Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    16.12.2010
    Posty
    11

    Rom'y a bezpieczeństwo ... ?

    Witam,

    Nie wiem czy był kiedykolwiek poruszany ten temat, mianowicie zastanawiał się ktoś z Was czy do tych romów nie jest dodawane przypadkiem coś od autora ? Jakaś niewidoczna aplikacja, która ma za zadanie to i owo
    Wczoraj tak mnie olśniło przed zalogowaniem się do banku ... Teoretycznie nawet oryginalny stokowy rom może posiadać taki dodatek ale wychodzę z założenia, że tak nie jest. A co z gotowanymi ?

    pzdr.

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Rom'y a bezpieczeństwo ... ?

    Są tacy, którzy faktycznie nie ufają tego typu "wynalazkom" i zostają przy stockach - czy to z powodu gwarancji, czy obaw przed "bonusami"... Jednak osobiście uważam, że tyle osób testuje dane "wypieki", że jeśli coś takiego by się w tym znalazło, to zostałoby wykryte - jak nie przez pierwsze sto czy tysiąc osób, to przez tysiąc pierwszą

    Oczywiście, opiera się to trochę na ślepej wierze i po prostu zaufaniu... Ale, jeśli coś by w którymś romie wyszło, to taka wieść by się bardzo szybko rozniosła i producent byłby 'spalony'.

    Zawsze są ludzie i ludzie - tacy, którzy 'gotują' dla przyjemności, tacy, którzy 'gotują' dla zysków na przykład z PayPala, oraz - niestety - tacy, którzy będą robili malware, aby wyciągnąć na raz jak najwięcej i zniknąć... i to tyczy się zarówno romów, jak i różnych aplikacji (wiadomo, że masa Appsów z Androida lubi wysyłać nasze dane bez naszej zgody), stron internetowych, załączników w mailach, zainfekowanych pendrive'ów i klawiatur, a nawet - swego czasu - terminali płatniczych MasterCarda :-)

    Sprawdzając moje szczegółowe bilingi nigdy nie natrafiłem na jakiekolwiek połączenie, którego nie wykonałbym ja sam... ale ja też nie sprawdzałem każdego dostępnego romu na rynku, a jedynie te, z którymi się dobrze czuję...

    Reasumując: ryzyko jest. Ale jest zawsze i we wszystkim. Kwestia tego, jak bardzo chcesz je zminimalizować - wtedy polecam stocki, bez żadnych programów prywatnych twórców, bez cracków itd.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top