Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    20.02.2011
    Posty
    3

    Poważny problem z ładowarką

    A konkretniej z wejściem MicroUSB. HD2 mam od sierpnia 2010. Przez ten czas wszystko działało cacy. Ale od jakiś dwóch tygodni wejście MicroUSB w telefonie sprawia coraz więcej kłopotów. Mianowicie coś się stało ze stykami, czy to w wejściu, czy we wtyczce(chociaż obstawiam że to wtyczka szwankuje). Trzeba bardzo mocno docisnąć, aby prąd zaczął płynąć. W dodatku luzy są coraz większe, nie wiem czemu. Nigdy jej nie katowałem itp. Zastanawiam się, czy mogę to podciągnąć pod gwarancję, czy w sklepie powiedzą, że to normalne[punkt o eksploatacji w umowie gwarancyjnej]. No i nie mam paragonu(te świstki po paru tygodniach robią się białe, a co dopiero po paru miesiącach). Fatygować się do sklepu, czy kupić kabel na allegro?

    @Smogg
    W takim razie skombinuję od znajomego z Wildfire, z tego co wiem są kompatybilne. Ale będę miał do niego dostęp dopiero w środku przyszłego tygodnia, więc się zobaczy wtedy.

    /ciach/

    linki zewnętrzne kodujemy

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Poważny problem z ładowarką

    Pytanie na ile to wina kabla, a nie np. gniazda HD2 - najlepiej by było, jakbyś miał dostęp do innej ładowarki/innego kabla i wtedy mógł checknąć, czy w ogóle warto.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    20.02.2011
    Posty
    3

    Odp: Poważny problem z ładowarką

    No więc sprawdziłem kabel od znajomego z Wildfire. Gniazdo w telefonie jest w porządku. W między czasie mój rozleciał się na amen Wtyczka tak się ruszała w tej plastikowej obudowie, że w końcu wypadła. Czy takie coś uznają w sklepie na gwarancję?

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Poważny problem z ładowarką

    Przypuszczam, że serwis potraktowałby to jako uszkodzenie mechaniczne i odmówił wymiany/naprawy kabla w ramach gwarancji... próbować możesz... ale czy gra jest warta świeczki?

    Kabelek USB od HTC jest na portalach aukcyjnych za 30zł. NoName możesz dostać za jakieś grosze. Sądzę, że w jakichś sklepach typu MediaMarkt czy cokolwiek innego, co masz w swojej okolicy również nie powinno być to przytłaczającym wydatkiem
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  5. #5
    Junior Member
    Dołączył
    20.02.2011
    Posty
    3

    Odp: Poważny problem z ładowarką

    Na allegro chodzą po 15 zł, ale chyba kupię w jakimś fizycznym sklepie. Nie chce mi się latać na pocztę itp. Wydatki akurat najmniejszy problem :P Ale pozostaje nieprzyjemne wrażenie - high endowy telefon i takie coś? Zwłaszcza że nie używałem tego kabla jakoś ekstremalnie.

  6. #6
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Poważny problem z ładowarką

    [quote author=Czechoslaw link=topic=625.msg4302#msg4302 date=1299596246]
    (...)Ale pozostaje nieprzyjemne wrażenie - high endowy telefon i takie coś? (...)
    [/quote]

    Agree. Też uważam, że HD2 mógłby być lepiej wyposażony i że to wyposażenie mogłoby być na wyższym poziomie - adekwatnym do ceny telefonu (przynajmniej tej początkowej - bo obecna jakby nie było baaardzo poszła w dół).

    Pierwszymi zakupami po zakupie HD2 w moim przypadku były dodatkowe kable, uchwyt samochodowy, ładowarka samochodowa... A w ładowarce samochodowej kabel USB nie robi niczego poza ładowaniem (tzn. po podpięciu HD2 do komputera tym kablem - nadal tylko ładuje) ???

    Jest to dziwne i nie do końca dla mnie zrozumiałe podejście do klienta... bo niezadowolonego łatwo stracić - a dla mnie to duży minus i nieładne zachowanie...

    Domyślam się, że nie używałeś tego kabla w jakiś ekstremalny sposób (bo i co ekstremalnego można robić z małym kabelkiem? ), ale obawiałbym się, że w serwisie bardziej im się będzie opłacało stracić 100 roboczogodzin na tłumaczenie Ci, że to Twoja wina, niż po prostu dać Ci nowy kabelek i przeprosić za zaistniałą sytuację.
    Jeśli będziesz jednak próbował jakoś "przy okazji, dla zasady" to zrobić - daj znać jak poszło
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  7. #7
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    19.11.2010
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Posty
    990
    Słuchawka
    Iphone 5s

    Odp: Poważny problem z ładowarką

    Uffffffffff masz szczęście kolego, że to kabel Nie zawracaj sobie głowy w serwisy tylko idź i kup za śmieszne pieniądze kabelek
    http://img827.imageshack.us/img827/2866/spiderew.gif

  8. #8
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    27.02.2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    120
    Słuchawka
    Sensation XE
    Rom
    fabryka
    Radio
    fabryka

    Odp: Poważny problem z ładowarką

    Pasuje kabel od Nokii np 5310 i wszystkich tych expressmusic, ładownie i synchronizacja działa. Testowałem w domu
    http://gzres.blogspot.com - Nic ciekawego, czyli moje patrzenie na świat przez obiektyw

  9. #9
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    19.11.2010
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Posty
    990
    Słuchawka
    Iphone 5s

    Odp: Poważny problem z ładowarką

    Kolego masz racje, że pasuje bo sam żonie podchachmęciłem króciutki kabelek do Nokii (oczywiście za jej zgodą hehehe) i często go używam w pracy do przesyłu danych (nie chce mi się wyciągać fona z pokrowca i karty zarazem)
    http://img827.imageshack.us/img827/2866/spiderew.gif


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top