Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    01.04.2013
    Skąd
    Opole
    Posty
    7
    Słuchawka
    HTC HD2, HTC Desire S
    Radio
    2.15.50.14

    Wymiana kości i trwale uszkodzony telefon. Czy napewno?

    Opowieść jest długa a morał z niej taki, że chyba będę musiał kupić nowy telefon, wg tego co powiedzieli mi w niezależnym serwisie (karta gwarancyjna się skończyła). Chcę się jednak dowiedzieć, czy to rzeczywiście koniec mojego HD2.

    Przez cały czas miałem HTC HD2 z windosem i wszystko było fajnie, dopóki nie zaczął się wyłączać podczas używania internetu, a czasem nawet bez powodu. Zaniosłem go więc do gościa w polecanym przez znajomych serwisie w Katowicach. Niestety nie ja odbierałem ten telefon, nie było mnie w kraju, więc muszę przekazać to, co usłyszała osoba go odbierająca, moja żona, która jak łatwo się domyślić za wiele o telefonach nie wie. Po odebraniu telefonu facet powiedział, że wymienił/naprawił w nim kość za 50 zł ale oprócz tego, ten telefon jest już tak "wy...any" (takiego słowa użył, nie wiedziałem jak je zastąpić, wyrobiony?) że za długo nie pociągnie. I bądź tu mądry co autor miał na myśli? Zacząłem więc używać zastępczego Desire S, a do tego wgrałem androida NexusHD2-ICS-CM9-HWA_V2.9a. Teraz objawy są następujące: przy normalnym używaniu telefonu, rozmowy, smsy, mmsy, Sklep Play czy przegladarka przez krotki czas, wszystko działa ładnie. Jednak przy oglądaniu filmów na YT, graniu w gry, zwłaszcza w 3D, czy raz podczas dwudziestominutowej rozmowy telefon się zawiesza, obraz stoi w miejscu, zero reakcji, a z głośnika wydobywa się buczenie zawieszonego dźwięku. Więc bateria-out i uruchamiamy ponownie, czasem łapie od razu a czasem wiesza się jeszcze na ekranie Ery (takie RUU wgrałem chyba), po kolejnym wyciągnięciu baterii już wszystko gra. Mam również wrażenie, że zanim się zwiesi przy ww czynnościach tylna część mocniej się nagrzewa, ale może to być tylko wrażenie.

    Bardzo lubię ten telefon, ma porządny wyświetlacz i szkoda mi go, czekam więc na Wasze opinie.
    Pozdrawiam
    Thane

  2. #2
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Wymiana kości i trwale uszkodzony telefon. Czy napewno?

    Jak na mój gust serwisant ostro schrzanił. A jedyną opcją jaką widzę jest zmiana płyty głównej.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  3. #3
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    23.02.2013
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    38
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    WP 7.8

    Odp: Wymiana kości i trwale uszkodzony telefon. Czy napewno?

    A ja powiem ze cos takiego miałem na swoim HTC hd2 dokładnie to samo zawiesza się i buczalo. Wygrałem nowy rom i telefon śmiga jak nowy. Nie wiem czy to się przyda ale swoje dwa słowa dopowiedzialem

    Wysłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2
    K750i->Corby->Galaxy Gio->Galaxy Note-> HTC HD2-> (planowane) LG L9
    http://i294.photobucket.com/albums/mm114/Bakufuun_and_Cookie/Animated%20GIFS-%20sonic/awesonic.gif

  4. #4
    Junior Member
    Dołączył
    01.04.2013
    Skąd
    Opole
    Posty
    7
    Słuchawka
    HTC HD2, HTC Desire S
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Wymiana kości i trwale uszkodzony telefon. Czy napewno?

    Mogę spróbować ale wątpię, żeby to coś pomogło, przed rzekomą naprawą i po działo się to samo pod winem (wcześniej oryginalnym) a ten serwisant wgrał nowego czystego i było to samo. Spróbuje jeszcze ale stawiałbym raczej na hardware. Ile może taka płyta główna kosztować i jakie są szanse, że to nie jest kasa wyrzucona w błoto? Więcej objawów nie jestem w stanie przytoczyć, to są wszystkie, facet jeszcze twierdził, że telefon mógł spaść, ale sobie tego nie przypominam, no i jeżeli jest uszkodzenie mechaniczne to powinno się dać wymienić całą część. Mogę jeszcze dodać, że wcześniej telefon miał już wymienianą płytę główną, ale to było na gwarancji, jechał do Janek pod Warszawą do serwisu HTC i dostał nowe, oryginalne części. Najbardziej wariuje przy korzystaniu z internetu czy grach.

  5. #5
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: Wymiana kości i trwale uszkodzony telefon. Czy napewno?

    Czyli inaczej mówiąc jak się nagrzeje ;-) jeśli nie jest to wina romu (co faktycznie czasem jest powodem) to wymiana płyty powinna wszystko naprawić

    Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  6. #6
    Junior Member
    Dołączył
    01.04.2013
    Skąd
    Opole
    Posty
    7
    Słuchawka
    HTC HD2, HTC Desire S
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Wymiana kości i trwale uszkodzony telefon. Czy napewno?

    Muszę jeszcze sprostować sprawę wymiany płyty głównej, zajrzałem do papierów i okazało się, że gdy kupiłem telefon w 2010 roku, to zaraz na początku wysyłałem go do Janek na gwarancji bo nie słyszeli mnie rozmówcy, robili jakieś testy i wymieniali płytę główną raz za razem w sumie trzy razy, dopiero wtedy zaczęło wszystko grać, aż do dzisiaj (no nie do dzisiaj bo trwa to już ze dwa miesiące). Może mam jakiś pechowy egzemplarz? :P Jak znajdę chwilę, to zmienię rom i napiszę, czy coś się zmieniło. Btw ten w sygnaturze kasier'a rzeczywiście jest najlepszy? Zrozumiałem z niego, że jest pod wersję t-mobile usa z 1024 mb flash, jeśli się mylę to mnie poprawcie, wciąż się uczę. I na jakiego powinienem zmienić? Teraz jest NexusHD2-ICS-CM9-HWA_V2.9a i radio jak w opisie.

  7. #7
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: Wymiana kości i trwale uszkodzony telefon. Czy napewno?

    No to zależy co lubisz, rom w mojej sygnaturce jest już bardzo stary ale faktycznie działa stabilnie i bez żadnych problemów co do nowszych niestety się nie znam gdyż ja na tym właśnie romie skończyłem przygodę z hd2
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  8. #8
    Junior Member
    Dołączył
    01.04.2013
    Skąd
    Opole
    Posty
    7
    Słuchawka
    HTC HD2, HTC Desire S
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Wymiana kości i trwale uszkodzony telefon. Czy napewno?

    Po pewnym czasie (jakiś tydzień temu) z telefonu zniknęły kontakty, a karta sd z całą zawartością przestała być widoczna (ale sam system na niej działał) więc postanowiłem spróbować z innym softem. Dorimanx-ROM-HIGH-END 3.1.9 N277 w wersji bez swap (który zresztą nawet nie wiem do czego służy) http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1166948 Od wczoraj chodzi ładnie i stabilnie, ale gierki i przeglądarka i tak wiesza telefon. Co ciekawe, przy połączeniu przez wifi jeszcze zwiechy nie miałem, a przez sieć komórkową po kilkunastu sekundach. Wniosek? Dalej pozostaje mi tylko wymiana płyty głównej i czy to w ogóle coś da?
    Ostatnio edytowane przez Thane ; 23.04.13 o 17:39

  9. #9
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: Wymiana kości i trwale uszkodzony telefon. Czy napewno?

    Wymiana płyty głównej jest równoznaczna z wymianą jej odpowiednika w PC - wymieniasz dokładnie wszystko, wraz z dyskiem twardym, biosem, portami, sterownikami, procesorem i całą resztą - wprost, do starej obudowy kupujesz nowy telefon. To musi działać

  10. #10
    Junior Member
    Dołączył
    01.04.2013
    Skąd
    Opole
    Posty
    7
    Słuchawka
    HTC HD2, HTC Desire S
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Wymiana kości i trwale uszkodzony telefon. Czy napewno?

    W pc możesz wymienić procesor, dysk twardy a nawet biosa bez ruszania płyty głównej Rozumiem, że jedyna oddzielna część, która może być sprawna bez płyty głównej to wyświetlacz? Na ten mam jeszcze gwarancję. Problem w tym, że ta płyta główna, jak pisałem wyżej, była wymieniana już trzy razy. Ile może kosztować razem z robocizną? Domyślam się, że sama wymiana to żadna większa filozofia tylko nie chciałbym jeszcze na koniec czegoś schrzanić.

    Robicizna gdy masz sprzęt w łapce - 20 złotych.
    Gdy nie masz 200 (cena płyty około) plus 100 robocizny
    Ostatnio edytowane przez KurczaQ ; 24.04.13 o 07:02


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top