Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    26.11.2010
    Skąd
    3miasto
    Posty
    35
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    MIUI-STABLE V6.0, Android 2.3.7
    Radio
    2.15.50.14

    Prosty,stabilny ROM

    Chcę przykazać synowi HD2, z jakimś prostym i stabilnym ROMem. Teraz mam MIUI Stable V6, na androidzie 2.3.7. Generalnie ROM podoba mi się, ale jest kilka problemów (może coś nie tak zrobiłem przy instalacji i partycjonowaniu karty SD:
    1. Po restarcie muszę w Boot menu ustawić ręcznie Boot AD NAND, aby poszedł dalej..
    2. Zbyt często tracę kontakt z kartą SD (HC, 16g Kingston),potem nieoczekiwanie karta znowu się pojawia z aplikacjami..
    3. Brak łączności Bluetooth - nie włącza się po prostu.
    4. Jak dostanie za dużo zadań to system "wywala się"
    5. co chwilę system prosi abym przeniósł co się da na SD, ale już mam skrajnie mało aplikacji, a i tak woła. Całkowitej pamięci wewnętrznej mam 116mb, a dostępnej, (na chwilę obecną) 21mb. Może za dużo ustawiłem pamięci dla ROMu - 250mb?
    Czy jeszcze raz inaczej zainstalować? jaki błąd tu rozpoznajecie? czy zainstalować inny ROM? lubie MIUI, ale mogą być inne. (mile widziane są linki ). Pozdrawiam i dziękuje z góry z sugestie.

  2. #2
    Senior Member [Jr Member]
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    119
    Słuchawka
    Htc
    Rom
    MIUI JB

    Odp: Prosty,stabilny ROM

    Ja także mam na telefonie Miui v 6 i nigdy nie doświadczyłem problemów wymienionych przez ciebie. U mnie wszystko działa a na aplikacje mam około 1 GB. Jestem teraz w pracy ale jak wrócę to mogę pomóc w przeinstalowaniu i powiększeniu przestrzeni na aplikacje.
    Ps: ja mam partycję system o wielkości 150 MB i do tego 1 GB partycję ext4 oraz 128 MB SWAP na karcie SD. Kartę mam 10 klasy goodrama.

    Wysłane za pomocą palców z HD2
    Ostatnio edytowane przez fyme ; 24.06.13 o 08:17

  3. #3
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: Prosty,stabilny ROM

    Wgraj po prostu CLK (moja sygnatura), ten sam ROM i będzie malinka

  4. #4
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    26.11.2010
    Skąd
    3miasto
    Posty
    35
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    MIUI-STABLE V6.0, Android 2.3.7
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Prosty,stabilny ROM

    Prawdę mówiąc, pisząc mój post myślałem o Was - fyme i KurczaQ. Dzięki za odzew. Będę wdzięcz za wskazówki jak przeinstalować,aby powiększyć przestrzeń na aplikację.

    Oczywiście wszystko zaczynam od Task'a.
    Potem cLK Repatition i 150MB dla systemu. Hmm..? tu się gubię. Jeżeli teraz mam MAGLDR, to po tasku mam zrobić - install CLK (po tasku, już nic nie ma w telefonie, tak?)
    Potem dopiero cLK repartition i ustawienia dla systemu.
    Ale co z 1GB na Ext4 - jak to zrobić? ...to bardzo proszę powoli i bardzo po polsku, bo nie kumam biegle jak wy :-) co to jest SWAP? jeszcze raz , dzięki.

  5. #5
    Senior Member [Jr Member]
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    119
    Słuchawka
    Htc
    Rom
    MIUI JB

    Odp: Prosty,stabilny ROM

    Jeżeli masz MAGLDR to nie widzę sensu aby robić taska i wgrywać wszystko od początku. Zmień tylko rozmiar partycji i wgraj od nowa Miui. Co do powiększenia miejsca na aplikacje to pierwsze co musisz zrobić to backup karty SD bo wszystko zostanie usunięte. Opiszę kroki w punktach będzie lepiej czytać.
    Najpierw partycjonowanie karty sd
    1. wchodzisz w recovery i wybierasz adwenced potem partition SD card i potem wybierasz 1024 to będzie rozmiar partycji ext czyli twoje miejsce na aplikacje (niestety cwm nie utworzy partycji ext 4 tylko ext 3 ale też może zostać, gdybyś jednak chciał przerobić ją na ext4 to musisz to zrobić ręcznie na komputerze za pomocą np mini tool partition wizzard) , potem wybierasz 128 i to będzie partycja SWAP to taki dodatkowy ram dla Leona.
    2. partycjonowanie rozpocznie się i potrwa chwile, wszystkie pliki z karty pamięci zostaną usunięte.
    3. gdy proces się zakończy otrzymasz komunikat Done.
    Teraz czas na wgranie nowego rozmiaru partycji wiec zrób to. Ja mam 150 MB i spokojnie wystarcza.
    1. Pobierz dwa pliki i skopiuj na kartę SD http://db.tt/ckobkV7Wplik1 oraz http://db.tt/dxZxJpmhplik2 są to pliki potrzebne do uruchomienia partycji ext.
    2. skopiuj tez na kartę Rom który będziesz zaraz instalował
    3. zainstaluj Rom jak zwykle a potem a2sd killer ten skopiowany wcześniej na kartę i po instalacji skryptu uruchom ponownie telefon
    4. powinien uruchomić się zainstalowany Rom, ustaw sobie język i co potrzebujesz ale nic nie instaluj
    5. uruchom ponownie telefon w trybie recovery i wgraj drugi skrypt czyli data2 instaler a potem uruchom ponownie telefon. Jak wszystko poszło ok to we właściwościach systemu zobaczysz 1 GB miejsca na aplikacje.
    6. jak już uruchomisz Rom to wchodzisz w a2sdgui i włączasz SWAP i cieszysz się dodatkowym "ramem" tyle ze po każdym restarcie telefonu musisz SWAP włączać ręcznie. Żeby tego nie robić możesz wgrać skrypt który włączy SWAP na stałe ale link podeślę później bo nie mam go na dropboxie ani w telefonie tylko na kompie
    Jednak skrypt znalazł się na telefonie i poleciał na dropbox http://db.tt/chJ3wzWW wystarczy wgrać w cwm i swap będzie zawsze włączony

    Mam nadzieje ze nie narobiłem za dużo błędów bo piszę z telefonu z pracy
    Ps: jeżeli coś nie jasno opisałem i nie rozumiesz to daj znać a wyjaśnię

    Wysłane za pomocą palców z HD2
    Ostatnio edytowane przez fyme ; 25.06.13 o 11:23

  6. #6
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    26.11.2010
    Skąd
    3miasto
    Posty
    35
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    MIUI-STABLE V6.0, Android 2.3.7
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Prosty,stabilny ROM

    fyme, jesteś wielki! dzięki, nie było łatwo, ale dzięki Twoim wyjaśnieniom i mojej cierpliwości wszystko udało się - czyli to co ma działać to dział :-) (ale...)
    Nie udało mi się znaleźć w Mini Tool Partition jak zrobić Ext4, wiec jak pisałeś zrobiłem Ext3 na CWM.
    Zrobiłem partycje 150MB na system (z trudnościami w połączeniu telefonu przez USB do HTC Tool - to zajęło mi najwięcej czasu)
    Potem pliki i ROM itd ... + plik Hard Swap.
    Wszystko w ROM już działa, mam 0,89GB pamięci wewnętrznej, w tym dostępnej 732MB, a RAMu 512MB ,
    ....ale dlaczego wszystko chodzi strasznie wolno. (ilustracja wolności działania Król Julian - Najlepsze teksty cz 3 - YouTube na 2.08 minucie "...Mmooorrriiissssss..." :-)
    Przy próbie otworzenia czegokolwiek system pyta czy mam już dosyć , czy "wymusić zamkniecie"? :-/
    co powinienem sprawdzić , poprawić , zmienić aby ROM działał normalnie.
    są jeszcze dwie małe niedogodności
    1. Wciaż muszę wybierać ręcznie Boot AD NAND w Boot menu przy restarcie telefonu.
    2. Czy można zmienić kolor literek w okienku nazwiska przy wpisywaniu nowego kontakty, bo na białym tle mam białe literki :-) (w okienku pisania smsów też wolałbym mieć lepszy kontrast, bo potem dopiero okazuje się co napisałem gdy już jest wysłany :-)
    3. no i kosmetyka - gdzie szukać pliku z dzwonkami , gdybym chciał jakiś własny kawałek wrzucić (trudno mi coś wybrać z chińskich krzaczków :-)
    A tak poza tym to jestem zadowolony :-) bo jest lepiej. Pozdrawiam.

  7. #7
    Senior Member [Jr Member]
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    119
    Słuchawka
    Htc
    Rom
    MIUI JB

    Odp: Prosty,stabilny ROM

    Witam ponownie. Nie było mnie chwilę bo złapałem robotę na boku i nie było czasu na nic innego.
    Jeżeli temat dalej aktualny to:
    1. Jeżeli wybierasz ręcznie to pewnie masz/miałeś androida Native sd bo domyślnie najpierw ładowany jest android z NAND. Pewnie ponowna instalacja MAGLDR połączona z całkowitym formatem karty rozwiązała by problem (ew. sam format karty sd ale jak korzystałeś ze skryptów a2sd to rom ci się wykrzaczy.
    2. Wystarczy zmienić matyw. Jest tego sporo na xda. Wystarczy motyw skopiować na kartę sd do folderu MIUI/themes a pojawi się na liście w aplikacji motywy.
    3. Wchodzisz w ustawienia osobiste/ dźwięk i wibracje/dzwonek połączenia i na dole masz inne i możesz wskazać swój plik z dzwonkiem na karcie sd. Analogicznie robisz z powiadomieniami .
    PS: nieświadomie założyłem że masz szybką kartę sd (sandisk, goodram class 10) więc podałem ci przepis na rozszerzenie pamięci ale z tego co piszesz telefon bardzo zwolnił a jest to pewnie spowodowane wolną kartą sd, mój błąd bo powinienem o to zapytać wcześniej bo w przypadku wolnych kart stosujemy inne skrypty.


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top