Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Zaryswany ekran

  1. #1
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    01.03.2011
    Posty
    92
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9.1-HWA V2.7
    Radio
    2.15.50.14

    Zaryswany ekran

    Witam po powrocie znad morza ...

    Na wstępie powiem, że jednak zdecydowałem się na dedykowany uchwyt samochodowy do HD2 - jestem bardzo zadowolony

    Ale do sedna sprawy: czyszcząc ekran, zauważyłem małą rysę ... BARDZO się zdziwiłem, bo faktycznie próbowałem zarysować ekran moim stalowym nożem i nic, a tutaj jest mała rysa, gdzie nawet nie "testowałem" prób zarysowania ...

    Moje pytanie jest następujące - co mogło mi zarysować ekran ? Co mogło być na tyle twarde ? Jakaś drobinka piasku z plaży ?

    Jestem trochę tym zaniepokojony, bo ekran miał być "niezniszczalny" pod tym względem -_-)'
    // Chieftec 750Watt Modular // Intel Core 2 Quad Q6600 @ 3,0 GHz // Gigabyte GA-X48-DS5 // SAPPHIRE ATI Radeon HD4850 X2 1GB DDR3 2x256bit // 2x2GB DDR2 1066 CL5 (Kingston Hyper-X) // 1TB Samsung 32MB cache Sata/300 //

    // Chieftec 500Watt // Intel Core 2 Quad Q6600 @ 3,0 GHz // Abit AB9 QuadGT // SAPPHIRE ATI Radeon HD4850 VAPOR-X 1GB DDR3 256bit // 4x1GB DDR2 800 CL5 (GoodRam) // 1TB Samsung 32MB cache Sata/300 //

  2. #2
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Zaryswany ekran

    Każde szkło da się porysować, i nie potrzeba do tego jakiegoś niewyobrażalnego materiału - jak diament.
    Wystarczy nawet zwykły klucz i duży napór... Mój wyświetlacz dobrze o tym wie :/ Pojawiło się jakieś 3-4 ryski (właśnie chyba od kluczy) ale i tak jest o nieeeeebo lepiej niż w innych telefonach - np iPhonach (Pozdrawiam, ArturN )

    [EDIT1]

    Jeśli chcesz telefon, któremu nic się nie stanie, zobacz rozwiązania firmy Sonim - po tych telefonach można i czołgiem przejechać bez żadnego ryzyka :>
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  3. #3
    Member [Jr Member]
    Dołączył
    01.03.2011
    Posty
    92
    Słuchawka
    HTC HD2
    Rom
    NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9.1-HWA V2.7
    Radio
    2.15.50.14

    Odp: Zaryswany ekran

    Hmmm, tyle dobrze, że dostałem folie ochronną razem z taką silikonową obudową

    nałożę folię i nie będzie żadnej obawy, że ilość rysek się powiększy

    Tylko mnie trochę to dziwi - bo testy na youtube i w swoim własnym zakresie robiłem i nic się nie działo z tym ekranem a tu jedna mała drobinka z plaży była na tyle twarda i na tyle mocno chyba w torbie była przyłożona do ekranu, że mi to porysowało ...

    Po prostu ciekawi mnie czy jakiegoś rodzaju kwarc (czy nawet mi się trafiła drobinka diamentu) jest twardszy od tego szkła tak z czystej ciekawości
    // Chieftec 750Watt Modular // Intel Core 2 Quad Q6600 @ 3,0 GHz // Gigabyte GA-X48-DS5 // SAPPHIRE ATI Radeon HD4850 X2 1GB DDR3 2x256bit // 2x2GB DDR2 1066 CL5 (Kingston Hyper-X) // 1TB Samsung 32MB cache Sata/300 //

    // Chieftec 500Watt // Intel Core 2 Quad Q6600 @ 3,0 GHz // Abit AB9 QuadGT // SAPPHIRE ATI Radeon HD4850 VAPOR-X 1GB DDR3 256bit // 4x1GB DDR2 800 CL5 (GoodRam) // 1TB Samsung 32MB cache Sata/300 //

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    17.11.2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    257
    Słuchawka
    Iphone 4

    Odp: Zaryswany ekran

    W każym telefonie można porysować szybkę. Liderem niekwestionowanym jeżeli chodzi o trwałość ekranu jest Iphone. (pozdro dla Vinraela ) Oczywiście jak się postaramy to zarysujemy wszystko. Faktycznie hd2 radzi sobie nieźle. Sam osobiście nie używałem foli do czasu pierwszej ryski...

  5. #5
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Zaryswany ekran

    @ArturN
    W najbliższym czasie postaram się zrobić zdjęcie iPhona mojego kolegi (gdy tylko tego kolegę spotkam), wtedy będziemy mogli porozmawiać o wytrzymałości
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  6. #6
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    17.11.2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    257
    Słuchawka
    Iphone 4

    Odp: Zaryswany ekran

    Moge zrobić screena swojego iphona ale przecież nie o to mi chodziło . Nie bedziemy sie przeciez scigac. Tak jak napisalem wszystkie mozna zarysowac...

  7. #7
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Zaryswany ekran

    Pierwsza ryska zawsze boli najbardziej

    Cytat Zamieszczone przez Vinrael
    est o nieeeeebo lepiej niż w innych telefonach - np iPhonach (Pozdrawiam, ArturN )
    A do tego to kolega Vinrael najpierw powinien dodać "NSFW", bo miałem niekontrolowany wybuch śmiechu przy kliencie
    Cytat Zamieszczone przez ArturN
    (pozdro dla Vinraela )
    Jak wyżej

    Powiem Wam, że z HD2 czy innymi HTC z GorillaGlassem naprawdę jest dobrze - jak popatrzę na moją starą Omnię czy P1i to wyglądają dużo, dużo gorzej niż kiedykolwiek wyglądał HD2 (pomijając samoistne pęknięcie oczka aparatu).

    Nawet jak miałem w łapkach HD2 kolegi, który już niejedną glebę zaliczył, to widzę, że jest całkiem całkiem - widać było w 2 miejscach poza obszarem wyświetlania małe rozwarstwienie szkła, ale nie było pajęczynki (a to z kolei przechodził inny kolega z - było nie było - iphonem [choć tutaj muszę dodać, iż był to ip3g]).

    Zdjęcia telefonów raczej nam niewiele powiedzą, bo każdy traktuje swoją słuchawkę inaczej i w innych warunkach, więc nie jest to miarodajne... a jak polak chce, to polak zepsuje
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  8. #8
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    17.11.2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    257
    Słuchawka
    Iphone 4

    Odp: Zaryswany ekran

    pięknie napisałeś, zgadzam się z Tobą Smogg. Pozdro.

  9. #9
    Member
    Dołączył
    09.02.2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    79

    Odp: Zaryswany ekran

    Troche strzelam ale w piasku nie ma drobinek kwarcu?
    To chyba rysuje szklo jak trzeba
    :-\

  10. #10
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Zaryswany ekran

    Kod:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwarc

    Jeden z najpospolitszych minerałów. Składnik wielu skał magmowych (granitów, granodiorytów, pegmatytów), osadowych ([size=14pt]piasków[/size], żwirów, piaskowców, zlepieńców) i metamorficznych (gnejsów, łupków łyszczykowych, kwarcytów).
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top