Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.04.2013
    Posty
    10
    Słuchawka
    HTC HD2

    HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Witam! Kupiłem niedawno wspomniany w temacie tel (HTC HD2). Chodzi na androidzie 2.3.2 (NAND), moim zdanie stary, aczkolwiek póki co nic z tym nie robiłem. Dziś upadł mi delikatnie na beton (po zamortyzowaniu go nogą; ). I po upadku nie chce się uruchomić, gdyż zatrzymuje się na pierwszym ekranie (bootowanie, etc). W czym może tkwić problem? Chciałbym chociaż wykluczyć płytę główną, bo podobno są z nią problemy. Po wejściu w bootloader i podłączeniu przez USB go znajduje. Więc postanowiłem wrzucić seryjny WM 6.5. Windows normalnie odpala, ale przestał działać dotyk. Po ponownej próbie wgrania Androida odpala tylko w trybie recovery (zostało zainstalować tylko paczkę z karty). Z góry dziękuje za podpowiedzi! pozdrawiam

  2. #2
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Skoro po zainstalowaniu stockowego (jak mniemam) WM6.5 nie działa dotyk, oznacza to że prawdopodobnie upadek nie był jednak wystarczająco dobrze zamortyzowany, i że telefon doznał usterki hardware'owej.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  3. #3
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Na 90% taśma Flex się po prostu urwała, jest to podstawowa przypadłość HD2 o czym mój przedmówca dobrze wie
    Tak czy siak, nie wiem czy poszedł tylko dotyk czy coś więcej

  4. #4
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.04.2013
    Posty
    10
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Czyli samemu nic nie wskuram? A ewentualnie ile może kosztować wymiana taśmy? Uda sie zrobić to samemu? Czy zostaje serwis?

  5. #5
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Taśma jest częścią dotyku, który najlepiej kupować z szybką, bo zdemontowanie obecnego bez uszkodzenia graniczy z cudem. W obiegu są trzy wersje dotyku, wsuwany (zapinany), lutowany i wersja dla T-Mobile, na 90% masz którąś z pierwszych dwóch, musisz niestety sam to sprawdzić.

  6. #6
    Junior Member [Jr Member]
    Dołączył
    22.04.2013
    Posty
    10
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    A jak ewentualnie poznać ktora wersja dotyku jest u mnie? Jeśli byłaby wersja wpinana, to zmienił bym ją samemu? Czy raczej nie ma sensu ryzykować, tylko oddać do serwisu?

  7. #7
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Żeby sprawdzić wersję dotyku, musisz rozebrać cały telefon, włożyć go do 'kuuchenki' na 60 stopni na 5 minut, a następnie rozkleić wyświetlacz od dotyku.
    btw. Kurczak, mam na ten temat tylko tyle pojęcia, ile mam dzięki Twojej HD2, która miała zerwany dotyk. ;P
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  8. #8
    Senior Member [Jr Member]
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    119
    Słuchawka
    Htc
    Rom
    MIUI JB

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    Aby to sprawdzić nie trzeba odklejać wyświetlacza od dotyku tylko całość (wyświetlacz + dotyk) odkleić od metalowej ramki. Połączenie wyświetlacza z dotykiem jest wtedy na samym wierzchu. Niestety aby to zrobić trzeba mimo wszystko rozebrać cały telefon bo o ile można wypiąć komplet z płyty głównej bez wykręcania czegokolwiek to już na pewno nie da rady wpiąć ponownie z powodu sztywnej taśmy wyświetlacza. Jakieś dwa tygodnie temu sam wymieniałem taśmę od klawiszy fizycznych więc miałem okazję obejrzeć sobie Leona w środku. A tak wygląda wyświetlacz z lutowaną wtyczką od spodu.

  9. #9
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    A żeby odkleić wyświetlacz od ramki, też trzeba go nagrzać, z racji, że jest użyty taki sam klej.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  10. #10
    Senior Member [Jr Member]
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    119
    Słuchawka
    Htc
    Rom
    MIUI JB

    Odp: HD2 nie uruchamia się po upadku.

    No właśnie nie taki sam. Ja nie grzałem telefonu w piekarniku. Wystarczyła suszarka do włosów i cieniutki pasek blaszki wyjęty ze starej miary zwijanej, który wcisnąłem pomiędzy wyświetlacz a ramkę oddzielając tym samym oba podzespoły.


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top