Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1
    radziu797
    Guest

    HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    Witam! Mam problem ze swoim HD2, mam wrażenie jakby telefon nie wyświetlał pełnej gamy kolorów a mianowicie zaobserwowałem że ma problem z przejściami do odcieni danego koloru. Np z czarnego do odcieni szarości ewidentnie widać kółka w których kolor przechodzi do coraz bardziej ciemnego aż do czarnego czy też np na ikonkach też gdy się wpatrzy można zaobserwować podobne zjawisko. ogólnie widać na wyświetlaczu że nie ma płynnego przejścia pomiedzy kolorami chociaż zdjęcia wyglądają całkiem ok. Proszę wszystkich użytkowników HD2 abyście ustawili tapetę blokady ekranu na tą oryginalną w której jest środek jasny i rozchodzi się ten kolor na boki do czarnego. I napiście mi czy też tak macie. Dziękuję za pomoc!

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że HD2 wyświetla mniej kolorów niż np. iPhone (65k -vs- 16kk) i to właśnie najlepiej widać przy przejściach kolorów? Spójrz np. na pełne słońce w pogodzie Sense
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #3
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    No amoled to nie jest niestety
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  4. #4
    radziu797
    Guest

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    wiem ok, ale ewidentnie widać że mocno się kolory oddzielają. Czy wy użytkujecie HD 2? ma ktoś tak jak ja?

  5. #5
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    Mówi się, że zdjęcie jest warte tysiąca słów to forum HD2, 99% z nas ma ten telefon... jakby się uprzeć, to tak, widać przejścia kolorów... pytanie jak bardzo Ty się upierasz, bądź czy masz faktycznie walnięty wyświetlacz.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  6. #6
    radziu797
    Guest

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    smoog a mógłbyś ustawić tą tapęte blokady ekranu co pisałem? tą z czarnym tłem co się rozchodzi od środka do ciemnego? i powiedzieć mi czy też masz takie koła? oraz jak patrzysz na pasek czy wejdziesz w menu to widać na tych ikonkach że nie ma płynnego przejscia pomiędzy kolorami? bardzo proszę o szybką odp bo mam tylko 35 min do kuriera do regeneresis...

  7. #7
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    Nie mógłbym, albowiem gdyż, nie mam tej tapety - na HD2 mam zaparkowany inny system niż WM, z innymi tapetami

    Skoro już zgłaszasz reklamację, to imho po ptakach, choć szkoda, że nie mamy okazji zobaczyć dokładnie tego co Ty widzisz z nakierowaniem na to, na co powinniśmy patrzeć - bo szczerze mówiąc ciągle nie do końca wiem, w mojej opinii wyświetlacz HD2 i tak prezentuje grafikę ładniej, niż np. ten w i900 (który z racji systemu również wyświetlał 65k kolorów).

    Próbowałem użyć wyobraźni i zastanowić się, co może Ci się wydawać "dziwne" w sposobie wyświetlania grafiki... ale to trochę tak jakbyś w jakiejś zapadłej dziurze bez prądu w afrykańskiej dżungli próbował wyjaśnić "tambylcom" że masz wrażenie, że kiedy przeglądasz maile na ich kontynencie, to pliki ściągają się wolniej, ale nie możesz tego pokazać, bo telefon zostawiłeś w hotelu

    Doceniam Twoje starania na drodze do wyjaśnienia nam co widzisz... ale póki tego nie zobaczymy to możemy sobie tak gdybać... i gdybać... i gdybać... i gdybać. Bez żadnych konkretnych wniosków, bo każdy może zwracać uwagę na coś innego
    A poza tym, mówi się, że prawdziwy facet rozróżnia raptem kilka podstawowych kolorów, więc całkiem możliwe, że wielu z nas przyjmuje po prostu dobrodziejstwa wyświetlacza HD2 takie jakie są, bez głębszej refleksji na temat tego, czy dane przejście jest wystarczająco gładkie, czy nie... telefon dzwoni, wyświetla maile, można połazić po stronach, GPS prowadzi do celu... nawet jak czasami zobaczę jakieś dziwne przejście (dziwnym trafem) to po prostu przechodzę nad tym do porządku dziennego
    Chyba że, tutaj znów u Ciebie jest to wynikiem jakiegoś fizycznego mankamentu, którego nie mając dostępu (choćby w postaci zdjęcia) do Twojego urządzenia nie jesteśmy i nie będziemy w stanie prawidłowo ocenić i zinterpretować.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  8. #8
    radziu797
    Guest

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    dzieki wielkie za tak bogace szeczera i dluga wypowiedz zrobie fotke i wam pokaze o co mi kaman. ps moglibyscie mi powiedziec czym zejsc najlatwiej do 2.08 cos kiedys czytalem ze jest jakies hspl w ktorym sie wybiera ktory spl ma wgrac

  9. #9
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    [quote author=radziu797 link=topic=785.msg5108#msg5108 date=1302258619]
    dzieki wielkie za tak bogace szeczera i dluga wypowiedz zrobie fotke i wam pokaze o co mi kaman
    [/quote]

    Sweet Czekam z niecierpliwością na rozwianie mojego skromnego "ale osoo chozzzi?!" ;P

    [quote author=radziu797 link=topic=785.msg5108#msg5108 date=1302258619]
    ps moglibyscie mi powiedziec czym zejsc najlatwiej do 2.08 cos kiedys czytalem ze jest jakies hspl w ktorym sie wybiera ktory spl ma wgrac
    [/quote]

    Emm... Ale osoo chozzzi?!
    Chcesz wgrać HSPL2.08? Chcesz wgrać oryginalny SPL przed wysłaniem do Regenesis (o ile jeszcze to się nie stało) czy coś jeszcze innego? W HSPL3 można było wybierać międzi SPL2.08, HSPL2.08 i chyba czymś tam jeszcze... z HSPL4, który potrafi działać i na stocku 3.14 nie miałem przyjemności korzystać, ale przypuszczam, że Cotulla nie zrobiłby kroku wstecz i nie usunął możliwości wybierania H/SPL w swoim sofcie
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  10. #10
    radziu797
    Guest

    Odp: HTC HD2 - wyświetlanie kolorów

    szczerze? to nie wiem czy się nabijasz tym "o co chodzi" czy masz dobry humor czy po po prostu taka kultura u Was i zwyczaje panują na forum. Już wyczytałem że muszę użyć HSPL4 i tam wybrać downgrade do 2.08 HSPL tylko coś wpsomniałeś co źle to chodzi czy są jakieś błędy jak wykonuje się HSPL4? Mój oryginalny soft to 3.14 i 3.03 SPL. Muszę zejść niżej bo chcem zainstalować NAND Andrioida chociaż najpierw spróbuje tego czegoś co tak wszyscy zachwalają na karcie SD...twój dobrze Ci pracuje? Jak jądro podmieniłeś na nowsze w swoim Andku?
    [hr]Dodano: [time]Kwiecień 08, 2011, 14:05:01 [/time][hr]
    aha i odnośnie tej męskości to wyluzuj...i nie oceniaj kogoś przez jakieś domniemania...masz do czynienia z poważnym człowiekiem a nie jakimś pedałem czy coś w tym stylu. Myślałem że macie wiekszą kulturę na tym forum...niż obrażać kogoś i wnioskować że ktoś jest "ciepły" bo się przejmuje kolorami w telefonie za który się buli 1400zł. Rozumiem że wszyscy na tym forum są na tyle kasiaści że byle problem z HD2 to śmietnik i kupujemy nowy nic tylko pożyczyć powodzenia Panie Administrator.

    jeszcze coś dodam a mianowicie również należę do grona tych co niczym się nie przejmują i przeważnie na większość rzeczy mają wyjxxx lecz jeżeli się buli ponad 1000zł za coś tam ,to ma się wobec tego jakieś wymagania oraz oczekuje się poprawnej pracy. Chyba że Ty masz inne podejście. O tym nie będę dyskutował bo to każdego indywidualna sprawa....


    [gmod]uważaj kolego na słownictwo!!![/gmod]


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top