Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    22.03.2011
    Posty
    2

    Jak zmienić maksymalne taktowania CPU dla danego Romu

    Witam wszystkich na forum
    Mam problem mianowicie posiadam rom z tej strony z polecanych:
    NexusHD2-Froyo_V1.9b_NAND
    Nie mogę ustawić procesora więcej niż 0.5 Ghz
    Nie da się tego przestawić?
    Wyniki w quadrant 800 pkt czy realnie takie taktowanie ma telefon.
    Edit: wgrałem jeszcze raz rom i już jest max 1192 wynik 1300 więc ok
    Jak ustwić aby max można było 1,5 ghz włączyć?

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Jak zmienić maksymalne taktowania CPU dla danego Romu

    Nie każdy kernel obsługuje możliwość OC. Jeśli jednak masz taki, który nie ma z tym problemu, polecam program SetCPU :-)
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #3
    Member
    Dołączył
    09.02.2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    79

    Odp: Jak zmienić maksymalne taktowania CPU dla danego Romu

    Na ile jest niebezpieczne jest OC dla Leosia do 1,5GHz, ma to sens jakis?

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Jak zmienić maksymalne taktowania CPU dla danego Romu

    Na ile niebezpieczne... tutaj wszystko zależy od pracy organu zwanego mózgiem osoby która bawi się w zmiany taktowania procesora

    To tak samo jak z OC procków komputerowych - wyższa częstotliwość = wyższa temperatura = wyższe prawdopodobieństwo zjarania układu (mówiąc kolokwialnie). Dlatego "mistrzowie OC" chłodzą swoje "super-ultra-overclocked" procesory w sposób - nazwijmy go - niestandardowy

    Czemu o tym piszę - jeśli jest upalne lato, siedzisz sobie w 40-soptniowym cieniu i wtedy wpadniesz na pomysł "a to zobaczę jak mój Leo pracuje na 3ghz" to nie będzie ciekawie

    Co daje OC... na pewno wyższy wynik w quadrancie - ale nie po to się kupuje telefon, bawi w OC, żeby w kółko patrzeć na słupki wydajności... Prawdopodobnie uzyskasz lepszą wydajność np. w grach (tutaj też wiele zależy od planu taktowania procesora - Powersave -vs- Performance jako przykład)... Wyższe taktowania również będzie bardziej jadło baterię.

    Moja rada - ustaw plan taktowania jako ondemand - kiedy telefon będzie potrzebował mocy obliczeniowej, to taktowanie procesora wzrośnie, kiedy nie - będzie minimalne (chyba 200-kilka megaherców, jeśli dobrze pamiętam). Uzyskasz - działający szybko kiedy jest to wymagane telefon, oraz oszczędny w baterii kiedy leży nieużywany lub nie wymaga dodatkowego kopa.

    Jeśli masz poczucie, że telefon chodzi sprawnie na obecnym poziomie taktowania - nie ma sensu zabawy w OC - sztuka dla sztuki...
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  5. #5
    Junior Member
    Dołączył
    22.03.2011
    Posty
    2

    Odp: Jak zmienić maksymalne taktowania CPU dla danego Romu

    Dzięki wielkie tak do gier mi to potrzebne i dla własnej satysfakcji ponieważ bawię się trochę pc overlocking.
    Da się wyciągnąć z buildu, czy trzeba ściągnąć? Pytam, bo mam dobry do oc kernel w ROMie tylko jest bardzo ciężki (chyba z desire hd), ale stabilnie jak skała pracował na tych 1.5 Ghz, lub skoczyć na xda i sprawdzić jaki kernel ma w sobie ten rom, dobrze myślę?
    Tak używałem setcpu to bardzo lekki i dobry program.

  6. #6
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Jak zmienić maksymalne taktowania CPU dla danego Romu

    Ok, a więc po kolei

    Informacja "bo mam dobry do oc kernel w romie" nic mi (nam?) nie mówi, przez co ciężko trafić z odpowiedzią

    Informacje z profilu:
    Radio: Dobry
    Rom: Super!!!
    Można traktować jako super-zadowolenie z HD2, ale nic poza tym... niestety :-)
    Tak samo jak "chyba z desire hd"

    Skoro używasz SetCPU to po podkręceniu do danej częstotliwości wejdź w zakładkę 'info' i tam uruchom Stress Test - ta opcja służy do poszukiwania błędów przy OverClocked CPU. Zobaczysz, czy u Ciebie jakieś błędy występują - a to powie Ci, czy dany rom/kernel dobrze współgrają z taką zabawą
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top