Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    17.12.2013
    Posty
    1
    Słuchawka
    DESIRE X

    HTC DESIRE X problme z odblokowaniem

    Witam . Wynikło z sytuacji iż zapomniałem wzoru do odblokowania telefonu , po czym go zablokowałem i nie pamiętam żadnych danych do konta gmail . Pomóżcie co mogę zrobić aby odblokować telefon w jakikolwiek sposób . Próbowałem zrobić hard reset lecz niestety na tym telefonie się nie da . Nie był wcześniej rootowany ;/ .

  2. #2
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HTC DESIRE X problme z odblokowaniem

    Na każdym telefonie da się zrobić Hard Reset...
    Pomoc - ‎HTC Desire X‎ - Resetowanie telefonu HTC*Desire X (Twarde resetowanie)
    Proszę bardzo, metoda nr. 2
    Chociaż nie wiadomo, czy zdejmie to hasło blokady - z zasady powinno zostać... Ale warto próbować.
    Jeśli nie zadziała, módl się że numer telefonu kontaktowego, który podałeś przy zakładaniu GMaila jest prawidłowy
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  3. #3
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: HTC DESIRE X problme z odblokowaniem

    @up Hard restart to nic innego, jak reinstalacja oprogramowania, więc leci wszystko, wraz z ustawieniami systemowymi

    Tak, wysłałem to z Lumii i tak, uwielbiam ten system.

  4. #4
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HTC DESIRE X problme z odblokowaniem

    @Kurczak - nie do końca. Gdzieś słyszałem o przypadku (chyba w Nevadzie...?) gdzie ef-bi-aj skonfiskowało telefon z wiadomościami ważnymi dla jakiejś tam sprawy... Było hasło założone w postaci wzoru. FBI nie dało sobie z tym rady, więc wysłało telefon do Google razem z nakazem odblokowania Bo podobno telefon nie chciał się połączyć z komputerem (umożliwić wymianę plików) jeśli nie było wpisane hasło.
    A gdzieś tam słyszałem, że algorytm wzoru jest zaszyfrowany według indywidualnego klucza bazującego na jakichśtam danych systemu i zapisany na pamięci EEPROM telefonu, więc trzeba totalnie wybujać system (wipe) i wgrać od nowa, inaczej telefon dalej prosi o wzór...
    Ale warto próbować, możliwe że się mylę
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  5. #5
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)

    Odp: HTC DESIRE X problme z odblokowaniem

    Hard-restart to właśnie Wipe, wiec wiesz

    Tak, wysłałem to z Lumii i tak, uwielbiam ten system.

  6. #6
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: HTC DESIRE X problme z odblokowaniem

    Tyle, że po Hard-Resecie jest stawiany od nowa system z plików zapisanych na telefonie - w których podobno jest owy zaszyfrowany wzór. A przez wipe mam na myśli wipe - 'wytarcie' poprzez nadpisanie czy formatowanie głębokie pamięci. A nie przywrócenie ustawień fabrycznych - czyt. które i tak są na telefonie. Wipe to format C:\ i wgranie od nowa systemu. Przywrócenie ustawień fabrycznych to raptem naprawa systemu bazująca na tym samym nośniku.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top