Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    27.02.2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    120
    Słuchawka
    Sensation XE
    Rom
    fabryka
    Radio
    fabryka

    Kwestia piractwa

    Może się czepiam, może nie. Po prostu chciałbym zrozumieć.

    Wielokrotnie użytkownicy oraz admini na tym forum z wielkim oburzeniem informowali że nie będzie tu szerzone piractwo i nie będą pomagali w tym akcie

    Wytłumaczcie mi proszę, jak to się ma do instalowania WP7 na HD2? przecież ten system nie był sprzedawany z tym telefonem, więc instalowanie go to łamanie licencji. Podobna sytuacja ma się z grami monopoly i n4s shift. Te gry były sprzedawane tylko w jakimś arabskim kraju, więc rozpowszechnianie ich dalej to w mojej ocenie akt piractwa

    Zamiast się na mnie oburzać, obrażać, zamykać temat bardzo proszę o rzetelne argumenty obalające moją tezę
    http://gzres.blogspot.com - Nic ciekawego, czyli moje patrzenie na świat przez obiektyw

  2. #2
    Member
    Dołączył
    09.02.2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    79

    Odp: Kwestia piractwa

    Rozmowy w jaki sposób coś zainstalować to nie jest piractwo jedynie udostepnianie lub podawanie na forum linków do nielegalnych źródeł jest niezgodne z prawem.

  3. #3
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    27.02.2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    120
    Słuchawka
    Sensation XE
    Rom
    fabryka
    Radio
    fabryka

    Odp: Kwestia piractwa

    Gość zapytał jak zainstalować automapę i wątek został zamknięty, linki do WP7 oraz wspominanych gier są dostępne na blogu i na tym forum również.
    http://gzres.blogspot.com - Nic ciekawego, czyli moje patrzenie na świat przez obiektyw

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: Kwestia piractwa

    Jak mniemam kolega javelin podał link do wersji automapy (pirackiej) za co też został temat zamknięty, w sprawie wp7 to już chyba temat był gdzieś poruszony na przykładzie androida też, zresztą ja nie wiem bo się nie znam więc musicie poczekać na wyjaśnienie osób mądrzejszych ode mnie
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  5. #5
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    27.02.2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    120
    Słuchawka
    Sensation XE
    Rom
    fabryka
    Radio
    fabryka

    Odp: Kwestia piractwa

    Żadnego linku nie było, i nie ja zaczynałem tamten wątek. Po prostu pytam z ciekawości gdzie leży granica piractwa za co należy się usuwanie wątków.
    http://gzres.blogspot.com - Nic ciekawego, czyli moje patrzenie na świat przez obiektyw

  6. #6
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Kwestia piractwa

    1. Na temat WP7 już się kiedyś wypowiadałem, a że nie chce mi się szukać teraz własnego posta (sorry, zmęczony jakiś jestem ), to napiszę skrótowo. Przyjęliśmy tutaj założenie: XDA-Developers jest restrykcyjne w kwestii piractwa i sypie się masa banów za próby umieszczenia/wyciągnięcia pirackich treści. WP7 tam wisi i ma się całkiem dobrze. Zresztą - tak samo WM6.5.X nie ma na HD2, a jednak masa osób ma właśnie dolnobelkowca. Nadmienię, że według zapewnień HTC, Leo miał być pierwszym telefonem który uzyska aktualizację do WP7... później się z tego wycofali (jak już było jakby za późno, bo dla pewnej części odbiorców tego produktu był to jeden z argumentów przemawiających za zakupem tej słuchawki w tym momencie). Specom z XDA się udało.

    2. NFS i Monopoly - true, zaraz znajdę i wywalę, dziwne że z forum do tej pory nie zniknęło - kiedyś w wewnętrznym panelu toczyła się dyskusja dotycząca wizji forum, podejścia do piractwa i ewentualnego wywalenia tego co już na nim było (pirackiego). Jak się okazuje nie 100%, ale większość pirackiego softu w tamtym momencie zniknęła z forum. Niemniej jednak masz rację - rozpowszechnianie gier, które były za darmo dołączone do innej dystrybucji telefonów w formie instalatorów na telefony spoza tego wyróżnionego kręgu to jest piractwo. Moje/nasze niedopatrzenie, że nie zniknęło to razem z resztą piratów.

    3. Dyskusja dotycząca prawidłowego scrackowania AutoMapy (a nie "po prostu" instalowania)... naprawdę muszę coś dodawać? IMHO to jest pytanie nie na miejscu i w wielu innych miejscach można spotkać się z podobnym odbiorem tego typu pytań... natomiast są jeszcze inne miejsca, gdzie odpowiedź na nie będzie rzeczą normalną, naturalną i jak najbardziej OK. Ba, jak ładnie poprosisz to jeszcze Ci ktoś nagra videotutorial jak prawidłowo "złamać" daną aplikację. To forum nie jest miejscem na takie pytania i udzielanie takich porad.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  7. #7
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    19.11.2010
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Posty
    990
    Słuchawka
    Iphone 5s

    Odp: Kwestia piractwa

    @javelin
    Nikt tu się nie obraża Po prostu są pewne zasady których przestrzegamy. Zdecydowaną większość już wyjaśnił Smogg. Ja dodam ważny punkt regulaminu:

    5. Jeżeli zauważyłeś, że jakieś pliki zostały wstawione na forum niezgodnie z prawem - powiadom o tym Administrację na adres: abuse@hd2forum.pl bądź w postaci PW z linkiem do tematu, a zostaną one usunięte.
    W miarę możliwości na bieżąco sprawdzamy wstawiane aplikacje i gry wstawiane na forum. Zanim powstał regulamin, część linków już zostało wrzuconych i widocznie przeoczyliśmy.

    Co do WP7 to powiem Ci, że swego czasu użytkownicy Pdaclubu wysyłali prośby do Microsoftu (PL) jak też dzwonili (pomimo że nie został oficjalnie wydany w Polsce) o podanie kluczy do Marketplace i podając dane deklarowali iż mają HD2. Klucze były wydawane. Teraz z tego co wiem, zapierają się rękoma i nogami że nie WP7 nie został wydany w PL i ich nie generują. Ktoś kiedyś napisał dlaczego nie usuwamy kluczy podanych z jednego z wątków? Otóż dlatego, że nie działają :P Jeżeli komuś temat kole w oczy, może to po prostu zgłosić.

    O AM możemy rozmawiać do woli aby nie o udostępnianiu z nielegalnych źródeł, a także jak ją scrackować.
    Zawsze można zapytać albo też zwrócić uwagę...nikt nie jest alfą i omegą

    Pozdr
    http://img827.imageshack.us/img827/2866/spiderew.gif


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top