Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    06.09.2011
    Posty
    21

    Problem z instalacją roma

    Witam wszystkich, jestem tutaj nowy a już do was piszę z takim problemem a więc problem wystąpił po nieudanej instalacji romu. Przechodzę w tryb bootloader (bt) i tam na czerwonym tle jest coś takiego:
    pb81100 hx-bc
    spl-2.0. hspl 8g xe 0x05
    cotullahspl 0x50

    upgrade rom code error please try again.
    Nie wykryje mi telefonu komp więc nie zainstaluje odpowiedniego hspl ( musi być 2 co nie? a mam 1??), romu też nie zmienię z tego poziomu więc trzeba wrzucić przez kartę. Znalazłem jakiś tam rom, zmieniam nazwę pliku na leoimg.nbh, odpalam tel w trybie bt i..wyskakuje mi od razu ' loading', bez żadnego tam że muszę potwierdzać, myślę sobie że dziwna sprawa ale ok zobaczymy co dalej będzie no i..po 10-15min nic, cały czas ten napis widnieje;/ no to mówię sobie że trzeba officialnego roma sciągnąć, a więc zasyssam :
    Kod:
    http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=8044
    ściągam i.. jest tylko jeden plik i to nie w zipie;/ o nazwie RUU_Leo_S_HTC_WWE_EastEurope_3.14.479.2_Radio_15.4 2.50.11U_2.15.50.14_LEO_S_Ship, no to chciałem zmienić nazwę na leoimg.nbh ale..i tak pozostaje to plik exe;/ co mam zrobić w tej sytuacji? pewnie zainstalowanie hspl2 pomogło by rozwiązać mój problem ale jak to zrobić skoro już rom jest uszkodzony?? a może inne sugestie?

    [mod]Linki zewnętrzne kodujemy![/mod]

  2. #2
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Problem z instalacją roma

    1. Pobierz HSPL 4.0: http://hd2blog.pl/2011/02/hspl4-wydane/
    1.2 Podłącz telefon do komputera.
    1.2.1 Komputer (Windows) nie wykryje Ci telefonu!
    1.3 Włącz HSPL 4.0 (na komputerze oczywiście ;p)
    1.4 Wybierz instalację HSPL 2.08 (tutaj program sam będzie wyszukiwał tego telefonu po portach USB).
    1.5 Zainstaluj.
    2. Wgraj sobie nowy ROM bazowany na WM, bądź wgraj MagLDR (+ CWM etc. jeśli chcesz) i wgraj Androida NAND.

    Jeśli chcesz jednak wgrać stockowego WM, i zacząć od tego momentu...
    1. Podłącz telefon do komputera.
    2. Na komputerze uruchom plik wykonywalny .exe
    3. Postępuj zgodnie z instrukcjami.

    Uprzedzam pytanie: Jeśli masz Windows Vista/7, i nie chce Ci działać któryś program, uruchom go jako administrator (RMB -> Uruchom jako Administrator).
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    06.09.2011
    Posty
    21

    Odp: Problem z instalacją roma

    od razu przeszedłem do zainstalowania hspl4, odpalam i po tym jak dałem next ( po tym czyli po wstępie ) wyskakuje mi błąd : rapitool.exe-błąd systemu. Ne mozna uruchomić programu ponieważ na komputerze nie znaleziono rapi.dll. spróbuj ponownie zainstalować program aby naprawić ten problem.
    dałem ok i w oknie hspl4 jest tam waiting 4 usb connection, czekam, czekam i wyskakuje mi błąd że tel nie jest podłączony do kompa;/ Robie to oczywiście w trybie bootloadera, tylko dziwi mnie jedna rzecz a mianowicie po podpięciu telefonu pod lapka nie wyskakuje mi na telefonie że jest połączony z kompem..jak miałem hd to takie coś wyskakiwało, nie można tego zrobić z poziomu karty pamięci albo może innym kablem spróbuje? możliwe że nie działa a dlaczego? ponieważ jak tel jest wyłączony i podpinam go pod sieć-gniazdo w domu to nic się nie dzieje;/
    a błąd jaki wyskakuje po tym jak nie może wykryć to:
    crittical error flow:00000001, error code: 00000002 description: usb connect failed!
    Dodam że mam win7, ale to nie robi jakiejś różnicy prawda? do tego dodam że nie mam sterowników na kompie zainstalowanych by wykrywał ten telefon-jestem po formacie.
    Mam jeszcze taką małą myśl, jak bym chciał zainstalować oryginalny rom htc to nie potrzebuje hspl prawda? to jak bym pobrał rom officialny, wrzucił bym go na kartę i zainstalował z karty poprzez zmianę nazwy na leoimg.nbh? na str htc pobrałem roma ale on jest od razu z radiem i innymi pierdołami w pliku exe, nie wiesz skąd można pobrać takiego roma do PN: 99HJY005-00 ? czyli krajowego?

  4. #4
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Problem z instalacją roma

    Mam rozumieć, że nie masz żadnego połączenia z telefonem?
    Tzn. nie możesz go podładować ani z ładowarki sieciowej, ani z kompa, ani komp go nie wykrywa, totalnie nic?

    [EDIT1]

    Kod:
    http://samsung-wave.pl/brak-pliku-rapi-dll-b-d-aktualizacji-t442.html
    Wiem, że to forum o szajsungu, ale mają problem z tym samym plikiem. Poczytaj.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  5. #5
    Junior Member
    Dołączył
    06.09.2011
    Posty
    21

    Odp: Problem z instalacją roma

    Ciężko mi stwierdzić to ponieważ bez romu nie wiem jak zachowuje się ładowany telefon, czy wyskakuje coś czy też nie, a w trybie bootloader nie ma bodajże na niebieskim tle żadnej zmianki o połączeniu usb czyli wina jest w kablu? oczywiście się przechwaliłem i gdzieś mój kabel mini usb do aparatu zawieruszył się;/

  6. #6
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Problem z instalacją roma

    Pod tym linkiem, w poście wyżej masz ładnie opisane nawet, co trzeba zrobić.
    Wystarczy poczytać ;p

    I oczywiście uwzględnić, że nie pobieramy żadnego F4 przez KIESa etc... :S bo to już odnośnie aktualizacji szajsungów właśnie...
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  7. #7
    Junior Member
    Dołączył
    06.09.2011
    Posty
    21

    Odp: Problem z instalacją roma

    ściągam, zainstaluję i sprawdzę czy to coś da, ale może to wina leży właśnie w kablu usb który jest uszkodzony??
    a powiedz mi co sądzisz na temat zainstalowania officialnego romu htc? tylko skąd pobrać? nie wiesz?
    ehh jak zawsze pod górkę mam tym razem wyskoczył błąd przy instalowaniu tego dodatku: ten pakien instalacyjy nie jest obsługiwany przez ten typ procesora, skontaktuj sie z dostawca produktu;d i trzeba przeszukac wujka google;d

  8. #8
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Problem z instalacją roma

    Szukaj szukaj ^,^

    ROM od HTC znajdziesz na ich stronie, musisz znaleźć zakładkę pomocy technicznej, wyszukać HTC HD2, później odnaleźć wątek mówiący o upgrade ROM (nie pamiętam dokładnie, ale powinieneś ogarnąć), wpisać swój S/N number, i gotowe

    A co na temat samego zainstalowania oryginalnego ROMu?
    Oryginalny ROM to taki sucharek - podstawowy WM z nakładką Sense... Trochę śmieci pokroju Facebook ([size=8pt]Anonymous, czekam![/size]) i właściwie to tyle ;p
    Ogólnie rzecz biorąc WM to umierająca platforma... A umiera w zastraszającym tempie...
    Nawet customROMy nie są już praktycznie robione - podam tu przykład ArturaN, który tworzył niebagatelne ROMy (ciastka z kremem), lecz ostatnimi czasy przesiadł się na... iPhone

    Zainstalowanie Androida NAND (specjał od Gordona Ramsaya) odmienia ten telefon... W bardzo pozytywny sposób
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  9. #9
    Junior Member
    Dołączył
    06.09.2011
    Posty
    21

    Odp: Problem z instalacją roma

    Ok pobrałem, jest to plik exe, jak już wcześniej pisałem o tym, więc za pomocą karty się nie wgra? czy są jakieś sztuczki by to zrobić? znalazłem kabel od motki defy, podłączyłem, wejście niby pasuje i zrobie na tym kablu, wyskakuje błąd 260 z połączeniem, postanowiłem zainstalować na tym kablu od htc i ten sam błąd. Czyli prosty wniosek nie wykrywa komp telefonu.
    Można zainstalować officialny rom z poziomu karty?
    Ja oczywiście przerobię sobie leona na androida a nie wm, ale pierw muszę go zrobić iphony to w ogóle szmelc totalny, miałem kiedyś 2g i zawiodłem się, po jakimś czasie wyszedł 3gs i skusiłem się bo podobno taki 'zaj**isty' i w ogole ahy i ohy i.. po tyg sprzedałem bratu;d

    [mod]Wulgaryzmów nie tolerujemy ;p[/mod]

  10. #10
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Problem z instalacją roma

    1.66 można. Nie masz przypadkiem 64 bitowego windowsa?
    Po zainstalowaniu 1.66 z karty zrób update do 3.14 i masz piękny, oficjalny, stockowy zestaw
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top