witam
ostatnio wymieniłam kartę sdhc w moim desire 610 z 16gb na 64gb. zrzuciłam na nią wszystko, co miałam na poprzedniej przez podpięcie telefonu do komputera przez usb. działały obrazy i filmy ale nie muzyka- wszystkie pliki jakby automatycznie się pouszkadzały- potem sam komputer też nie mógł odtworzyć muzy. aplikacje, które wcześniej miałam zainstalowane w pamięci telefonu, po przeniesieniu od razu przestawały działać- nie można było ich odtworzyć, ikonki pozmieniały się na te szare z androidem i od razu po kliknięciu w nie wywalało.
próbowałam wiele razy różnych kombinacji- formatowanie karty podłączonej przez adapter do kompa i wgrywanie plików w ten sposób, wgrywanie przez kabel, potem format karty w telefonie i jak podłączałam przez kabel jako pamięć masową, to zawsze cała muzyka wgrana nie działała, a jak odłączyłam kartę w telefonie (po jej sformatowaniu) a potem przez adapter podłączyłam do kompa to mogłam zgrać ileś piosenek, które działały po włożeniu karty, ale większość była wyświetlana w odtwarzaczu, ale wyskakiwał błąd "nie można odtworzyć tego typu pliku audio".
Nie wiem już co robię źle, wcześniej za każdym razem robiłam format karty w telefonie (tej 16gb) i podłączałam telefon z kartą jako pamięć masową- wszystko działało normalnie. Teraz te pliki muzyki, które wyświetlają się, ale nie działają, zostają uszkodzone jakby od razu po przeniesieniu na kartę- niezależnie czy robię to przez adapter czy kabel- część windows odtwarza, a część nie i też wyskakuje błąd. wcześniej karta była włożona do telefonu, może to wina plików androida które już tam były? aha i działa więcej muzy, jeśli dodam więcej folderów na tę kartę. nie wiem, czy to ma sens, i tak po iluś zaczyna znów uszkadzać pliki.
jak to naprawić, skoro format karty nic nie daje? trochę szkoda kasy na nową, a nie wiem czy problem znów się nie pojawi, dlatego zastanawiam się czy może to wina telefonu albo androida, ale nie znam się i nie wiem na ile to jest możliwe.