Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    08.01.2011
    Posty
    8

    Lepsza praca baterii

    Witam,

    Wiele osób ma zapewne problem z pracą na baterii na Andku. Sam go miałem kilka razy do czasu znalezienia tej sztuczki. Efekty? Na 2 róby i różne romy Andka efekt zaskakująco dobry. Raz z 70mA spadło mi do 20mA (od taki rom..) za drugim razem ładnie zeszło do 3-5mA. na 24h zjada mi ok. 25%-27% baterii (stand by, pisanie sms'ów)

    Kod:
    1. Instalujemy z marketu aplikacje Terminal
    2. Uruchamiamy terminal i wpisujemy : su : klikamy enter
    3. Wpisujemy : rm data/system/batterystats.bin : klikamy enter, jeśli nic się nie wyświetli to wykonaliśmy operacje poprawnie!
    4. Wyłączamy telefon. Ładujemy go do zielonej diody, kiedy jest wyłączony.
    5. Uruchamiamy Andka i cieszymy się z "nowej" baterii :)

  2. #2
    Junior Member
    Dołączył
    08.12.2010
    Posty
    3

    Odp: Lepsza praca baterii

    Może się przydać, ale powiedz mi jakie to ma działanie na baterię? Co ta funkcja wykonuje?
    Po prostu "jak to działa"?

  3. #3
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Lepsza praca baterii

    Powoduje, że log baterii tworzy się na nowo - "prawie" jakbyś wsadził nową baterię w nowy telefon, system od początku uczy się wykorzystania dostępnej pojemności.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  4. #4

    Odp: Lepsza praca baterii

    I naprawdę to coś daje?

  5. #5
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Lepsza praca baterii

    Jeśli pod Androidem masz problemy z drenażem baterii - to wg różnych opinii - m.in. tej z pierwszego posta - tak.
    Ale pamiętaj również, że nie każdy Android ma takie problemy - dlatego to wszystko zależy od Twojej specyficznej sytuacji
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  6. #6
    Junior Member
    Dołączył
    08.01.2011
    Posty
    8

    Odp: Lepsza praca baterii

    Jeśli standardowo nie pobiera mało, to w większości przypadków pomaga. Jest jeszcze kilka różnych miksów tej metody jednak ogółem jest ona uważana za najlepszy "polepszacz" sprawności baterii na Androida

  7. #7
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Lepsza praca baterii

    OK, czasami człowiek nie wie, że występuje problem dopóty dopóki nie postara się jakiegoś znaleźć :-)
    Zainstalowałem sobie currentwidget i zacząłem mierzyć zużycie baterii w moim Androidzie (FTM: MCCM SE v3.4).
    Poniżej 9mA nie spadło mi nigdy, więc - a co mi tam - usunąłem plik ze statystykami, naładowałem telefon i dzisiaj bawię się Andkiem... Najczęściej pojawiające się wartości w logu teraz oscylują w przedziale 5-9mA, więc pod tym względem jest lepiej. Oczywiście podczas rozmowy czy zasysania maili etc. zużycie w logu nadal skacze, ale to normalne, a stand-by jest mniej wygłodniały i mniej żre :-)
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  8. #8
    Junior Member
    Dołączył
    08.01.2011
    Posty
    8

    Odp: Lepsza praca baterii

    ważna uwaga tylko..a nawet 2
    zaryzykuje stwierdzenie, że nie ma znaczenia kolejność ładowania oraz moment rozładowywania do tej metody. działa tak czy siak.


    sprawa druga, to że przy wyłączaniu telefonu po którym razie bateria wariuje i znowu trzeba wstukać rm... i od nowa bateria działa miodnie.

    mój rekord? 57h (kilka rozmów telefonicznych + ok. 70sms) i 13% baterii (do 0 nie rozładowywuje..)

  9. #9
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    23.11.2010
    Skąd
    Luboń! ;D
    Posty
    227
    Słuchawka
    Samsung Galaxy Note
    Rom
    Stock ICS LPY i root :)

    Odp: Lepsza praca baterii

    Jak to ma wygladac?, wpisuje napierw su, pod spodem ta sciezka i enter tak, potem wyjsc z tego i fona wylaczyc ?
    Phone history
    : 3210->3310->3310i->Motka v50->SE t310->6020->6120c->6270->HD2->NOTE <3

  10. #10
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    19.11.2010
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Posty
    990
    Słuchawka
    Iphone 5s

    Odp: Lepsza praca baterii

    Jak to ma wygladac?, wpisuje napierw su, pod spodem ta sciezka i enter tak, potem wyjsc z tego i fona wylaczyc ?
    su i enter itd chyba że jeszcze raz Ci instrukcję podyktować?
    http://img827.imageshack.us/img827/2866/spiderew.gif


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top