Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47
  1. #1
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Htc One - Pierwsze Opinie

    No to ten... jeśli macie jakieś pytania odnośnie działania HTC One M7, to śmiało
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  2. #2
    Administrator
    Dołączył
    13.11.2010
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    425
    Słuchawka
    Note 3
    Rom
    Stock

    Odp: Skapitulowałem... Sensacja: Out.

    Ile dałeś ? pierwsze wrażenie warto ?
    hTc HD2 "Leo"
    quietly amazing
    podswiatlo.pl

  3. #3
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Skapitulowałem... Sensacja: Out.

    Blink feed bardzo wnerwia?

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Skapitulowałem... Sensacja: Out.

    @Szakus: 2100... a zarzekałem się, że nie dam nigdy więcej niż ta okrągła dwójka za telefon. Z drugiej strony - nieznacznie przekroczyłem wcześniej ustawiony samemu sobie pułap, a sprzedawca zszedł z ceny bardziej, niż moje przekroczenie, więc w gruncie rzeczy jestem zadowolony.

    Pierwsze wrażenia... Powiem tak, jeśli EVO3D działa podobnie jak Sensacja (a to w sumie kuzynostwo ), to ciężko jest opisać przeskok po zmianie telefonu. Ta moja "zakała" ciągle się cięła jak EmoMartynka, jakakolwiek czynność wykonywana na telefonie doprowadzała mnie do szewskiej pasji, a czytelność ekranu przy obecnym (fakt, że nie ciągłym... jebana pogoda) nasłonecznieniu wołała o pomstę do nieba. Bateria przy robieniu czegokolwiek leciała w oczach niczym cypryjska giełda po ogłoszeniu grabieży tamtejszych depozytów... Jednym słowem: Gehenna.

    I teraz pojawia się HTC One. Ponieważ moja żona biega z One X z JB (project butter naprawdę wpływa na działanie nakładki w tym telefonie) wiedziałem czego się mniej więcej mogę spodziewać. Nie spodziewałem się jednak, że mogę się spodziewać czegoś aż takiego

    Pokrótce: czuć moc.

    O ekranie nie ma w zasadzie co pisać, bo różnica pomiędzy 4,7" 720p a 4,7" 1080p jest dla mnie żadna. W jednym i drugim przypadku nie jestem w stanie dostrzec pojedynczego piksela; i tu i tu wszystko wygląda świetnie. I tu i tu ekran świetnie interpretuje dotyk. Bajka. Porównanie natomiast 4,3" qHD z 4,7" FullHD to porównanie rzędu zardzewiały rzęch wyłowiony ze stawu -vs- świeżutka S-Klasa. Inny wymiar ekranu i tyle. Ciężko to opisać słowami.

    Wydajność hardware: w cokolwiek się nie wejdzie, to działa idealnie, szybko i płynnie (niechlubny wyjątek: Amazon AppStore... tutaj w zasadzie żadnej różnicy pomiędzy wszystkimi telefonami, na których go widziałem - po prostu fatalnie zoptymalizowana aplikacja, a nie wina telefonów). Wszędzie indziej... cholera, nigdy nie spodziewałem się takiej płynności po telefonie z Androidem! Może, o ile pomiędzy One X a Sensacją jest przepaść, to nie powiedziałbym, że pomiędzy One a One X jest równie daleko... acz zawsze trzeba wziąć pod uwagę sporo większą rozdzielczość, z którą nowszy telefon od HTC radzi sobie nie gorzej, niż jego starszy brat, a czasami nawet dając wrażenie, że zostawia go w tyle (choć to chyba "zasługa" nVidii Tegry 3, która chyba nigdy nie działała tak dobrze, jak zapowiadały marketingowe komunikaty... to samo zresztą tyczy się Tegry 2... to po prostu niewydajne procesory powodujące pojawianie się mikro przycięć zarówno w grach, jak i - czasami - w nakładce HTC).

    Dźwięk... fuck me, ależ to jest głośne! Dzwonek mam ustawiony mniej więcej na 30% i ryczy dużo głośniej od Sensacji. Podczas gier stereo płynące z urządzenia które ma się w rękach miażdży. Niesamowity efekt.
    Ciekawostka: Beats Audio działa i na głośnikach :O Tego nie było. Jak się chce puścić muzykę z telefonu, to jest naprawdę czysta i donośna (choć wiadomo, że nie ma co porównywać telefonu z profesjonalnym sprzętem audio, choć w segmencie telefonów ten konkretny nie ma sobie równych, znacząco deklasując konkurencję). Dźwięk w słuchawkach (A-JAYS One+) również pieści uszy

    Oprogramowanie. Pewnie mignęła Wam ostatnio przed oczami informacja, że One dostał 4.2.2. Otóż to nie jest do końca takie proste. To póki co wyciek, który nie jest finalną aktualizacją (wstrzymany przez HTC przez błędy kernela). Toteż mam 4.1.2. Soft bez brandu, choć w słuchawce z Playa (a to jest źródło mojego telefonu) są zainstalowane jakieś syfy (na szczęście wszystko można bez problemu odinstalować). Soft x.xx.401.x CID: HTC__032 więc o aktualizację jak już wyjdzie się nie martwię.
    Ciekawostka: HTC NIE UCZY SIĘ NA BŁĘDACH! Pamiętacie jak kurwiłem na pasek menu w HTC One X? Zgadnijcie co wróciło w One?
    Spoiler


    @MatrixSTR: BlinkFeed... gdzieś czytałem, że można go wyłączyć. Nie można. Można tylko ustawić inny pulpit jako główny. Także BlinkFeed jest, acz u mnie świeci pustkami z racji braku jakichkolwiek kont społecznościowych itp. Cóż, nie lubię jak telefon wie lepiej ode mnie czego potrzebuję, acz już (tak, po 2 dniach) nauczyłem się przemieszczać w obrębie klasycznych pulpitów, do których jestem przyzwyczajony.
    Ciekawostka: Klawisz back nie dochodzi do pulpitu! Tj. jesteście w jakiejś aplikacji, back, back, back... i jesteście w drawerze. Aby przejść do klasycznego pulpitu trzeba albo posiłkować się przyciskiem Home, albo przyciskiem na ekranie w drawerze. Kolejna nic nie warta "innowacja".

    Obudowa. Przyjemnie się to trzyma w rękach. Różnica w ciężkości pomiędzy One X a One jest odczuwalna (oczywiście aluminium jest cięższe). Fajnie, że nie ma wystającego obiektywu jak One X. Nic nie trzeszczy. Gniazdo ładowarki wróciło na spód telefonu - duży plus. Widziałem testy wytrzymałości obudowy na zarysowania na YT - zapowiada się dobrze. Z drugiej strony, czytałem, że ludziom "zdrapuje się" znaczek beats audio na pleckach telefonu Niby nic, a zabawne... pewnie i mnie to spotka

    Aparat. Robi zdjęcia. I tyle. Nigdy nie przykładałem dużej wagi do zdjęć robionych telefonem (no, poza momentem, w którym pękło mi szkiełko obiektywu HD2). Na pierwszy rzut oka wydają się ładne... nie wiem co więcej mogę dodać. Ah, no tak, Zoe ssie :P 3-sekundowe "zdjęcio-filmy" DaFuq?! Nonsens i nie widzę dla tego przyszłości.

    I wracając do pytania Szakusa, tj. "czy warto?". Gdyby nie bezczelna grabież mojego One X przez małżonkę, to powiedziałbym, że różnica nie jest warta tych pieniędzy (chyba, że komuś i tak się kończy umowa itp.). One X ma dostać Sense 5, ponoć nawet razem z Zoe, z Androidem 4.2.x, może nawet jeszcze następnym o ile ten się pojawi... No tutaj wydaje mi się, że zeszłoroczny TapMadl jest nadal na tyle dobrym telefonem, że skok technologiczny będzie marginalny (choć jak wiemy wsparcie HTC bywa różne i M7 pewnie może liczyć na dłuższe dopieszczenie, niż s720e).
    Ja jednak ograbiony z iksa miałem swoją starą Sensację... porzuconą przez HTC na pastwę losu z niedorobionym ICS... Tutaj skok jest gigantyczny. I w tym kontekście nie żałuję ani złotówki wydanej na nowy telefon.

    W razie dalszych pytań, jak zwykle - śmiało
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  5. #5
    Administrator
    Dołączył
    13.11.2010
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    425
    Słuchawka
    Note 3
    Rom
    Stock

    Odp: Skapitulowałem... Sensacja: Out.

    Dzięki za recenzję, może by tak wrzucić na forum skoro już się rozpisałeś? z pewnością ludzie są ciekawi jeszcze tego modelu jak np ja
    Widzę, że w sensacji podobnie jak w evo boli bateria, u mnie już standard ładowanie nocne na cały dzień, ekran też się jakby skurczył przez ten ostatni rok.
    Coraz częściej myślę o zmianie i sercem jestem przy ONE ale rozum podpowiada na chwile obecną coś w stylu HOX+ ewentualnie dalsze czekanie na spadki ceny tylko ile trzeba będzie czekać na cenę poniżej 1900 zł
    ?. Przy takiej kwocie żona nie powinna jeszcze wygnać mnie pod most z nową zabawką
    hTc HD2 "Leo"
    quietly amazing
    podswiatlo.pl

  6. #6
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Skapitulowałem... Sensacja: Out.

    O ile nie masz na myśli modelu używanego (a przypuszczam, że nie masz), to w wolnej sprzedaży różnica pomiędzy HOX+ a One nie przekracza 500 złotych. A lada moment będzie jeszcze mniejsza (One szybciej traci na wartości, niż HOX+). Przy takich różnicach pomiędzy tymi telefonami i zaznaczeniem, że dopiero rozważasz zakup któregoś z nich - zdecydowanie pchałbym Cię w kierunku One M7.

    Jeśli już miałbyś HOX+ można by się było zastanowić, czy jest sens... czy warto... bo tam skoku wydajnościowego zbyt wielkiego nie ma. Ale skoro nie masz HOX/HOX+, to pamiętaj, że Nvidia wypuściła Tegrę 4. Najpewniej lada moment zrobi to samo co z Tegrą 2 kiedy wypuściła "trójkę" - sztucznie będzie uśmiercała procesor, obniżając np. jakość wypuszczanych na niego gier (dochodziło czasami do absurdów - gry na gorszych od T2 procesorach wyglądały lepiej niż na drugiej Tegrze, która specjalnie musiała być obrzydzona, aby konsumenci kupowali T3).
    Przez pewien czas mówiło się też, że brak nowszych wersji oprogramowania dla X/X+ wynika z opieszałości Nvidii w wydawaniu sterowników itp.
    Dodatkowo - zarówno One X jak i One X+ nie mają S-OFF. Tak, widzę w profilu, że masz stocka, tym niemniej S-OFF jest czymś, co warto mieć w telefonach HTC, choćby po to, aby pozbyć się brandu, jeśli trafi się brandowaną słuchawkę, albo dokonać downgrade ROMu, jeśli stary podobał nam się bardziej. S-OFF w odróżnieniu od unlocka od HTC nie zostawia śladów (czyli chroni naszą gwarancję). One M7 od wczoraj ma metodę na S-OFF, więc już tutaj bije swojego starszego brata na głowę

    Spoiler


    Przypuszczam, że cenę poniżej 2000 zobaczymy w ciągu miesiąca (w sumie już takowe widywałem - w Pruszkowie 2x ktoś wystawiał nowego One przy Kup teraz=1990 zł). A do końca wakacji może nawet 1800 za nowego One? Jak nie mniej. Rynek się szybko zapycha, wtedy cena spada.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  7. #7
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    26.11.2010
    Skąd
    3miasto
    Posty
    35
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    MIUI-STABLE V6.0, Android 2.3.7
    Radio
    2.15.50.14

    Htc one ?

    Chodzę wokół nowego HTC ONE z Orange.1tyś za abonament 123zł na 2 lata. Czy ktoś używał, żeby pochwalić się jak jest w porównaniu do HD2? Wiem,wszystkie dane techniczne 2x wyżej ale czy tak jak na HD2 można wciągnąć różne ROMy? czy to już jest przełom? Chyba nie jestem gadzeciarzem, tylko potrzebuje ergonomicznie pracujący telefon do pracy. Pozdrawiam

  8. #8
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1
    Różne ROMy... pytanie jakie masz na myśli. HD2 to swoisty ewenement pod tym kątem - nie ma chyba drugiego takiego urządzenia, które może być obsługiwane przez tyle różnych systemów.

    Co do One natomiast... Od tygodnia jest już dla niego S-OFF (czyli to, czego nigdy nie doczekał się jego starszy brat, One X). Co to daje? Możliwość zmiany CID, MID, wgrywania ENG Hboota, downgrade ROMów, zdejmowania simlocka etc. etc., a wszystko to bez konieczności odblokowywania telefonu przez HTCdev i jednoczesnego informowania HTC o tym co się robi ze swoim telefonem. To bardzo dobra wiadomość :-) Oczywiście ROMów dla tego ustrojstwa też jest co nie miara, a z racji wielkiego światowego poruszenia tą słuchawką można przyjąć, że będzie tylko lepiej.
    Sprzęt ciężko porównać do telefonu sprzed trzech lat. Zresztą, nawet ze świeższymi telefonami w takim porównaniu można mieć pewien problem. To po prostu klasa sama w sobie i to się czuje :-)

    Jeśli masz jakieś konkretne pytania to śmiało.

    ------ Łączenie postów -----

    A mój One'ik już ma S-OFF

    Teraz, w odróżnieniu od HOX, jakiekolwiek głupie aktualizacje mi nie straszne - będę chciał zrobić downgrade, to mogę; będę chciał wrzucić jakiegoś customa bez informowania o tym HTC, to mogę; będę chciał go powtórnie zablokować bez pozostawiania po tym jakiegokolwiek śladu, to też mogę \o/

    Kolejny argument przemawiający za Qualcommem zamiast Nvidią.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  9. #9
    Administrator
    Dołączył
    13.11.2010
    Skąd
    Żyrardów
    Posty
    425
    Słuchawka
    Note 3
    Rom
    Stock

    Odp: Skapitulowałem... Sensacja: Out.

    No ładnie ładnie, a my jeszcze nie mamy działu na tą słuchawkę ?
    hTc HD2 "Leo"
    quietly amazing
    podswiatlo.pl

  10. #10
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Htc One - Pierwsze Opinie

    To macie dwuczęściową recenzję Spiderswebu do poczytania
    Część 1
    Część 2
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top