Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Yanosik (a'la CB Radio)



    Yanosik jest dostępny bezpłatnie w markecie. Aplikacja ta stanowi swoiste zastąpienie CB Radia -> korzystając z GPS oraz Internetu wskazuje nam okoliczne patrole policji, fotoradary, wypadki etc... całość opiera się na dobrowolnym udostępnianiu informacji dotyczących różnych zdarzeń na drogach, co już dzisiaj miałem okazję przetestować i jest niesamowicie proste.

    Nie jest to nawigacja, ale ponoć działa w tle w momencie odpalenia prawdziwej navi na Androidzie (tego akurat nie testowałem).

    Dla chętnych polecam wpisanie w markecie 'yanosik', poniżej strona producenta:
    Kod:
    http://yanosik.pl/android/
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    19.11.2010
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Posty
    990
    Słuchawka
    Iphone 5s

    Odp: Yanosik (a'la CB Radio)

    już jutro będę testować

    thx poleciało
    http://img827.imageshack.us/img827/2866/spiderew.gif

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    26.11.2010
    Posty
    9

    Odp: Yanosik (a'la CB Radio)

    A próbowaliście CB Radio Chat? Nie wierzyłem, że to działa dopóki nie odpaliłem programu
    Aplikacja umożliwia porozumiewanie się pomiędzy jej użytkownikami za pośrednictwem internetu.
    Polecam stosowanie przez wifi bo jest względnie pakietożerna.

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    19.11.2010
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Posty
    990
    Słuchawka
    Iphone 5s

    Odp: Yanosik (a'la CB Radio)

    Wifi w samochodzie?? Świetne rozwiązanie hahaha Dobra ale nie odchodźmy już od tematu!
    http://img827.imageshack.us/img827/2866/spiderew.gif

  5. #5
    Junior Member
    Dołączył
    26.11.2010
    Posty
    9

    Odp: Yanosik (a'la CB Radio)

    1. To, że w nazwie jest "CB "nie znaczy, że ma zastosowanie wyłącznie w samochodzie.
    A propos- wczoraj na CB Radio Chat słyszałem taki dialog:
    x: -...no dzięki, bajo, szerokości...
    y: -ale ja nigdzie nie jadę, w domu jestem
    2. Anteny wifi do samochodów to na allegro wydatek ok.50 pln więc technicznie jest możliwe korzystanie z wifi w aucie.
    Koniec OT.

  6. #6
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Yanosik (a'la CB Radio)

    [OffTopicMode=ON]
    Może nasze wnuki... kiedy już po wielu wyniszczających wojnach P0-vs-PiS, przy 99% podatku i rozliczeniu całego "układu"... nasz kraj znów się znajdzie pod niemieckimi zaborami... A wnuki będą jechały po polskich/niemieckich BEZPŁATNYCH (!!) autostradach... Cały czas będąc w zasięgu DARMOWEGO (!!) bezprzewodowego internetu... to sobie odpalą taki CB-Chat

    Póki co - co z tego że kupisz sobie antenę wifi o mocy miliarda dBI jak Polska jest tak zajebiście pokryta sygnałem internetowym, że będziesz musiał przejechać ją wzdłuż i wszerz aby znaleźć jakieś jedno ukryte między chaszczami i dziurami w półtora-pasmowych drogach miejsce, w którym Cię nie wywali po 5 nanosekundach z sieci

    Anyway - co do pakietożerności - może masz jakieś info ile zjada np. 5 czy 10 minut rozmowy?
    [OffTopicMode=OFF]
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  7. #7
    Junior Member
    Dołączył
    26.11.2010
    Posty
    9

    Odp: Yanosik (a'la CB Radio)

    Yessu Smogg, ale Ty się dziś na mnie uwziąłeś :
    Jest możliwość korzystania z wifi w samochodzie i kropka.
    Zwłaszcza jeśli samochód stoi w obrębie hotspota
    A program, jak podkreślałem, nie dotyczy,czy raczej -nie dotyczy jedynie - komunikacji w ruchu.
    Jak wrócę z weekendu to pobawię sie Tym CB chatem i dam znać.
    Chyba że ktoś wcześniej się skusi na testy (polecałbym jednak zmierzyć długość wysłanej/odebranej wiadomości i to przeliczyć na kilobajty, a nie interwał czasu w którym może nie paść ani jedno zdanie albo ich wiele).
    hewenajsłikent

  8. #8
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    19.11.2010
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Posty
    990
    Słuchawka
    Iphone 5s

    Odp: Yanosik (a'la CB Radio)

    Jest możliwość korzystania z wifi w samochodzie i kropka.
    Zwłaszcza jeśli samochód stoi w obrębie hotspota
    OT on
    No jasne że jest, tylko czy będąc w trasie będziesz szukać hot spota? Trochę to się mija z celem. Zresztą ja wychodzę z tego założenia, że taki telefon musi mieć pakiet internetowy. Teraz zacząłeś temat i dopiero uświadomiłem, że z wifi korzystałem pare miesięcy temu hehehe
    Oczywiście te aplikacje może i pomagają w pewnym stopniu ale i tak nikt nie zastąpi starej antenki CB z wysłużonym radyjkiem. Ja np. nie wyobrażam sobie tego jak jestem w trasie, a jeżdżę do roboty oddalonej o około 60km. Na tym odcinku 2-3 kontrole często spotykam. Powiem szczerze żebym korzystał tylko z tego co w telefonie, byłbym uboższy o pare stówek :P
    OT off
    http://img827.imageshack.us/img827/2866/spiderew.gif

  9. #9
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Yanosik (a'la CB Radio)

    [quote author=YankoValskee link=topic=626.msg5089#msg5089 date=1302131796]
    Yessu Smogg, ale Ty się dziś na mnie uwziąłeś :
    [/quote]

    Przepraszam, ale to nie tak, że się uwziąłem na Ciebie nic osobistego

    [quote author=YankoValskee link=topic=626.msg5089#msg5089 date=1302131796]
    Jest możliwość korzystania z wifi w samochodzie i kropka.
    Zwłaszcza jeśli samochód stoi w obrębie hotspota
    [/quote]

    Słowo "stoi" jest dla mnie tutaj kluczowe... A jazda po parkingu w markecie (czy w obrębie jakiegoś innego hotspota, których w Polsce niestety jak na lekarstwo) mija się dla mnie z celem używania czegoś takiego


    [quote author=maniek9611 link=topic=626.msg5090#msg5090 date=1302151169]
    No jasne że jest, tylko czy będąc w trasie będziesz szukać hot spota? Trochę to się mija z celem. Zresztą ja wychodzę z tego założenia, że taki telefon musi mieć pakiet internetowy. Teraz zacząłeś temat i dopiero uświadomiłem, że z wifi korzystałem pare miesięcy temu hehehe
    [/quote]

    True ostatnio telefon przestał mi łapać WiFi w domu (coś tam przekombinowałem z routerem), ale zamiast to naprawiać... zacząłem używać pakietu do "internetowania" w telefonie


    [quote author=maniek9611 link=topic=626.msg5090#msg5090 date=1302151169]
    Oczywiście te aplikacje może i pomagają w pewnym stopniu ale i tak nikt nie zastąpi starej antenki CB z wysłużonym radyjkiem. Ja np. nie wyobrażam sobie tego jak jestem w trasie, a jeżdżę do roboty oddalonej o około 60km. Na tym odcinku 2-3 kontrole często spotykam. Powiem szczerze żebym korzystał tylko z tego co w telefonie, byłbym uboższy o pare stówek :P
    [/quote]

    Całkiem możliwe, że gdybyś z tego nie korzystał, to mógłbyś być... bogatszy
    Zbieraj punkty - wygrywaj nagrody... za 24 wygrywasz rower ze spalaniem równym 0L/xxxxxx km A kondycja jaka by się pojawiła, człowieku

    Ale żarty trochę na bok, w naszym kraju ciężko korzysta się z czegoś, co zasadniczo wymaga wnoszenia ciągłych opłat... ciągle pakiet internetowy w telefonie kojarzy się z czymś "elitarnym", a to prowadzi do tego, że w takim Yanosiku nie każda kontrola policji jest zgłaszana... przez co można się naciąć. 10k ludzi na cały kraj nie jest w stanie zgłosić i potwierdzić każdego "zagrożenia".

    Badania w GB ujawniły, że kiedy człowiek nie rozgląda się non stop za policją/radarem, to jeździ bezpieczniej, bo bardziej koncentruje się na drodze i na tym, co może się na niej wydarzyć pominąwszy wydarzenie pt. zatrzymanie przez policję i płacenie mandatu.

    Niestety, polska mentalność, chowanie się w krzakach z suszarką, konieczność wyrobienia miesięcznej normy mandatowej bądź "dogadania się" z jakimś "stróżem prawa" jeszcze długo będą drenować nasze portfele i nakręcać tę zabawę w kotka i myszkę...
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top