Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    12.04.2011
    Posty
    3

    Nie działa tapnięcie na zegar oraz przyciski dotykowe podczas rozmowy

    Witam
    mam taki problem, zrobiłem update na 3.14 z radiem 2.15 (ze strony htc) od razu po tym wrzuciłem wszytskie ktore mialem wczesniej fixy (caby), rozne przydatne sprawy jak np 4 kolumny w menu start, 4x4 szybkie linki itd, problem w tym ze po wszytskim zauwazylem ze nie dziala tapnięcie w zegar na wyswietlaczu, ani alarm co za tym dize nie ustawi sie budzika za nic, sciagnelem wiec galarm i ok. Problem w tym ze zauwazylem potem ze nie działają również przyciski dotykowe podczas rozmowy czyli ZAKONCZ, glosne mowienie itd.. nic. Prawdopodobnie nie dziala cos jeszcze niestety nie zauwazylem tego jeszcze, moze ktorys z fixow (wszystkie dzialay wczesniej na 1.47 z radiem 2.04) powoduje takie rzeczy, mzoe zmienilo sie cos /wylączyło w rejestrze ja niestety teog nie wiem ale mzoe ktoś z Was cos podpowie procz HR oczywiscie(to pomoze na 99,%) ale wolabym znow tego nie robic i nie isnstalowac znow od poczatku szczegolnei ze nie wiem o co chodzi. Zauwazylem rowniez ze jak wczesniej moglem zmeiniac date tak zeby rok byl na koncu to teraz nie mam na to wplywo jest zawsze rok/miesiac/dzien i pod spodem nie da sie zmienci miasta, jest Praga,Budapeszt kiedys sie dalo bez problemu.

    Jesli nie uda sie uniknac HR to mam pytanie, czy po HR programy ktore byly INSTALOWANE na karcie pamieci beda dzialaly dalej czy cos tzreba z nimi robic jakos przeinstalowac czy cos? Np sa ikonki teraz AM itp to co wtedy sie z tym stanie bo rozumiem ze znikną ale moge je jakos dodac znow bez ponownej instalacji??

    pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedzi

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Nie działa tapnięcie na zegar oraz przyciski dotykowe podczas rozmowy

    [quote author=al80 link=topic=808.msg5168#msg5168 date=1302608561]
    (...)moze ktorys z fixow (wszystkie dzialay wczesniej na 1.47 z radiem 2.04) powoduje takie rzeczy, mzoe zmienilo sie cos /wylączyło w rejestrze ja niestety teog nie wiem ale mzoe ktoś z Was cos podpowie procz HR oczywiscie(to pomoze na 99,%) (...)
    [/quote]

    I tutaj sobie sam pięknie odpowiedziałeś :-)

    W tym właśnie sęk, fixy były robione dla starego oprogramowania, które miało problemy z różnymi rzeczami... w nowszych wersjach oprogramowania są one wrzucone od początku w soft, dlatego ponowne instalowanie takiego fixa generuje problemy - może właśnie takie, jakie wymieniłeś

    Skoro już zainstalowałeś te fixy z wcześniejszych oprogramowań, to nie wiem czy samo odinstalowanie tego załatwi sprawę... śmiem przypuszczać że nie i niestety skończy się to dla Ciebie koniecznością wykonania HR i ponownego ustawiania wszystkiego od zera (tym razem pamiętaj jednak o nieinstalowaniu starych fixów ).

    Co do programów z karty pamięci - to zależy jakie to są programy... duża część działa, ale bywają wyjątki od tej reguły. AM działa bez problemu. Będziesz musiał sobie porobić w Eksploratorze Windows skróty w Menu Start, ale to pikuś A jeśli coś nie zadziała po HR, to najpewniej wystarczy to przeinstalować (bo np. wymaga jakichś wpisów w rejestrach do prawidłowego działania) i powinno śmigać
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    12.04.2011
    Posty
    3

    Odp: Nie działa tapnięcie na zegar oraz przyciski dotykowe podczas rozmowy

    Dzieki wielkie za odpowiedz, zakładałem taka możliwość że to ktorys z tych fixow moze to powodowac, tyle tylko ze skoro nie wiem ktore poprawki juz zostaly dodane do nowego 3.14 a ktore nie to troche ciezko bedzie, mozna oczywiscie olac wszytskie fixy nie instalowac NIC ale tam jest sporo fajnych rzeczy ktorych raczej nei ma w 3.14 bo to nie byly chyba aktualizacje ktore w HTC zebrali i wrzucili wszytsko razem w nowy soft 3.14 tlyko to byly bardziej robione takie ułatwienia/poprawki przez ludzi ktorzy sie znaja na rzeczy i teraz bez grzebania w rejestrze ciekzo bedzie dojsc czy cos juz jest czy tego nie ma a tym bardziej cyz akurat w 3.14 spowoduje jakies problemy. Np poprawki jakosci aparatu/kamery albo szybkosci dzialania klawiatury, wyglada na to ze w 3.14 tego nie ma, po zainstalowaniu widac zmiany golym okiem.. ech lipa troche. Moze ktos bedzie wiedzial czy za te objawy czyli NIEAKTYWNY zegar i przyciski dotykowe podczas dzwonienia odpowiada jakis wpis w rejestrze bo mzoe cos wystarczy przelączyc i wszytsko bedzi oki, juz nawet nie jest proplemem ten HR ale bardziej to ze neiwiem ktorego fixa nie moge instalowac bo jak sie okarze ze zadnych to ten 3.14 zamiast polepszy pogorszy mi tylko w stosunku do starego 1.47 :/.

    SPYTAM tak, czy jest jakas paczka fixów pod 3.14 , takich ktorych 3.14 na pewno nie zawiera, jakies poprawki, ulatwienia itp, cos co bedzie sprawdzone i nei bedzie sie gryzlo z ostatnim softem od htc?

    Aha czyli robie skroty do exekow i powinno byc oki, a jak wyglada sprawa ewentualnej reinstalacji? miales na mysli to ze po prostu instalujac np z kompa AM na hd2 na karcie była by opcja reinstalki zamiast instalki tak??

    kontakty kotre mam ze zdjeciami (awatarami) w "kartach kontaktów" jak rowniez smsy przeniosa mi sie przez activesynca i potem po HR z powrotem same wroca jak sie podlacze znow kabelm?

    dzieki za pomoc


  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: Nie działa tapnięcie na zegar oraz przyciski dotykowe podczas rozmowy

    Problem z alarmem i zegarkiem ---> Odinstaluj 4x4
    Problem z niedziałającym menu podczas rozmowy ---> Odinstaluj fixa przeciwko przypadkowym naciskaniem ekranu
    [hr]Dodano: [time]1302615480[/time][hr]
    Jeżeli to nie pomoże to daj spis fixów jakie wgrałeś bo bez tego więcej ci nie pomogę
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  5. #5
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Nie działa tapnięcie na zegar oraz przyciski dotykowe podczas rozmowy

    [quote author=al80 link=topic=808.msg5170#msg5170 date=1302612504]
    SPYTAM tak, czy jest jakas paczka fixów pod 3.14 , takich ktorych 3.14 na pewno nie zawiera, jakies poprawki, ulatwienia itp, cos co bedzie sprawdzone i nei bedzie sie gryzlo z ostatnim softem od htc?
    [/quote]

    To zależy czego konkretnie oczekujesz :-) bo "jakaś paczka jakichś fixów" to może być cokolwiek, z czego niekoniecznie byłbyś zadowolony (np. super-ultra-fix zmieniający brzydkie czarne Sense na słitaśne różowe ). Osobiście zawsze stawiałem na customy w moich słuchawkach, ale nie każdy jest do tego przekonany... niemniej jednak, czytając różne przejścia ze stockami na tym forum utwierdzam się w przekonaniu, że podjąłem dobrą decyzję usuwając stocka już w godzinę po rozpakowaniu telefonu

    [quote author=al80 link=topic=808.msg5170#msg5170 date=1302612504]
    Aha czyli robie skroty do exekow i powinno byc oki, a jak wyglada sprawa ewentualnej reinstalacji? miales na mysli to ze po prostu instalujac np z kompa AM na hd2 na karcie była by opcja reinstalki zamiast instalki tak??
    [/quote]

    AFAIR do AM sam automatycznie pojawi Ci się skrót po HR. Nie musisz jej reinstalować ani nic z tych rzeczy - zainstalowana AM po prostu jest i sobie czeka... jeśli skrót nie pojawi się automatycznie, to w Eksploratorze Windows przytrzymaj palec na pliku .exe -> Kopiuj -> Wklej skrót (tam gdzie chcesz - a pewnie będzie to \Windows\Menu Start\Programy). Z innymi aplikacjami podobnie, tyle że tutaj na pewno będziesz manualnie musiał robić skróty

    [quote author=al80 link=topic=808.msg5170#msg5170 date=1302612504]
    kontakty kotre mam ze zdjeciami (awatarami) w "kartach kontaktów" jak rowniez smsy przeniosa mi sie przez activesynca i potem po HR z powrotem same wroca jak sie podlacze znow kabelm?
    [/quote]

    Czy wszystko przejdzie w trybie AS to nie wiem (choć kontakty powinny - testowałem już to w firmie), ale na pewno SMSy oraz Kontakty z awatarami można synchronizować poprzez MS MyPhone - działa, darmowe, bezpieczne, nie wymaga komputera... czasami się przydaje :-)
    Ewentualnie możesz zastanowić się nad np. PPCPimBackup - wrzucałem to już kiedyś na forum, aplikacja zapamiętuje kontakty, smsy, a nawet historię połączeń - co czasami się przydaje
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  6. #6
    Junior Member
    Dołączył
    12.04.2011
    Posty
    3

    Odp: Nie działa tapnięcie na zegar oraz przyciski dotykowe podczas rozmowy

    Wiec tak, odinstalowalem BRAK przypadkowych naciśniec, zrobilem SR i jest super bo przyciski dotykowe działają )

    Co do drugiej rzeczy (mniej ważnej, bez zegara jesli nic wiecej nie zauwaze to moge sie obejsc) to moge na probe usunac 4x4 ale mowiac szczerze jesli to jedyne rozwiazanie bedzie to pozostane chyba z tym 4x4 bo szczerze mowiac uzywam teog od poczatku tak samo jak 4 kolumny w menu start i wrecz nie wyobrazam sobie 3x3 ani 3 kolumn, 4x4 jest po prostu idealne wg mnie warto tez dodac ze 4x4 i dzialajacy zegra mialem od zawsze ale był to 1.47 a nie 3.14 wiec nie wiem moze do 3.14 jest jakis zamiannik czy cos??

    Zalączam spis fixow(i kilku programow), bo było by super jak by sie dalo uruchomic ten zegar bez usuwania 4x4 a jesli nie bedzie takiej iopcji to i tak jestem zadowolony ze te przyciski zaczely dzialac )

    Adobe Rader - domyśl.dop do strony.cab
    Adobe Reader - pływający tekst.cab
    Album - szybsze przewianie poziome.cab
    Album - X zamyka go.cab
    Aparat - Włączenie funkcji GPS.cab
    Aparat - Zdjęcia 2 x lepsza jakość.cab
    Audio - maksymalna głośność.cab
    AudioBooster - EQ domyslnie wl.cab
    AudioBooster - wymuszone działanie.cab
    Bluetooth- odb.plików bez potwierdz.cab
    Ekran - Wl kalibracji ekranu.cab
    Kamera- bitrate(jakość) 4500kbit.cab (nie dał sei zainstalowac)
    Klawiatura ekran.- szybsza reakcja.cab
    LED - Miganie bez limitu.cab
    Manila - Brak przypadk. kliknięć.cab (usunalem)
    Manila - Szybsze przewijanie.cab
    Manila - Przyspiesz. SMS i Email.cab
    Manila - wyłączenie Vsync (szybciej).cab (to mialem ale usunelm bo nie bylem pewien, to ma
    przyspieszac synchro z kompem tak???)
    Opera - powiększenie cache.cab
    Pamięć cache - optymalizacja.cab (miale, wywalilem, moge zainstalowac z powrotem??)
    Powiadomienia - Wł opcji -Bateria słaba.cab
    Radio FM - dziala bez sluchawek.cab (jest ale nie dziala nawet zanim sie zrobi SR)
    Radio FM - zwiekszenie glosnosci.cab
    RSS Hub - Powiadomienie po polsku.cab
    WiFi - aktywne także w trybie uśpienia telefonu.cab
    WiFi - Pierwszenstwo przed GSM.cab
    WiFi - włączenie obsługi Draft-n.cab
    Zasilanie - złączenie oszczędności energii.cab (nie mam tego ale mzoe warto zainstalowac? warte uwagi czy to tlyko jakies ustawienie wyswietlacza itp co sobie sam moge w opcjach przestawic)
    cloudy smssentnotification
    sarcys hd2 7460028 superfine camera (nie ejstem pewien ale cos takeigo chyba mam tez pod inna nazwą??)
    smaberg White 1 percent battery

    PROGRAMY dodane

    bysio task manager
    galarm 1.50
    net cf 3.7
    walter.. zoomer
    tcpmp v2.0
    touchwatch2
    htcflashlight
    htc cleanram
    dialup disabler/enabler

    To chyba tyle
    dzieki za pomoc, juz jest super a jak by sie jeszcze ten zegar uruchomilo jakos to juz w ogole
    pozdrawiam


    Smogg- miałem na myśli fixy pomagające w usprawnieniu telefonu , jakies poprawki np do aparatu itp, na rozowo go nie bede przerabial heh



  7. #7
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: Nie działa tapnięcie na zegar oraz przyciski dotykowe podczas rozmowy

    no to wychodzi na to że chodzi właśnie o te 4x4
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top