Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    12.08.2011
    Skąd
    Wielka Brytania
    Posty
    27

    Autostart procesów podczas pracy urządzenia.

    Witam. Mam problem z automatycznym uruchamianiem się procesów podczas pracy urządzenia. Dokładniej... Mam dużo procesów uruchomionych które zżerają baterie z minuty na minute to trzeba je zakończyć oczywiście. Więc klikam w Open Advanced Task Killer, zaznaczam wszystkie procesy które chce zakończyć i klikam KILL selected apps. Praktycznie procesy są teraz zakończone ale w ciągu godziny do dwóch android sam włączy większość spowrotem... Nie wiem skąd system bierze te info które procesy sobie włączyć i skąd on myśli, że w ogóle mu wolno to zrobić. Najczęściej taka sytuacja objawia się w nocy gdyż przed spaniem killuje wszystkie procesy natomiast rano jest ich mnóstwo włączonych spowrotem. Macie jakąś rade?

    Android uruchamiany z karty SD: Mdeejay Froyo Next Sense 2.2 (wersja oprogramowania 2.7). Radio i rom chyma w tym temacie się nie liczą...

    PS: Dzisiaj już killowałem listę procesów ale na noc zrobię screena listy procesów i to samo zrobię rano i wam pokaże.
    Czemu wybrałem HTC? Bo nie wybrałem nic innego

    Jest 10 rodzai ludzi... Ci co rozumieją kod binarny i ci co go nie rozumieją

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Autostart procesów podczas pracy urządzenia.

    Może warto niepotrzebne programy/procesy zamrozić/odinstalować w Titanium Backup? Masz wtedy problem z głowy na stałe, a jeśli byłoby to tylko zamrożenie, to zawsze można odmrozić dany proces :-)

    Druga sprawa - Twój Android jest bardzo stary, nowsze "wypieki" są dużo lepiej zoptymalizowane - tak pod kątem działania samego systemu, jak i jego apetytu na prąd... w wolnej chwili zastanów się nad zmianą :-)
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    12.08.2011
    Skąd
    Wielka Brytania
    Posty
    27

    Odp: Autostart procesów podczas pracy urządzenia.

    Smogg różni ludzie różnie polecają. Każdy poleci coś innego... A ja posłucham akurat Ciebie bo piszesz z sensem Podaj dokładną wersję którą polecasz na SD Jest tego byt dużo, a ja jestem za mało doświadczony żeby dokonać trafnego wyboru... Tak więc Smogg... Co dzisiaj zainstaluje na swojej SD?
    Czemu wybrałem HTC? Bo nie wybrałem nic innego

    Jest 10 rodzai ludzi... Ci co rozumieją kod binarny i ci co go nie rozumieją

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Autostart procesów podczas pracy urządzenia.

    Hłe hłe, dziękuję

    Więc powiem w ten sposób: przez relatywnie długi czas na moim HD2 używałem MCCM SE 3.4. Byłem z niego naprawdę zadowolony. Nie jest to może wybitnie nowy (aby nie powiedzieć, że jest to stary) produkt, nie ma wodotrysków z Sense z DHD/IS, po zainstalowaniu należy wywalić Swype, bo ma ciągłe FC (można zainstalować działającą wersję i nie ma problemów)... ale jest to stabilne, przetestowane Froyo na którym w zasadzie wszystko co sprawdzałem działało.

    W powyższym romie ważnym jest, aby pozwolić by data.img wygenerował się sam przy pierwszym uruchomieniu - bez tego przy którymś uruchomieniu wszystko się posypie
    Czasami cierpi też na energetyczną otyłość i trzeba mu ustawić odpowiednią dietę bateryjną (tzn. jeśli zauważysz wielki apetyt na prąd - usuń statystyki baterii).

    Poza powyższymi przypadłościami, żadnych innych problemów nie miałem okazji doświadczyć (pracowałem na tym romie non stop przez miesiąc - jak na Andka z SD to bardzo długi okres ciągłego włączenia, a w tym czasie tylko 2x restartowałem telefon).
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  5. #5
    Junior Member
    Dołączył
    12.08.2011
    Skąd
    Wielka Brytania
    Posty
    27

    Odp: Autostart procesów podczas pracy urządzenia.

    Ok. MCCM SE v3.4 zassane. Teraz wychodzę z domu ale zaraz jak przyjdę spowrtoem instaluje tego andka. Zdam relacje po fakcie Pozdrawiam.

    PS: Może faktycznie ten stary andek co mam teraz ma to do siebie, że sobie włącza co mu się podoba. Pisząc zdam relacje napiszę głównie czy to rozwiązało mój problem Jeszcze raz pozdrawiam.
    [hr]Dodano: [time]1314817976[/time][hr]
    witam. Już drugi dzień testuje przez ciebie poleconego androida i szczerze sprawuje się o wiele lepiej. Nie ma mrozen, jest szybszy, a co najważniejsze sam nie uruchamia sobie procesów i jest ogólnie około 40% bardziej oszczędny. nie miałem konieczności resetowac statystyk baterii. wszystko działa wyśmienicie. dzięki za pomoc. pozdrawiam.
    Czemu wybrałem HTC? Bo nie wybrałem nic innego

    Jest 10 rodzai ludzi... Ci co rozumieją kod binarny i ci co go nie rozumieją


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top