Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    HOW TO: Jak czytać numery seryjne HTC

    Jak zapewne wiecie (albo i nie, whatever), z numeru seryjnego posiadanej przez Was słuchawki HTC można dowiedzieć się gdzie i kiedy została wyprodukowana.

    Potrzebny do tego będzie... numer seryjny, a zdobyć można go na dwa sposoby:
    1. Wziąć w łapki pudełko od telefonu - na jednej z jego naklejek tenże numer będzie umieszczony.
    2. Ustawienia -> Informacje -> Identyfikator telefonu -> Numer seryjny urządzenia.

    Dane, które nas interesują, zawarte są na początku tego numeru.
    W przypadku mojego M7 jest to SH354
    W przypadku HOX żony jest to: HT23R
    W przypadku Sensacji: SH17C

    No ok, ale jak to czytać?
    To w sumie proste, we wszystkich HTC zapis ma podobny układ (pewnie ma to praktyczne zastosowanie przy ewentualnym serwisowaniu danej słuchawki - po numerze seryjnym zawsze można dowiedzieć się kiedy konkretnie została ona wyprodukowana, oraz gdzie [a to pod kątem np. różnych ekranów w "tych samych" telefonach HTC], choć oczywiście data produkcji to nie to samo, co data sprzedaży - można oczekiwać, że jedna od drugiej nie będzie wybitnie odległa).

    Zapis ten (pełny) wygląda tak:
    AA B C D EE FFFF

    AA = Producent: HT = Hsinchu, Tajwan, lub SH = Shanghai, Chiny. Niektórzy użytkownicy telefonów HTC posiadają numer seryjny zaczynający się od FA, jednak na ich pudełkach od telefonów widnieje informacja, iż te zostały wyprodukowane na Tajwanie. Jest też teoria, że FA pochodzi od Tierra del Fuego, Argentyna, co mogłoby nawet pasować do wcześniej przyjętej nomenklatury HTC, a także informacją, że HTC ma tam otworzyć fabrykę (klik), jednak tutaj w opozycji do tego stoi zapis na pudełku... Póki co sam nie wiem co o tym myśleć (a na szczęście nie muszę ). SH i HT są pewne.

    B = Rok (3 = 2013, 2 = 2012, 1 = 2011... telefonu z 2010 roku nie mam, aby sprawdzić czy jest zero, czy coś innego :P).

    C = Miesiąc (od 1 do 9 sprawa wydaje się prosta - 1 = styczeń, 9 wrzesień... dalej jest A = październik, B = listopad, C = grudzień).

    D = Dzień (podobnie jak z miesiącami - od 1 do 9, później zaczynają się małe schody - dni od 10 do 31 przyjmują następujące litery [kolejność chronologiczna]: A, B, C, D, E, F, G, H, J, K, L, M, N, P, R, S, T, V, W, X, Y, Z).

    EE = Jedna lub dwie litery, kod partii.

    FFFF = Numer identyfikacyjny słuchawki.

    No to dla wprawy dekodujemy moją "świętą trójcę"
    One: SH354 = Shanghai, Chiny 2013.05.04
    HOX: HT23R = Hsinchu, Tajwan 2012.03.24
    Sen: SH17C = Shanghai, Chiny 2011.07.12

    Co nam daje ta wiedza?
    W sumie niewiele... Ale jeśli ktoś traktuje swoją słuchawkę jak dziecko, to przynajmniej teraz będzie wiedział, kiedy może wyprawić jej urodziny
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  2. #2
    Junior Member
    Dołączył
    15.06.2015
    Posty
    1
    Słuchawka
    HTC One

    Odp: HOW TO: Jak czytać numery seryjne HTC

    a co jak odkryje że mój telefon jest kradziony?

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    16.06.2015
    Posty
    1
    Słuchawka
    Samsung

    Odp: HOW TO: Jak czytać numery seryjne HTC

    Niby jak odkryjesz, że jest kradziona?


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top