Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: BramkaSMS

  1. #1
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    BramkaSMS

    Od razu muszę powiedzieć, że ta aplikacja pozwala zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, a czasami potrafi uratować tych, co owych pieniędzy na koncie telefonicznym nie mają.
    Aplikacja polska, zrobiona przez Polaka.

    Otóż... Dlaczego jest fajna?
    • Po pierwsze, jest darmowa! To znaczy, że nie musisz wydać ani złamanego grosza, aby z niej korzystać. Oczywiście, jest dostępna wersja PRO, o której za chwilę, po plusach i minusach.
    • Po drugie, naprawdę ładny interfejs. I to nawet pomimo tego, że strasznie (a przynajmniej mi) zalatuje jabłkiem (if you know, what i mean ;P)
    • Po trzecie, całkiem szybka - jeśli masz telefon szybszy niż mój kalkulator (SE Xp X10 mini pro) ładuje się nawet szybciej, niż standardowe aplikacje do wiadomości (to testowałem na HD2, SGS i SGSII)
    • Po czwarte, masz informacje o stanie wiadomości - wygląda to mniej więcej w ten sposób - łączenie, wysyłanie, kolejka, wysłane. Czyli proste informacje. Łączenie - czyli łączenie telefonu z internetem. Wysyłanie - wysyłanie wiadomości do serwera bramki. Kolejka - oczekiwanie wiadomości na wysłanie przez telefon serwera. Wysłane - wiadomość wysłana do adresata.
    • Po piąte - bardzo fajny system numerów. Jako, że wiadomości są wysyłane ze standardowego numeru, program wyświetla wiadomość w ten sposób, że ten sam program (BramkaSMS) na innym telefonie odczyta go tak, jakby był wysłany od nadawcy, nie od bramki. Jak to wygląda? Otrzymujesz sms od numeru +48731cośtamcośtam. Jest to numer bramki. Jednak sama wiadomość zaczyna się od numeru nadawcy, przez co program identyfikuje go jako wysłanego od nadawcy, nie od bramki.
    • Szóste - wszystkie wysłane przez nas wiadomości są zapisywane do skrzynki systemowej, a także istnieje pełna współpraca aplikacji z kontaktami telefonu.


    Jednak, istnieją pewne wady...
    • Pierwszą, najbardziej irytującą jest, że jeśli nie mamy pakietu PRO, nasze wiadomości mają niski priorytet wysłania, przez co często pojawia się wiadomość pokroju "Serwery obciążone. Wysyłka tylko PRO", i wiadomość nie zostaje wysłana. Z mojego doświadczenia, dzieje się to najczęściej około godziny 21:30, i podczas świąt różnego typu, gdzie składa się życzenia.
    • Druga sprawa, jest naprawdę oczywista i banalna. Do bramki jest konieczny internet. Piszę to, żeby uprzedzić głupie pytania... ;P
    • Trzecia sprawa, czyli czasami smsy są pomijane. Wygląda to w ten sposób, że po wysłaniu wiadomości, zostaje ona pod statusem "kolejka", dopóki nie wyślemy następnego smsa. Trochę uciążliwe.


    Jednak, sama bramka działa bardzo słodko. Działają podpisy, jakieś predefiniowane numery etc.
    Limit znaków to może tylko 150, jednak myślę, że to w 95% wystarcza. A kiedy nie wystarcza, po prostu dzielimy wiadomość na 2, bądź 3.
    Opcja PRO to też banalne pieniądze. Myślę, że 10 złotych za rok, to są banalnie małe pieniądze, warte wydania, bo można oszczędzić naprawdę solidne pieniądze, a i limit znaków w wiadomości zostaje zmieniony na 999.

    Polecam od siebie. Wypisałem za pomocą tego programu jakieś... 3000 smsów w cztery miesiące, i muszę przyznać, że jest genialny.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: BramkaSMS

    Posiada limity i wsparcie dla Virgin?

    Wysłane za pomocą Xperii T

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    03.09.2016
    Posty
    4
    Słuchawka
    8s

    Odp: BramkaSMS

    Nie wiem, czy posiada, ale ja byłem zadowolony kiedy korzystałem z tej bramki :P

  4. #4
    Junior Member
    Dołączył
    16.02.2017
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1
    Słuchawka
    HTC 10 Evo

    Odp: BramkaSMS

    Na pewno ma jakieś limity :P Ogólnie teraz mało kto używa bramki SMS - ceny są tak tanie (a większość już ma SMSy bez limitu albo pakiety), że nie opłaca się używać bramek. Kiedyś pamiętam używałem bramek operatorów To były czasy!
    Sprawdź Sevolium - Maść anti acne - najskuteczniejsza na rynku!


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top