Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    25.11.2010
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    81
    Słuchawka
    SGS III
    Rom
    ICS 4.0.4

    Odp: [SE] Poziom naładowania baterii kłamie (...) 10 faktów o komórkach...

    Odpowiedział wystarczająco, ale jako uważam cały artykuł za stek bzdur skumulowanych z różnych nieprofesjonalnych for dzieci neo, nie zamierzam na jego temat snuć dalszej dyskusji i na siłę przekonywać do swoich racji.

    P.S.
    5. Producenci nie zalecają rozładowywania baterii Li-ion (Li-poly) do końca.
    No pokaż mi chłopie jakąkolwiek instrukcję obsługi zawierającą taki zapis.
    POBIERANIE PLIKÓW BEZ LIMITÓW --->>> http://Rapids24.pl/index.php?ref=18853 <<<---

  2. #12
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: [SE] Poziom naładowania baterii kłamie (...) 10 faktów o komórkach...

    Kolega Boss to ma trochę taki dar wieszczenia prawdy? ;-)

    Pomijam już fakt - nazwijmy to - &quot;grzeczności&quot; Twojej wypowiedzi...

    Ale skoro już rozpoczynasz pewien temat i masz okazję się wypowiedzieć w rozmowie z autorem artykułu o różnicach Waszych poglądów... a mimo wszystko zamiast konstruktywnej dysputy pojawiają się - z Twojej strony Boss - teksty o forach dzieci neo, a jako uzasadnienie tego, że masz rację, podajesz argument że tak uważasz i już... &quot;moja racja jest najmojsza&quot;...

    Z mojej perspektywy jest to czyste awanturnictwo, które nie ma na celu niczego, poza pokazaniem jakiejś swojej wyższości, a przy rozwijaniu się rozmowy w kierunku, który to poczucie mógłby zaburzyć, zabranie swoich zabawek i pójściu do innej piaskownicy (np. inny wątek) pokazywać swoją wyższość nad innymi ludźmi.

    Jeśli nie masz ochoty rozmawiać na jakiś temat, to w ogóle go nie zaczynaj, bo kończenie go w obraźliwy sposób tylko psuje klimat...
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #13
    Junior Member
    Dołączył
    13.02.2011
    Posty
    4

    Odp: [SE] Poziom naładowania baterii kłamie (...) 10 faktów o komórkach...

    [quote author=Boss link=topic=364.msg3644#msg3644 date=1297932235]

    P.S.
    5. Producenci nie zalecają rozładowywania baterii Li-ion (Li-poly) do końca.
    No pokaż mi chłopie jakąkolwiek instrukcję obsługi zawierającą taki zapis.
    [/quote]

    Ależ proszę bardzo, pierwsza, która mi przyszła do głowy:
    If you don?t plan on using your notebook for more than six months, Apple recommends that you store the battery with a 50% charge. If you store a battery when it?s fully discharged, it could fall into a deep discharge state, which renders it incapable of holding any charge.

    Oczywiście dotyczy to notebooków, ale baterii Li-ion (Li-poly).

    Pozdrawiam
    Łukasz Bigo

  4. #14
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: [SE] Poziom naładowania baterii kłamie (...) 10 faktów o komórkach...

    No dobra ale nie dotyczy normalnego użytkowania sprzętu przecież. Jak sam pokazałeś chodzi o 6 miesięczną przerwe. kup se zwykły akumulatorek używaj go a później zostaw rozładowany na taki czas to też będziesz miał efekt zużycia
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  5. #15
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    25.11.2010
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    81
    Słuchawka
    SGS III
    Rom
    ICS 4.0.4

    Odp: [SE] Poziom naładowania baterii kłamie (...) 10 faktów o komórkach...

    A słyszałeś chłopie o wear level. W ten sposób zapewniasz sobie szybką i prostą drogę do zniszczenia ogniwa. Tak w telefonach jak i laptopach. Proponuję szybką lekturę na elektrodzie. Ten temat akurat o laptopach, ale można wyciągnąć wnioski i do telefonii.
    Kod:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1010313.html
    Poza tym faktycznie przetrzymując baterię przez dłuższy czas nieużywaną startujemy ze stanu 40-60%. Ale normalna praca i twoje poglądy to porażka.
    POBIERANIE PLIKÓW BEZ LIMITÓW --->>> http://Rapids24.pl/index.php?ref=18853 <<<---

  6. #16
    Junior Member
    Dołączył
    13.02.2011
    Posty
    4

    Odp: [SE] Poziom naładowania baterii kłamie (...) 10 faktów o komórkach...

    [quote author=kasier link=topic=364.msg3721#msg3721 date=1298197547]
    No dobra ale nie dotyczy normalnego użytkowania sprzętu przecież. Jak sam pokazałeś chodzi o 6 miesięczną przerwe. kup se zwykły akumulatorek używaj go a później zostaw rozładowany na taki czas to też będziesz miał efekt zużycia
    [/quote]

    Tak. Pan Boss napisał &quot;No pokaż mi chłopie jakąkolwiek instrukcję obsługi zawierającą taki zapis.&quot;, dlatego wziąłem pierwszy z brzegu tekst, który się nasunął - pan Boss nie precyzował bowiem, czy chodzi mu o zapis w kwestii normalnej pracy. Mój wcześniejszy post również tego nie sugerował.

    Pozdrawiam
    Łukasz Bigo
    [hr]Dodano: [time]1298404543[/time][hr]
    [quote author=Boss link=topic=364.msg3722#msg3722 date=1298197706]
    A słyszałeś chłopie o wear level. W ten sposób zapewniasz sobie szybką i prostą drogę do zniszczenia ogniwa. Tak w telefonach jak i laptopach. Proponuję szybką lekturę na elektrodzie. Ten temat akurat o laptopach, ale można wyciągnąć wnioski i do telefonii.
    Kod:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1010313.html
    Poza tym faktycznie przetrzymując baterię przez dłuższy czas nieużywaną startujemy ze stanu 40-60%. Ale normalna praca i twoje poglądy to porażka.
    [/quote]

    Widzę, że się Pan lekko zirytował. Proszę się uspokoić i wytłumaczyć mi, bo nie nadążam:
    a) co ma do rzeczy poziom zużycia baterii (wear level) [notka: może Pan używać trudnych słów, w artykule temat się pojawił, chyba co nieco już wiem, postaram się nadążyć za Panem]
    b) &quot;w ten sposób zapewniasz sobie ...&quot; - to znaczy w jaki sposób? W opisany przeze mnie w artykule? W którym fragmencie?

    &quot;normalna praca i twoje poglądy to porażka&quot; - dobre! Zaszyłem się w kąt i przez dobry kwadrans chlipałem w ciszy. Proszę mi wybaczyć, jeśli na następny post nie odpowiem, bo z takimi argumentami ciężko się dyskutuje, a i taka dyskusja nic nie wnosi. Szkoda zaśmiecać Forum.

    Podsumowując: dziennikarz (ja) jest od tego, żeby zbierać informacje i dostarczać je czytelnikom. W najlepszej formie, w jakiej potrafi. Z przyjemnością poprawię swój tekst, jeśli wskaże mi Pan ewidentne błędy w postaci: mój cytat + link do _profesjonalnego_ (producent, instytucja naukowa) źródła, gdzie jest napisane inaczej.

    Ps. Na uspokojenie proponuję reportaż z wycieczki naszego dziennikarza. Jeździł Audi A7 po Chile. Tematyka z innej parafii, ale myślę, to ciekawa lektura.

    Pozdrawiam!
    Łukasz Bigo



 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top