Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    13.01.2011
    Posty
    3

    Rozłączanie rozmów

    Witajcie mam pewien problem z HD2.

    Jakiś miesiąc temu wykupiłem pakiet internetu w Plusie.
    Jest to pakiet bez limitów więc telefon jest prawie 24h podłączony do internetu.
    Mail aktualizuje się co 5 min.

    Od czasu uruchomienia pakietu mam problem z połączeniami.
    Bardzo często rozmowa zostaje po prostu przerwana, najczęściej podczas odbierania.
    Naciskam przycisk nawiązania połączenia.
    Czasami od razu połączenie zostaje odrzucone a czasami wyświetla się edytor SMS'a z standarową wiadomością "jestem teraz zajęty bla bla bla".

    Zdarza sie tez ze np po 1-2 min połączenia jest sygnal zajętości "2 piknięcia" i połączenie zostaje zakonczone.

    Czy miał ktoś już podobny problem ?

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    19.11.2010
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Posty
    990
    Słuchawka
    Iphone 5s

    Odp: Rozłączanie rozmów

    Czasami mam podobnie z tym że w Playu. Jest to irytujące. Nie wiem być może to związane jest w przejściami z nadajników Playa na Plusa. U Ciebie dziwnie, bo jak miałem przez 11 lat telefon w Plusie nie zdarzały mi się takie jazdy.
    http://img827.imageshack.us/img827/2866/spiderew.gif

  3. #3
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: Rozłączanie rozmów

    ja jestem w plusie i nie mam żadnych problemów tego typu
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    19.11.2010
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Posty
    990
    Słuchawka
    Iphone 5s

    Odp: Rozłączanie rozmów

    Aha a to że jest podłączony cały czas to nie ma nic do tego. W Plusie byłem też cały czas podłączony tak samo jak tu i było spoko. Może napisz co masz za rom, może on Ci robi jakiegoś psikusa choć to bardzo mało prawdopodobne.
    http://img827.imageshack.us/img827/2866/spiderew.gif

  5. #5
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Rozłączanie rozmów

    Maniek poruszył dość istotną kwestię, a mianowicie umowę o roaming zasięgu Playa na nadajniki Plusa... Niestety - dla tej drugiej sieci generuje to niekiedy dość wysokie natężenie ruchu i są miejsca w Polsce, w których rozłączanie trwających rozmów jest nagminne... Play, ze względu na swoją "internetowość" jest dosyć zasobożernym "partnerem nadajnikowym", a fakt bycia kiedyś w Plusie i niedoświadczania takich problemów może świadczyć o tym, że świat się zmienia szybciej niż nam się wydaje

    Informacja, o Twoim romie i radiu byłaby przydatna, być może update mógłby chociaż częściowo zaradzić tego typu bolączkom.

    Dodatkowo - do tej pory w miejscu, w którym się znajdowałeś nie miałeś nigdy problemów z zasięgiem? Może nie należy do najmocniejszych a dodatkowe użycie pasma podczas rozmowy tylko go dodatkowo nadwyręża... powodując przerwanie rozmowy x_X
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  6. #6
    Junior Member
    Dołączył
    13.01.2011
    Posty
    3

    Odp: Rozłączanie rozmów

    Nie, nigdy nie miałem problemów z zasięgiem praktycznie z zadnym telefonem.
    Problem zaczął się dopiero od wykupienia pakietu internetu i uruchomienia sprawdzania poczty co 5 min.
    Wydaje mi się że jak wyłączę sprawdzanie poczty to problem ustaje ... no ale nie po to mamy teraz takie telefony żeby rezygnować z wygody na rzecz normalnego rozmawiania.
    Jest to dość uciążliwe bo prowadzę bardzo długie rozmowy z klientami i jak rozmowa zostaje przerwana kilka razy w trakcie rozmowy to jest to troszkę ... nieprofesionalne

    Co do informacji to:
    Wersja systemu: 5,2,21913 (21913,5,0,94)
    ROM:
    3,14,479,2 (04666) WWE
    Data: 10/04/10
    Radio:
    2,15,50,14

  7. #7
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Rozłączanie rozmów

    Z drugiej strony profesjonalizmu - rozmawiając z klientem nie sprawdzasz raczej maili w telefonie

    Rom i radio to najnowszy stock, więc tutaj raczej nic lepszego się nie wymyśli (no chyba, że jakiś custom albo wręcz Android w NAND - na którym imho jakość rozmów wygląda lepiej, a połączenie internetowe działa sprawniej...).

    Jeśli nie jest dla Ciebie problemem chwila zabawy, to postaw sobie np. Rafdroid HD SD 4.2 na karcie SD właśnie, odpal, ustaw sobie pocztę (+ sprawdzanie) i sprawdź, czy Andek czasem lepiej się nie sprawuje... Główna przewaga WM nad Andkiem to AutoMapa
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  8. #8
    Junior Member
    Dołączył
    13.01.2011
    Posty
    3

    Odp: Rozłączanie rozmów

    Hehe, no nie, rozmawiając nie sprawdzam. Ale jak mam ustawione co 5 min to tak czy tak się samo ściąga
    A że maili odbieram bardzo dużo i w różnych godzinach to klikanie co chwile "wyślij i sprawdź" jest troszkę bez senu.

    Jak znajdę chwilkę czasu to może faktycznie sobie coś tam pogrzebie.

  9. #9
    Junior Member
    Dołączył
    30.05.2011
    Posty
    11

    Odp: Rozłączanie rozmów

    Mam problem !!! Juz na starcie Jak wciskam napis Telefon to nie wyswietla mi sie klawiatura i ja knaciskam srodkowy przycis aby sie wysunela to sie nie wysowa. Prosze o pomoc !!

  10. #10
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Rozłączanie rozmów

    A Twoim ROMem jest...?

    I jaki to ma związek z tematem?
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top