Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    22.09.2014
    Posty
    1
    Słuchawka
    HTC Sensation

    HTC Sensation - zwisy z artefaktami i reset lub brick

    Witam.

    Mam problem z moim HTC Sensation Z710E. Telefon ma 3 lata, jest oryginalny z dystrybucji Play. Mam zrobiony na nim root i s-off metodą Juopunutbear, 4EXT recovery, wgrany rom na bazie Cyanogena 11

    [DISCONTINUED][ROM][STABLE][4.4.4] CyanogenM… | HTC Sensation | XDA Forums.

    Telefon przez ponad pół roku od wgrania custom romu chodził bez zarzutu, natomiast pewnego dnia w czasie grania na nim pojawił się artefakt w postaci kolorowej linii na ekranie i telefon się zawiesił. Pomogło wyjęcie baterii, ale od tego czasu zawieszał się bądź resetował po zwisie coraz częściej w czasie intensywniejszej pracy z włączonym wyświetlaczem. Co ciekawe - rejestrowanie trasy rowerowej dwoma programami na raz działało cały czas bez zarzutu przez ponad pół godziny codziennie, a wystarczyło przeglądanie internetu przez 5 minut i był zwis albo reset.

    Kilkukrotne miałem przypadek, że po zwisie telefon wyłączał się i później nie reagował na nic - nie włączał się i nie ładował - dopiero po kilkugodzinnym leżeniu z wyjętą baterią dawał radę się włączyć i uruchomić całkowicie. W tej chwili nie chce się praktycznie uruchomić w pełni - czasem wiesza się na logu Cyanogena (zawsze z różnymi artefaktami na ekranie), czasem dojdzie do uruchamiania widgetów Androida i się wyłącza, bądź resetuje. Mogę wejść do recovery.

    Powtórne wgranie romu nie pomaga, boję się czyścić go całkowicie, bo wczoraj przy wgrywaniu romu ponownie (myślałem, że to pomoże) mi się zresetował i musiał leżeć całą noc, żeby można go było ponownie uruchomić. Dobrze, że się nie zbrickował całkiem i po nocy udało mi się wgrać rom do końca - niestety teraz nie chce się uruchomić Android - zawiesza się bądź resetuje na opisane wyżej sposoby nawet jeśli widać już ekran domowy.

    Proszę o rady co robić - czy próbować factory reset, czy to np. wina bootloadera, czy też raczej płyta główna i nic się z tym nie da zrobić. W ostateczności oczywiście dam go do serwisu, ale nie chciałbym, żeby wciskali mi jakiś kit i reanimowali sprzęt, który później i tak mi padnie.

  2. #2
    Junior Member
    Dołączył
    02.11.2016
    Posty
    4
    Słuchawka
    One A9s

    Odp: HTC Sensation - zwisy z artefaktami i reset lub brick

    Jeżeli pojawił się ten artefakt, to znaczy, że musisz wymienić taśmę od wyświetlacza. Trzeba go oddać do serwisu.

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    09.12.2016
    Skąd
    Siedlce
    Posty
    3
    Słuchawka
    10 lifestyle

    Odp: HTC Sensation - zwisy z artefaktami i reset lub brick

    tasmę od wyświetlacza? przecież to nie problem z wyświetlaczem xD temat sprzed 2 lat więc i tak już nie ma co koledze pomagać, ale z problemów które wymienił to chyba wymiana taśmy nic by nie dała btw po co chodzić do serwisu ja tam lubię wszystko sam rozgrzebać.


 

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top