Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    Dżizas... chill x_X

    [quote author=radziu797 link=topic=785.msg5108#msg5108 date=1302258619]
    dzieki wielkie za tak bogace szeczera i dluga wypowiedz zrobie fotke i wam pokaze o co mi kaman. ps moglibyscie mi powiedziec czym zejsc najlatwiej do 2.08 cos kiedys czytalem ze jest jakies hspl w ktorym sie wybiera ktory spl ma wgrac
    [/quote]

    Z tego, nie wynika to:

    [quote author=radziu797 link=topic=785.msg5111#msg5111 date=1302264062]
    Muszę zejść niżej bo chcem zainstalować NAND Andrioida chociaż najpierw spróbuje tego czegoś co tak wszyscy zachwalają na karcie SD...twój dobrze Ci pracuje? Jak jądro podmieniłeś na nowsze w swoim Andku?
    [/quote]

    Dlatego "o co chodzi" widać spełniło swoje zadanie, bo powiedziałeś nam po co chcesz coś zrobić... A wizja oddania HD2 do serwisu - z jeszcze poprzedniego posta - może sugerować, iż bardziej zależałoby Ci na pozbyciu się śladów HSPL, niż wgraniu go... dlatego się pogubiłem
    Jak mówiłem - nie testowałem u siebie HSPL4 więc nie wiem jak się będzie spisywało przy wgrywaniu HSPL2.08. Sprawdź i podziel się wiedzą... jeśli nie zadziała - stary sposób: stock 1.66 z karty, HSPL3 z HSPL2.08 i później MAGLDR (do NANDa).
    Do testowania Andka z SD AFAIR nie potrzebujesz HSPL, więc możesz sobie to sprawdzić "ot tak", bez jakichś większych zmian w telefonie.
    Jądro w moim NANDzie natomiast podmieniłem przez CWR - zip na kartę, w MAGLDR -> AD Recovery i install zip from sd card, czy jakoś tak W zasadzie tak samo jak instalowanie romu... z tym że robi się to na już postawionym romie (choć możesz wgrać inne jajo nawet przed pierwszym bootem - no problem), no i żonglerka kernelami nie powoduje utraty danych.

    [quote author=radziu797 link=topic=785.msg5111#msg5111 date=1302264062]
    aha i odnośnie tej męskości to wyluzuj...i nie oceniaj kogoś przez jakieś domniemania...masz do czynienia z poważnym człowiekiem a nie jakimś pedałem czy coś w tym stylu. Myślałem że macie wiekszą kulturę na tym forum...niż obrażać kogoś i wnioskować że ktoś jest "ciepły" bo się przejmuje kolorami w telefonie za który się buli 1400zł. [/quote]

    Nie zrozum mnie źle, ale popłakałem się ze śmichu
    Nie było moim celem sugerowanie komukolwiek wysublimowanych skłonności seksualnych

    Co do kosztów słuchawki natomiast - tak, wiem, są wysokie, sam odczułem ten zakup... natomiast w kwestii Twojego problemu z wyświetlaczem, to cały czas poruszamy się w sferze wyobrażeń "jak to może wyglądać?"(brak zdjęcia). Mam jednak trochę inny pomysł - który może okazać się dla Ciebie szybszy - jeśli masz dostęp do jakiejś innej słuchawki z WM / 65k kolorów... sprawdź jak ta tapeta prezentuje się na niej i porównaj.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  2. #12
    radziu797
    Guest

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    nie no ok, rozumiem. sory może ja źle zrozumiałem lub źle odebrałem. Podaje dłoń na zgodę. A więc zgodnie z zaleceniami mam te zdjęcia. tylko powie mi ktoś jak je wstawić w postaci załącznika?

  3. #13
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    Najlepiej wrzucić np. na imageshack, a tutaj wstawić directlink w tagu img 8)
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  4. #14
    radziu797
    Guest

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    wrzuciłem zdjęcia na fotosik.pl . Podaję do siebie link na profil:
    Kod:
    http://radziu797.fotosik.pl/
    . Rzucie okiem na ten wyświetlacz. Po tapecie blokady ekranu widać że problem z bitami jest, żeby wyeliminować że to nie jest wina rozdzielczości tapety zrobiłem dodatkowych pare fotek. Zwróćcie uwagę np na zdjęcie na którym widać ikonkę odtwarzacza lub też innych gdzie nie ma płynnych przejść pomiędzy odcieniami. Zwróćcie uwagę też na pasek np lub na klawiaturę w której też widać że kolory się odcinają. Jak go kupiłem to na 95% tak nie było. Wy tak macie? Dzięki za pomoc :

    [gmod]poprawiłem linka żeby tradycji stało się zadość[/gmod]

  5. #15
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    Hmm, mi to wygląda normalnie. Jak już wspomniałem - nie mam Windowsa i tej tapety, ale podobne problemy z przejściami też można wypatrzyć kiedy wyświetlane są duże połacie jednolitego koloru... Jak widzisz - pierwsze zdjęcie wyświetla się prawidłowo, podobnie jak klawiatura, ekran kontaktów itd.

    Jeśli Cię to denerwuje, to chyba najlepiej byłoby zmienić tapetę na taką, na której nie będzie widać takich wyraźnych różnic wyświetlanych kolorów.

    Kiedy go kupiłeś mogłeś mieć inną tapetę, albo byłeś pełen entuzjazmu i endorfin związanych z zabawą nowym gadżetem... a to z kolei wpływa na inne postrzeganie rzeczywistości i pomijanie wad

    Jeszcze na zakończenie tylko słowo nt. podanego przez Ciebie linku na profil... sugeruję go poprawić zanim Maniek pojawi się na forum 8)
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  6. #16
    radziu797
    Guest

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    nie chodzi o tapete, tylko o własnie np kontakty. Przecież widać przejścia pomiędzy kolorami. Spójrz na ikony w menu też widać te przejścia a pasek na głównym ekranie? może ktoś jeszcze sie wypowiedzieć kto urzytkuje windows 6.5??

    PS: o jaki link chodziło? ten do profilu na fotosiku? nie można podawać takich rzeczy? czy o co chodziło?

  7. #17
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    U mnie też tak to wygląda. Inaczej mówiąc normalne ;p
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  8. #18
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    [quote author=radziu797 link=topic=785.msg5126#msg5126 date=1302393655]
    nie chodzi o tapete, tylko o własnie np kontakty. Przecież widać przejścia pomiędzy kolorami. Spójrz na ikony w menu też widać te przejścia a pasek na głównym ekranie? może ktoś jeszcze sie wypowiedzieć kto urzytkuje windows 6.5??
    [/quote]

    No tak niestety wygląda Windows Mobile W Androidzie jest to mniej uciążliwe, choć i tak w pewnym stopniu widoczne... Idzie się przyzwyczaić

    [quote author=radziu797 link=topic=785.msg5126#msg5126 date=1302393655]
    PS: o jaki link chodziło? ten do profilu na fotosiku? nie można podawać takich rzeczy? czy o co chodziło?
    [/quote]

    Można podawać linki, chodzi o formę Regulamin się kłania... a Maniek jest bardzo wyczulony Zresztą ja też 8) Edit: Thx Kasier :-] 8)
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  9. #19
    Junior Member
    Dołączył
    06.11.2012
    Posty
    2
    Słuchawka
    HTC HD2

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    Co to za porady ?!?! Jesli zielonego pojecia nie macie o telefonach to sie nie wypowiadajcie!!!
    Zarejestrowalem sie tutaj tylko dlatego, ze mi nerwy puscily i mam dosc czytania setek bzdur na forach! Z reguly strata czasu na pisanie.
    Sprawny HTC HD2 wyswietla 65 tys. kolorow czyli jest 16-bitowy - nie ma prawa wyswietlac zadnych lini przejscia na zdjeciach! To o co kolega zamiescil wyglada jak stara 256 kolorowa paleta, czyli 8-bit (jak z Amigi). Jesli macie jakies linie na sprawnym telefonie to tylko dlatego, ze zdjecie/tapeta jest kiepskiej jakosci.
    Mam w tej chwili dwa HTC HD2 na stanie - w tym jeden do naprawy z taka sama usterka jak wyzej opisano. Podnienialem plyty glowne i oba ekrany sa sprawne, natomiast jedna plyta glowna generuje zawsze (obojetnie na ktorym ekranie) 8 bitowy kolor i w/w linie.
    Ps. Byl bym wdzieczny gdyby ktos dobrze obeznany wskazal gdzie szukac usterki. Posiadam stacje infra red - moge wykonac reballing czy reflowing chipow. Mysle, ze moze grafika padla. Dodam, ze sprawdzalem piny w gniazdach i sa OK.
    Ps.2 Przed chwila znalazlem cos takiego: HTC HD2 dziala w 256 kolorow gdy jest HardSPL 1.56 a stary ROM, po wrzuceniu [23.10.2009][ROM][PLK][WM 6.5 BULID 21864] eXperience V 7.5 LEO 1.28 problem zniknal
    Ostatnio edytowane przez Perceptron ; 07.11.12 o 00:19

  10. #20
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    Cytat Zamieszczone przez Perceptron Zobacz posta
    Co to za porady ?!?! Jesli zielonego pojecia nie macie o telefonach to sie nie wypowiadajcie!!!
    Zarejestrowalem sie tutaj tylko dlatego, ze mi nerwy puscily i mam dosc czytania setek bzdur na forach! Z reguly strata czasu na pisanie.
    Sprawny HTC HD2 wyswietla 65 tys. kolorow czyli jest 16-bitowy - nie ma prawa wyswietlac zadnych lini przejscia na zdjeciach! To o co kolega zamiescil wyglada jak stara 256 kolorowa paleta, czyli 8-bit (jak z Amigi). Jesli macie jakies linie na sprawnym telefonie to tylko dlatego, ze zdjecie/tapeta jest kiepskiej jakosci.
    Mam w tej chwili dwa HTC HD2 na stanie - w tym jeden do naprawy z taka sama usterka jak wyzej opisano. Podnienialem plyty glowne i oba ekrany sa sprawne, natomiast jedna plyta glowna generuje zawsze (obojetnie na ktorym ekranie) 8 bitowy kolor i w/w linie.
    Ps. Byl bym wdzieczny gdyby ktos dobrze obeznany wskazal gdzie szukac usterki. Posiadam stacje infra red - moge wykonac reballing czy reflowing chipow. Mysle, ze moze grafika padla. Dodam, ze sprawdzalem piny w gniazdach i sa OK.
    Ps.2 Przed chwila znalazlem cos takiego: HTC HD2 dziala w 256 kolorow gdy jest HardSPL 1.56 a stary ROM, po wrzuceniu [23.10.2009][ROM][PLK][WM 6.5 BULID 21864] eXperience V 7.5 LEO 1.28 problem zniknal
    Cóż są też specjalnie prepanowane ROMy z Androidem które także wymuszają 256tyś kolorów ale to bardzo męcząca i nie opłacalna praca chodź więcej kolorów cieszy.
    Z tego co mi się wydaje WP7 takze działa w 256 .

    Wysyłane za pomocą mojego gołębia pocztowego


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top