Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56
  1. #1
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    17.09.2012
    Posty
    38
    Słuchawka
    HTC HD2

    "proces com.google.process.gapps został zatrzymany" o co chodzi?

    Wielce Szanowni Fachowcy .
    mam następujący problem , który nazwałem w temacie.
    Nie wiem z czego się to wzięło . Kupiłem używany tel HTC HD2 z wgranym na moje życzenie androidem 4.1.2 wersja jądra 2.6.32_tytung_jellybean , CyanogenMod 10.0.0-RC0-xylo.
    Niestety , trochę przeglądałem forum w poszukiwaniu problemu i nie znalazłem nic skutecznego . Przywrócenie ustawień fabrycznych, czyszczenie cashu itp. nie przynoszą rezultatu. Być może wersja androida jest nie własciwa. Najbardziej uciążliwe jest wyskakiwanie co 1 sek. komunikatu "proces com.google.process.gapps został zatrzymany" oraz pomimo połączenia z moim routerem , to stojąc z tel od routera w odległości 1 m tel jest poza zasięgiem , a komputer pomimo , ze 20 m dalej ma sygnał znakomity.
    Moje pytanie : czy ktoś ma rozwiązanie tego problemu , czy przeinstalować wersję systemu? Jeżeli tak to polećcie mi stabilną i działającą na 100% . fajna byłaby wersja od 4.04 w górę , może być z HTC Sence.
    Jeżeli napisałem jakaś bzdurę to mnie nie krytykujcie , liczę na szybką pomoc, nawet z szybką przejrzystą instrukcją wgrania , chyba , że ktoś z okolic Wawy chetnie by się podjął za piwko lub flaszeczkę ?

    Liczę na szybkie porady.....

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: "proces com.google.process.gapps został zatrzymany" o co chodzi?

    Android 4.1 i HD2 to niezbyt dobre połączenie.
    Spróbuj wgrać ten ROM jeszcze raz, lub zrób WIPE (o ile nie masz paczki z ROMem) i wgraj GAPPS (ze strony CyanogenMod).

  3. #3
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    17.09.2012
    Posty
    38
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: "proces com.google.process.gapps został zatrzymany" o co chodzi?

    Dzięki za info. Jednak sam piszesz ,że to niedobre połączenie.Jaki w takim razie system się sprawdzi i będzie najlepiej współpracował z moją słuchawką . Proszę o propozycje.

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: "proces com.google.process.gapps został zatrzymany" o co chodzi?

    Jaki w takim razie system się sprawdzi i będzie najlepiej współpracował z moją słuchawką . Proszę o propozycje.
    1. System, czy dystrybucja?
    2. Nie sztuką dostać coś, co ktoś lubi na tacy i się od tego uzależnić, a samemu poszukać i wybrać to, co będzie dla nas najlepsze.

  5. #5
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    17.09.2012
    Posty
    38
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: "proces com.google.process.gapps został zatrzymany" o co chodzi?

    A więc podoba mi się ten :
    [May 25, 2013][ROM][4.0.4][720p] NexusHD2-ICS-CM9-HWA V3.0b [NativeSD] - xda-developers
    Polecano mi też ten:
    xda-developers - View Single Post - [May 25, 2013][ROM][4.0.4][720p] NexusHD2-ICS-CM9-HWA V3.0b [NativeSD]
    Dla mnie jako laika są bardzo podobne . Czym się różnią?
    Co jest dla mnie ważne po za wyglądem : Stabilna i szybka praca aplikacji. Działanie WiFi , Bluetouth,aparat, aby nie był prądożerny ( bateria).
    Czy te powyższe spełnią moje skromne wymagania?

    Jeżeli tak , to co muszę pobrać (aktualnie mam android 4.1.2 wersja jądra 2.6.32_tytung_jellybean , CyanogenMod 10.0.0-RC0-xylo), żeby to zainstalować i z którego poradnika skorzystać ?
    Ostatnio edytowane przez aficio ; 05.06.13 o 20:08

  6. #6
    Senior Member [Jr Member]
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    119
    Słuchawka
    Htc
    Rom
    MIUI JB

    Odp: "proces com.google.process.gapps został zatrzymany" o co chodzi?

    Nie różnią się niczym. To ten sam rom.
    Poradnik jest tu na forum

  7. #7
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    17.09.2012
    Posty
    38
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: "proces com.google.process.gapps został zatrzymany" o co chodzi?

    Ok. Dzięki , ale ten rom będzie się dobrze sprawował na tym telefonie ? Macie doświadczenie i różne opinie . Możecie się nimi podzielić ?
    Bo do wgrania jest potrzebna szybka karta najlepiej klasy 10. A czy rom typu NAND wgrywa się bez karty , czy też jest potrzebna?

  8. #8
    Senior Member [Jr Member]
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    119
    Słuchawka
    Htc
    Rom
    MIUI JB

    Odp: "proces com.google.process.gapps został zatrzymany" o co chodzi?

    Generalnie wszystkie romy instalujesz z karty sd. Te które są w NAND do pracy jej nie potrzebują. Ten konkretny nexus niestety potrzebuje szybkiej karty bo partycja data znajduje się na karcie sd więc jak masz wolną kartę a chcesz zainstalować ten konkretny rom to polecam instalację tylko w NAND i wgranie skryptu cronmod gdyż lepiej współpracuje z wolniejszymi kartami. Niestety ma też swoje ograniczenia bo na każde 500Mb partycji ext potrzebuje 100Mb wolnej przestrzeni w NAND czyli jeżeli chcesz mieć partycję ext o rozmiarze 1 Gb to rom który zainstalujesz musi korzystać z partycji system o rozmiarze max 250 Mb bo inaczej będą problemy z instalowaniem aplikacji mimo wolnego miejsca na partycji ext.
    Oczywiście w każdym wypadku przy instalacji tego konkretnego romu konieczne jest utworzenie partycji ext na karcie sd.
    PS: ja nie jestem zwolennikiem "czystych" androidów jak nexus ale każdy lubi co innego.
    PPS: w odniesieniu do HD2 istotniejszym parametrem niż klasa karty jest RW (random write) karty sd. Im wyższy tym karta lepiej współpracuje z telefonem i może się zdarzyć że karta x klasy 4 lepiej działa niż karta y klasy 10 i tak naprawdę nikt do końca nie stwierdził dlaczego tak jest choć na ten temat powstało już wiele teorii.
    Ostatnio edytowane przez fyme ; 05.06.13 o 21:40

  9. #9
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    17.09.2012
    Posty
    38
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: "proces com.google.process.gapps został zatrzymany" o co chodzi?

    Co to znaczy czysty android? Poproszę o wyjaśnienie jak chłopu na roli - przepraszam nie obrażając chłopów ( to takie powiedzenie). To co Ty byś polecił. Aktualnie ma kartę nokii 4 klasy . Mogę kupić10 klasy to nie problem.
    Powiem prosto . Żona ma galxy S3 z androidem 4.1.2 i bardzo mi się podoba ta funkcjonalność . Dlatego wgrałem go do HTC . Lecz nie zadziałał. Wywala błąd i ma problem z WiFi. Co w takim razie polecicie?
    fyme , w którymś poście doradziłeś jednemu z kolegów i przygotowałeś całą paczkę do instalacji . Nie pomógłbyś też?

  10. #10
    Senior Member [Jr Member]
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    119
    Słuchawka
    Htc
    Rom
    MIUI JB

    Odp: "proces com.google.process.gapps został zatrzymany" o co chodzi?

    Czysty czyli taki jakim go google stworzyło. S3 ma swoją nakładkę TouchWiz. HTC ma Sense LG też ma swoją nakładkę na system (nie pamiętam jaką ). ja na swoim HD2 mam MIUI choć najnowszego MIUI v 5 nie polecam. Polecam za to MIUI GB bo jest stabilny, szybki, ładny i wszystko w nim działa ale jest na androidzie 2.3.7 więc już trochę starym a niektórym to przeszkadza natomiast wg mnie jest to najlepszy rom na co dzień no i mieści się w całości w NAND więc nie jest zależny od karty sd.
    Cytat Zamieszczone przez aficio Zobacz posta
    fyme , w którymś poście doradziłeś jednemu z kolegów i przygotowałeś całą paczkę do instalacji . Nie pomógłbyś też?
    Oczywiście że mogę pomóc z tym że już nie dzisiaj bo muszę ogarnąć trochę córkę i położyć ją spać bo zaraz wraca żona z pracy i będzie dym jak córka nie będzie w łóżku

    PS: testowałem już masę romów na HD2 ale zawsze wracam do tego jednego bo po prostu działa i nie trzeba przy nim skakać.
    Ostatnio edytowane przez fyme ; 05.06.13 o 22:09


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top