Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    15.04.2014
    Posty
    7
    Słuchawka
    HOX

    Telefon wyłącza się

    Witam Was moi drodzy. Więc przejde do szczegółów. Jestem posiadaczem HOX'a. 5 mc temu miałem wymieniany ekran, bo poprzedni przy upadku się rozlał, tak więc ekran został wymieniony w serwisie, wszystko fajnie i w porządku, śmigal jak nowy, a po okolo miesiącu zaczął się resetować i wyłączać, zauważyłem, że gdy poziom baterii spadnie poniżej 50% zaczyna się tak dziać, w dodatku gdy nie ma włożonej karty sim, a gdy jest włożona to może być 100%, włączy się, klikne menu albo jakąś apke jak zdążę i telefon się wyłącza, jak bym z niego baterię wyciągnął I drugi problem- przestała wysuwać się szufladka na sim. Da się to jakoś naprawić? miał ktoś podobne problemy?

  2. #2
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Telefon wyłącza się

    Jeśli chodzi o wysypywanie się systemu - polecałbym na dobry początek Hard Reset. Wygląda na to, że posypał się cały system w pamięci, to powinno pomóc.
    Jeśli natomiast chodzi o szufladkę na SIM, możliwe że gdzieś karta się przycięła w środku - albo bym próbował delikatnie rozruszać szufladkę, albo rozebrać telefon/oddać do serwisu.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    15.04.2014
    Posty
    7
    Słuchawka
    HOX

    Odp: Telefon wyłącza się

    Z sim faktycznie coś się przycięło, już działa jak należy... a Co do systemu, to wchodziłem w bootloader i przywracałem ustawienia fabryczne, ale nadal to samo. Telefon ładuje się całą noc- jest 100% baterii, odłączam od zasilania, z godzinę się pobawie (wifi i internet) i zostaje gdzieś 48% baterii... a gdy zrobię zdjęcie z flashem to telefon gaśnie. Dopiero jak go podłączę pod ładowarkę i odczekam ze 30 minut to się włącza, a gdy próbuje od razu włączyć to ładuje się do pulpitu, czasem tylko do logo HTC lub logo Orange i gaśnie... A chcialem jeszcze dodać, że czasem gdy jest podłączony pod ładowarkę i jest mniej niż ok 60% to też się wyłącza... Możliwe jest, że bateria nie trzyma napięcia czy coś w tym stylu?
    Aktualna specyfikacja HOX'a 9brand Orange):
    Android 4.2.2
    HTC Sense: 5.0
    Wersja oprogramowania: 4.21.69.3
    Poziom HTC SDK API: 5.41
    Wersja jądra: 3.1.10-g73bacb2
    Wersja pasma podstawowego: 5.1204.163R2.31
    Wersja kompilacji 4.21.69.3 CL265923

    Chciałem wgrać starsze oprogramowanie, ale nie mam pojęcia jak tego dokonać, mimo że naoglądałem się tutoriali. Bootloader zablokowany jest, nic grzebane od nowości nie bylo

  4. #4
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Telefon wyłącza się

    Wygląda na albo mega skatowaną baterię (ciężkie warunki pracy jak np. wysoka temperatura) albo zwarcie rozładowujące telefon, ewentualnie uszkodzony układ sterowania ładowaniem/baterią. W tej kolejności bym to sprawdzał.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  5. #5
    Junior Member
    Dołączył
    15.04.2014
    Posty
    7
    Słuchawka
    HOX

    Odp: Telefon wyłącza się

    wgrałem inny soft i nadal to samo
    nagrałem filmik krótki:
    https://www.youtube.com/watch?v=fW_Z...ature=youtu.be
    przepraszam za jakość, kręcone starym fonem. Na końcu próbowałem zrobić zdjęcie z flashem- bo wtedy się przeważnie wyłącza, ale coś się zbuntował chciałem dodać, że gdy poziom baterii wynosi poniżej ok 50% to nawet z podłączoną ładowarką się wyłącza HTC...

    Telefon ma 8 miesięcy. Nie wiem co robić, czy wymieniać baterię, bo szkoda mi już pieniędzy na niego... (700zł wymiana wyświetlacza+ coś tam robili bo sie grzał).
    A podpowiesz mi jak sie sprawdza czy nie ma zwarcia lub ten układ? jestem w stanie sam to sprawdzić z miernikiem w ręku czy jakiś serwis jedynie?

  6. #6
    Junior Member
    Dołączył
    15.04.2014
    Posty
    7
    Słuchawka
    HOX

    Odp: Telefon wyłącza się

    A co do baterii, to długo nie trzyma, lecz nie skacze jakoś tragicznie ten poziom- przy ciągłej zabawie przez 1,5h ze 100% spadło do 63% cały czas wifi oraz wgrywanie romów, więc widac że bateria siada, lecz nie powinien telefon nagle się wyłączyć przy 70%(tyle było na filmiku).

  7. #7
    Junior Member
    Dołączył
    15.04.2014
    Posty
    7
    Słuchawka
    HOX

    Odp: Telefon wyłącza się

    Nagrałem jeszcze jeden- na sofcie Viperx'a. Ten filmik pokazuje że nawet pod ładowarką się wyłącza

    https://www.youtube.com/watch?v=TXbG...ature=youtu.be

  8. #8
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Telefon wyłącza się

    Jeśli coś było grzebane - mam nadzieję że w Regenersis/na gwarancji... Oddaj raz jeszcze i tyle. Na zdiagnozowanie. Tylko nie tam, gdzie zapłaciłeś 700 złotych za naprawę O.O za 700 złotych to można nowego HOXa kupić ;E W normalnym serwisie nie powinni dużo wziąć.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  9. #9
    Junior Member
    Dołączył
    15.04.2014
    Posty
    7
    Słuchawka
    HOX

    Odp: Telefon wyłącza się

    Niestety nie w Regeneris było to robione, a w zwykłym serwisie... Gwarancji już nie będzie. bo bootloader odblokowany i wcześniej ten wyświetlacz był wymieniany;/ a może pomóc wymiana baterii?

  10. #10
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Telefon wyłącza się

    Tylko jeśli bateria jest uszkodzona. W innych wypadkach dalej nic to nie pomoże.
    I dalej jestem w szoku, że powiedzieli 700 złotych za naprawę. Skoro digitizer + LCD kosztuje około $50...
    Complete Screen Assembly for HTC One X - Parts4repair.Com
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top