Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Najlepszy mobilny internet

    Potrzebuję porady; czasem gdy gdzieś jadę chcę mieć internet w laptopie. Jest jakieś rozsądne, niedrogie rozwiązanie na kartę?
    Nie chcę dodatkowego abonamentu bo internet potrzebuję okazjonalnie. W grę wchodzi osobna karta do modemu 3G w laptopie. Korzystanie z telefonu jako modemu nie wchodzi w grę bo nie tylko ja używam laptopa. Na razie myślałem o Heyah, ale nie wiem czy to najlepsze. Z tego co wiem karta w play-u jest ważna rok, ale nie wiem jak u nich z internetem.

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Najlepszy mobilny internet

    Kiedyś rozważałem zakup abonamentu czy prepaida właśnie stricte pod internet mobilny w Play'u.
    Powiem tak: wygląda fajnie, tanio, duże pakiety, tani modem, tani abonament, tanie doładowania, kraina mlekiem i miodem płynąca... no nie do końca W tamtym czasie, a było to rok temu, dowiedziałem się, że ten ich super-ultraprzenośny-megamobilny internet, to w zasadzie działa tylko w dużych miastach
    Czyli zasada jest prosta: Jedziesz do miasta, w którym w każdym hotelu masz wifi, masz masę galerii z darmowymi hotspotami, część miasta jest objęta siecią miejską... to jest target dla klientów internetu mobilnego playa! niech płacą za coś, co mogą mieć za darmo

    Nie wiem jak jest teraz, ale po ich ostatniej wtopie z reklamowaniem się jako pierwsza sieć 4G... jakoś nie mam zaufania do tej sieci

    Tam gdzie jeżdżę wypoczywać - zasięg Ery (czyli też i Heyah) również bywa ograniczony (teściowa, która ma telefon w Erze, aby z kimś porozmawiać musi ustawić się w ustalonej pozycji w kilku konkretnych miejscach na terenie całej posesji... inne miejsca - biała plama). Więc nie sądzę, aby tam internet hulał (nawet nie jako tako - aby w ogóle hulał).

    Osobiście łączę się przez telefon z pakietem w Orange. Wiem, że takie rozwiązanie u Ciebie nie wchodzi w grę, możesz rozważyć jakiś prepaid w pomarańczowej sieci - posiadają to w swojej ofercie, a z zasięgiem u nich nawet nie tak źle (aż sam się sobie dziwie, że to piszę, przy całej tej mojej niechęci do tego operatora).

    Najlepszym rozwiązaniem byłoby wzięcie takiego internetu na próbę*. Nie musisz podpisywać umowy, jeśli coś Ci nie pasuje. Sprawdzisz jak to działa, kupisz modem i prepaida... i będziesz zadowolony

    *Mam tutaj na myśli w zasadzie każdą z tych opcji - sprawdź, która będzie dla Ciebie najlepsza i najwydajniejsza - operatorów mamy kilku
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #3

    Odp: Najlepszy mobilny internet

    Dzięki. Zrobiłem mały rekonesans i najlepiej od strony cenowej wygląda to w plusie i orange oraz ewentualnie w heyah. Oczywiście pozostają kwestie zasięgu. Modem mam w laptopie i chyba ze trzy w szufladzie. Przetestuje zaczynając od heyah bo dostałem starter. Boję się tylko pułapek w stylu innej taryfy za transfer strumieniowy jak to ma miejsce w bezlikowym plusie.
    Potrzebuje niewiele, głównie: RDP, sprawdzić pocztę i zassać kilku kilowego pdf-a.


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top