    119
    Słuchawka
    Htc
    Rom
    MIUI JB

    Odp: HD2 niesprawne przyciski głośności i zacinanie na logu androida

    Jasne.
    Żółte okrągłe elementy to właśnie te membranki. Na nich naklejona jest po prostu taśma klejąca.
    Operacja wymiany jest banalnie prosta o ile masz "dawcę organów"
    Ostatnio edytowane przez fyme ; 27.02.13 o 09:52

  5. #5
    Junior Member
    Dołączył
    26.02.2013
    Posty
    3
    Słuchawka
    htc hd2

    Odp: HD2 niesprawne przyciski głośności i zacinanie na logu androida

    Dziękuję jeszcze raz dawca się znajdzie jakoś, mam jakieś stare telefony, pobawię się z tym w piątek i dam znać jak poszło. Miłego dnia życzę


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top