Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    30.04.2011
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    39
    Słuchawka
    Sensation

    AutoMapa na Androida - Już wkrótce !

    Oby szybko
    Kod:
    http://android.com.pl/news/programy/2773-zblia-si-automapa-na-androida.html

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    19.11.2010
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Posty
    990
    Słuchawka
    Iphone 5s

    Odp: AutoMapa na Androida - Już wkrótce !

    To że AM ma zawitać na Androidzie wiadomo było już dawno. Pytanie tylko KIEDY?

    Uważnie śledzimy rynek i prowadzimy równoległe prace nad AutoMapą na alternatywne w stosunku do Windows systemy operacyjne. Nie możemy w tej chwili udzielać dokładniejszych informacji, czy i kiedy AutoMapa zostanie opublikowana na tę lub inną konkretną platformę sprzętową.
    Na informacja jest ho ho ho odkąd pamiętam. Mam nadzieję że zobaczymy ją już w tym roku Ja sugeruję się tylko stroną oficjalną. Jeżeli oni napiszą że już nie długo, to uwierzę.
    http://img827.imageshack.us/img827/2866/spiderew.gif

  3. #3
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: AutoMapa na Androida - Już wkrótce !

    Kiedy pierwszego kwietnia pojawił się news o pracach związanych z tworzeniem AM na Androida wielu ludzi potraktowało to jako nieśmieszny już żart prima aprilisowy

    Za długo trwało i trwa to robienie AM na Andka. Inne firmy wyczuły rynek i ich nawigacje są bardzo dobre (na Polskę także). W tej chwili nie jestem przekonany, czy po tak długim czasie - przepraszam za kolokwializm - olewania swoich klientów (bo zostawianie im wyboru: albo martwy system na którym nic nie ma, albo drogi sprzęt z nadrgyzionym jabłkiem to jest olewanie, kiedy tyle lat społeczność spod znaku zielonego robota prosiła o wersję na swój OS) jeszcze będę chciał zapłacić tej firmie za to że wspaniałomyślnie zdecydowała się jednak zrobić port swojej nawigacji... Sygic mi wystarcza, działa, nie robi problemów, prowadzi na miejsce... i co najważniejsze - już od dawna JEST. Czego chcieć więcej? :-)
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    17.11.2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    257
    Słuchawka
    Iphone 4

    Odp: AutoMapa na Androida - Już wkrótce !

    Pewnie szybko nie bedzie. Prace na wersja na iphona trwaly 2 lata i wypuscili na poczatku bubel ktory nie dzialal. Teraz juz jest ok ale nie ma np. Mapy EU jest tylko PL. Nie liczylbym ze szybko sie pojawi na adka.

  5. #5
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: AutoMapa na Androida - Już wkrótce !

    Czysto teoretycznie to iOS i Androida powinna dzielić mniejsza przepaść, niż którykolwiek z tych systemów przy konfrontacji z Windowsem... Niby były już dostępne z Desire HD z zainstalowaną AM, choć tutaj wielbiciele teorii spiskowych i biegającego po lesie Elvisa Presleya już zaczęli doszukiwanie się do detali potwierdzających że jest to mockup i ściema ^_^ Także nie wiem. Może jest. Może nie ma. Może będzie. Może nie... w każdym bądź razie jeśli człowiek chce trochę zmienić przyzwyczajenia, to migracja z AM na inne nawigacje naprawdę nie jest większym problemem czy uciążliwością :-)
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  6. #6
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    30.04.2011
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    39
    Słuchawka
    Sensation

    Odp: AutoMapa na Androida - Już wkrótce !

    [quote author=Smogg link=topic=1237.msg6931#msg6931 date=1313583350]
    Czysto teoretycznie to iOS i Androida powinna dzielić mniejsza przepaść, niż którykolwiek z tych systemów przy konfrontacji z Windowsem...[/quote]

    I tak właśnie jest Liczę na to, że do końca roku będzie. A jak to wyjdzie to zobaczymy ;] Automapa raczej nie powtórzy błędów z apple. Drugi raz mieliby tracić na reputacji? Wątpie.

  7. #7
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: AutoMapa na Androida - Już wkrótce !

    W tym świecie już ich reputacja nie stoi na najwyższym poziomie - ciągle można znaleźć petycje sprzed dwóch lat kiedy społeczność prosiła Aquart o AM na Androida... bez odzewu aż do tegorocznego pierwszego kwietnia, od którego też nie dostajemy informacji "zagrzewających do czekania", a raczej lakoniczne komunikaty z których niewiele wynika... AM będzie miała ciężko z przebiciem się do ludzi, którzy już zdążyli zakupić i polubić nawigacje konkurencji. Pytanie również o cenę - bo w Polsce jest to dosyć istotne kryterium (a działająca od niedawna Nawigacja Google - poza transferem danych - jest darmowa).
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  8. #8
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    17.11.2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    257
    Słuchawka
    Iphone 4

    Odp: AutoMapa na Androida - Już wkrótce !

    Reputacja w pierwszych dniach iAM otrzymała ponad 300 negatywnych komentarzy - 1 gwiazdka. Nie przypominam sobie aby jakaś aplikacja została tak zjechana. Firma ta niestety nie przywiązuje wagi do klienta. Screen Automapy z Desire HD to ściema. Narazie poczekać trzeba.

  9. #9
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    30.04.2011
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    39
    Słuchawka
    Sensation

    Odp: AutoMapa na Androida - Już wkrótce !

    Ja również mam sygica i iGo, uważam, że żaden z nich nie zastępuje am, wyznaczanie trasy to zupełnie co innego. Google maps niby wyznacza dobrze, ale czy ktoś dalej na tej nawi jeździ?

  10. #10
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: AutoMapa na Androida - Już wkrótce !

    Google, poza Google Maps ma jeszcze jedną usługę, która na tych mapach bazuje - Nawigacja Google. Testowałem to na HD2 który myślał, że jest Incredible S (tzn. miał ROM z Vivo od Imilki :P) i działało to nawet całkiem nieźle. To Turn-by-turn navi, więc działa dosyć podobnie do AM. Sygic też nie jest taki zły. Wszystko kwestią tego na czym się koncentrujemy - jeśli będą to tylko i wyłącznie różnice, w których korzyść była jednak po stronie AM i będziemy się głowili nad tym jak nam niedobrze - to będziemy sami siebie nakręcać i tęsknić za AM z każdym dniem coraz bardziej i bardziej.

    Przez pierwsze dwa tygodnie tego roku nie chciałem wgrać NANDa w HD2 właśnie z racji braku tej AM. Później chyba trzy tygodnie miałem tylko i wyłącznie Androida z SD (nie wracałem na WM w tym czasie... chyba, że podczas 2 rebootów, kiedy siłą rzeczy musiałem kliknąć na ikonę Android). Tym co mnie stopowało przed zmianą była właśnie ta nawigacja. Ale jeśli się głębiej nad tym zastanowić, to pomimo że AM ma najlepiej odwzorowaną numerację, najdokładniejsze drogi, częste aktualizacje map, wrzuconą masę POI... To jakość tego programu, a programów konkurencji wcale tak bardzo się nie różni.

    Mnie mój Android doprowadza tam gdzie chcę. Tak samo doprowadzała mnie AM pod WM. Różnica jest taka, że kiedy po trasie bawię się telefonem to widzę fajny system z wieloma możliwościami... a nie WM iPhone'a celowo nie wciągam w tę dyskusję, gdyż jakoś nigdy nie miałem do niego przekonania (nawet pomimo tego, że żona była fanką tego czegoś przez 2 lata ).

    Jeśli pojawi się AM na Androida. Jeśli będzie jakaś beta/demo dzięki któremu można będzie to sprawdzić w działaniu na tej platformie. Jeśli do tego czasu konkurencja kompletnie wstrzyma prace nad swoimi nawigacjami, aby dać AM fory -> wtedy zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale teraz kiedy AM tworzy pierwszą wersję na robota, konkurencja szlifuje swoje produkty i dopracowuje je coraz bardziej. Chłopaków z Aquart dopiero to czeka jak i tutaj w pierwszych dniach zostaną zjechani

    A BTW Artur - czy na iPhone'a w tej chwili jest Yanosik i jeśli tak, to czy z niego korzystasz?
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top