Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Taki sam. W obu wypadkach trzeba nagrzać klej w 60 stopniach przez 5 minut. Oczywiście, w obu wypadkach można to zrobić suszarką. Jednak jeśli będziesz podgrzewał wyświetlacz od tyłu punktowo przez jakiś czas... Będziesz miał problemy z wyświetlaczem jak np. Biała plama. Dlatego właśnie stosuje się takie 'piekarniki' aby temu zapobiec - bo ogrzewają całościowo w konkretnej temperaturze, a nie punktowo w przypadkowej.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  2. #12
    Senior Member [Jr Member]
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    119
    Słuchawka
    Htc
    Rom
    MIUI JB

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    A ja nadal będę si upierał że rodzaj użytych taśm klejących jest inny do dotyku i do ramy, ale mniejsza z tym. Generalnie radzę uważać z tym grzaniem jeśli się nie ma profesjonalnego sprzętu i sporej wiedzy bo można narobić więcej szkód niż pożytku a taśma dwustronna użyta do sklejenia wyświetlacza do ramki jest na tyle gruba iż można spokojnie zaryzykować rozcięcie jej na grubości jak zresztą widać na załączonym przeze mnie zdjęciu w jednym z poprzednich postów.
    PS: taśma użyta do klejenia dotyku z lcd jest rodzajem "silikonowatego" kleju a taśma do sklejania lcd do ramki jest taśmą składającą się z kilku warstw i nie ma możliwości odklejenia jej w całości nawet po podgrzaniu bo i tak się rozwarstwia pozostając na obu elementach.

  3. #13
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Ja miałem taką 'rozwarstwiającą' się taśmę w obu wypadkach, i w obu telefonach... Nie wiem, moźe były różne wersje ale masz rację odnośnie rozklejania. Na pewno nie jest to coś dla totalnych laików.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  4. #14
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.04.2013
    Posty
    10
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Ja oddałem go jednak do serwisu, nie miałem czasu bawić się w samodzielne rozbieranie. Ale po ok tygodniu zaczyna mnie to irytować, bo nawet do niego nie zajrzeli. Natomiast gość, z którym wtedy gadałem powiedział, że naprawa tego telefonu może nie być opłacalna (tzn, ze może być taka opcja). Zaczął tłumaczyć, że nie da się odkleić dotyku od wyświetlacza, etc. Coś mi się wydaje, że wybrałem złe miejsce Ale może wypowie się ktoś, kto bardziej się orientuje.

  5. #15
    Senior Member [Jr Member]
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    119
    Słuchawka
    Htc
    Rom
    MIUI JB

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Z serwisami to raczej bym uważał. Niestety ale dość często zdarzają się partacze i oddany sprzęt wraca w gorszym stanie niż był oddany. Ja szukałem serwisu jakiś miesiąc wysłuchując po drodze wielu pokrętnych odpowiedzi typu: "wie pan może coś pójść nie tak więc gwarancji nie dajemy" a chciałem tylko wymienić tasiemkę od klawiszy fizycznych. Skończyło się to tym że tasiemkę wymieniłem sam a telefon wygląda na nienaruszony (po za naklejką z nr imei bo klej za żadne skarby nie chciał puścić) i wszystko w końcu działa. Generalnie polecam wymieniać komplet lcd + dotyk samodzielnie. Zaoszczędzisz sobie nerwów i będziesz miał pewność że między dotyk a wyświetlacz nie wejdzie z czasem kurz bo jest fabrycznie sklejony a bardzo trudno jest odtworzyć ten stan w warunkach domowych.

  6. #16
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.04.2013
    Posty
    10
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    A ile mniej więcej kosztuje lcd+ dotyk na alledrogo? Może jacyś sprawdzeni sprzedawcy? Ewentualnie prosił bym o linka... Pozdrawaiam, wlodi893!

  7. #17
    Senior Member [Jr Member]
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    119
    Słuchawka
    Htc
    Rom
    MIUI JB

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Proszę bardzo, dwie pierwsze lepsze aukcje z kompletami. Zaznaczam że nie są przeze mnie sprawdzeni. ale dają gwarancję.
    ORG WYŚWIETLACZ LCD DIGITIZER SZYBKA HTC HD2 T8585 (3222025716) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    ORYG. KOMPLET LCD + DOTYK HTC HD2 LEO T8585 (3165258893) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    Wymiana kompletu nie jest jakoś mega bardzo skomplikowana więc polecam zrobić to samemu. A żeby efekt był nazwijmy to profesjonalny polecam kupić komplet taśm dwustronnych dociętych na wymiar np takich:

    Mają fabrycznie wycięte otwory na czujniki zbliżeniowy i oświetlenia.
    PS: Przy rozbieraniu radzę uważać na dwa plastikowe walce przeźroczyste w miejscach czujników, łatwo je zgubić a bez tego będzie po czujnikach.
    Ostatnio edytowane przez fyme ; 03.05.13 o 22:00

  8. #18
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.04.2013
    Posty
    10
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Dziś dzwonili do mnie z serwisu, niestety uszkodzeniu uległa płyta główna ;/ Nie sądziłem, że po jednym upadku telefon nie będzie nadawał się do użytku, no ale cóż- trudno. W każdym bądź razie dzięki za pomoc, pozdrawiam!

  9. #19
    Senior Member [Jr Member]
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    119
    Słuchawka
    Htc
    Rom
    MIUI JB

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Niestety i tak bywa choć bardzo rzadko bo z reguły jest rozbijany dotyk ale jak to mówią "shit happens". Ja bym jeszcze dla spokoju sumienia zasięgnął porady innego serwisu choćby dlatego że mam generalnie marne zdanie na temat serwisów choć zdarzają się wyjątki.

  10. #20
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.04.2013
    Posty
    10
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Może i tak zrobię, w sumie i tak na chwilę obecną nie mam z niego pożytku Ale jeśli jednak potwierdziłoby się uszkodzenie płyty głównej to będzie nie do odratowania?


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top