Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    23.05.2011
    Skąd
    Szczecin - Przecław
    Posty
    83
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    ICS NexusHD2

    Synchronizacja Andka z komputerem

    Tak , tak to znowu on ma problem...

    Tym razem chciałbym synchronizować Andka z kompem. Jest jakis program którym można to zrobić ?

    Pozdro

    Mój Andek to AmeriCanAndroid + CyanogenMod 7.1 -> polecam

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Synchronizacja Andka z komputerem

    HTC Sync? Albo MS Outlook (choć tutaj, jeśli ten jest w wersji 64 bitowej to radzę uzbroić się w cierpliwość... do czasu aktualizacji softu przez HTC, bo nie działa ).

    Ewentualnie możesz to robić poprzez konto Google'a (kontakty), a backupy (np. z Life Savera albo TitaniumBackup) kopiować na PC w trybie pamięci masowej.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #3
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    23.05.2011
    Skąd
    Szczecin - Przecław
    Posty
    83
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    ICS NexusHD2

    Odp: Synchronizacja Andka z komputerem

    HTC Sync odpaliłem ale nie działał. Przez konto Google świetny pomysł. A czy przy synchro. da się połączyć z netem z kompa , tak jak to było w WM ? To był fajny bajer , bo niestety jeszcze nie mam pakietu danych , a Wi-Fi wszystkie poblokowane hasłami

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Synchronizacja Andka z komputerem

    Kiedy podpinam Leona (z Androidem, ofc) do komputera i pojawia mi się ekran wyboru opcji, jedną z nich jest "Internet z komputera"... ale nie wiem jak to działa bo nigdy nie próbowałem :-) Najfajniej by było jakbyś miał jednak możliwość poznania któregoś z haseł do WiFi i/lub posiadał pakiet internetowy w telefonie - bezprzewodowy internet jest dużo wygodniejszy
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  5. #5
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    23.05.2011
    Skąd
    Szczecin - Przecław
    Posty
    83
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    ICS NexusHD2

    Odp: Synchronizacja Andka z komputerem

    Właśnie mam zamiar kupić w Orange pakiecik. Hasła mam ale słaby zasięg (mieszkam na wsi). Jakiego masz Androida , ja gdy podpinam swojego jest tylko połączenie jako pamięc masowa :/ Tak więc gdy wymyślisz do mojego Andka , daj znać

    Pozdro

  6. #6
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Synchronizacja Andka z komputerem

    [quote author=rceglarek link=topic=1022.msg6227#msg6227 date=1308923369]
    (...)Jakiego masz Androida(...)
    [/quote]

    O tego:
    Kod:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=963521
    Ogólnie przyjemny wypiek :-) Jeśli jesteś zainteresowany, to wersja CLK znajduje się chyba na 86 czy 87 stronie powyższego tematu. Jednak władowanie tego systemu do pamięci NAND ma swoje zalety.. do SD jakoś nigdy nie miałem specjalnie dużo zaufania (choć był trzytygodniowy okres, w którym miałem właśnie takiego Androida odpalonego non stop).
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  7. #7

    Odp: Synchronizacja Andka z komputerem

    Testowałem kilka Andków. Moim faworytem jest NexusHD2-Gingerbread v2.8. Problem jednak w tym, że z żadnym testowanym romem nie udała mi się synchronizacja z PC. HTC Sync nie widzi podłączonego telehona. Działa jedynie w trybie zewnętrznego dysku. Synchronizacja z kontem google bardzo fajna, ale ja wolę trzymać swoje dane na własnym dysku niż w jakiś chmurach
    Czy są jakieś tricki, które trzeba zastosować aby zmusić HTC Sync do współpracy?

  8. #8

    Odp: Synchronizacja Andka z komputerem

    A czy w ogóle komuś działa HTCSync z Androidem na SD?
    Jeśli tak to z jaką wersją?

  9. #9
    Junior Member
    Dołączył
    02.05.2011
    Posty
    2

    Odp: Synchronizacja Andka z komputerem

    Właśnie sprawdziłem u mnie i połączenie z PC przez HTC Sync działa mi na MccMBoxmaX v7

  10. #10
    Junior Member
    Dołączył
    26.07.2011
    Posty
    3

    Odp: Synchronizacja Andka z komputerem

    Po pierwsze,
    Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum.


    Co do synchronizacji. Mi standardowa synchronizacja przez HTC Sync nie działała. A zależało mi na synchronizacji z Outlookiem 2007 (szczególnie kontakty i kalendarz) a nie chciałem tego robić on-line.
    Pogrzebałem i rozwiązanie się znalazło. Podaję rozwiązanie, może się komuś przyda.

    (to mój post z innego forum)
    HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7 cLK, PC Win7HPx64, połączenie USB

    1. Pobieramy aplikację MyPhoneExplorer [COLOR=darkorange][B]
    Kod:
    http://www.fjsoft.at/en/downloads.php
    i instalujemy na kompie. Kiedyś aplikacja ta służyła jedynie do obsługo telefonów SonyEricson ale teraz obsługuje również telefony z systemem Android.
    2. Na kompie muszą być zainstalowane stery do obsługi telefonu. Ja to rozwiązałem instalując HTC Sync 3.0.5551 lub HTC Sync 2.0.4. Nie powiem która z nich jest tą instalującą odpowiednie stery gdyż już wcześniej zainstalowałem je obie. Nie wykluczone, że można zainstalować dowolną.
    3. Na telefonie instalujemy MyPhoneExplorer Client. Można ją pobrać tu [COLOR=darkorange][B]
    Kod:
    https://market.android.com/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client&feature=search_result
    lub zainstalować przez Android Market.
    4. Uruchamiamy aplikację na kompie i nawiązujemy połączenie z telefonem. Ustawiamy sobie parametry synchronizacji wedle upodobań.
    5. Ważna uwaga! Podczas synchronizacji pasek postępu stoi w miejscu - nic się nie synchronizuje, chociaż powinno. Należy kliknąć na pasek postępu i gdy wyskoczy okienko dialogowe wybrać opcję "Switch To...". Powinno się pojawić okienko informujące, że obca aplikacja prubuje się dostać do pliku-magazynu Outlooka. Należy zezwolić na dostęp określając czas dostępu - ja wybrałem 10 min. Teraz nastąpi synchronizacja. Możliwe, że w niektórych okolicznościach sytuacja opisana w tym punkcie nie nastąpi. Ja mam Win7HPx64 bity i tu może leżeć problem z prawami dostępu. Uruchomienie programu na prawach Admina nie zmienia sytuacji.

    [gmod]Po pierwsze również witamy, choć dział przywitań jest w ogóle gdzie indziej :P po drugie linki zewnętrzne kodujemy i przydała by Ci się lektura regulaminu, no i po trzecie thx za instrukcję[/gmod]


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top