Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 13 z 30 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 294
  1. #121
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Co planujesz mieć po HD2?

    Oba z nich to wyświetlacze SuperLCD, jednak ten w One X jest troszkę bardziej zaawansowany.
    Odnośnie Twoich punktów, Smogg:
    1. Brak slotów na kartę SD - Nawet jeśli by był, to w tej chwili najwyższy obsługiwany standard przy MicroSD to SDHC, czyli do 32GB - W One X mamy ok. 27 GB pamięci dostępnej na muzykę etc. Różnica 5 GB... Praktycznie i tak nie wykorzystuje się całości. No i dostajemy następne 25 GB w dropboxie.
    2. Wyświetlacz jest wykonany w tej samej technologii co wyświetlacz Sensacji - Naprawdę twierdzisz, że ten wyświetlacz jest zły? Trzeba też wziąć pod uwagę, że ten wyświetlacz w One X jest wykonany w nowszej technologii, więc te wszystkie problemy(?) z kontrastem są coraz mniej widoczne. Ja nawet wolę SuperLCD z tego względu, że jest bardziej wyraźny niż AMOLED czy SuperAMOLED czy cokolwiek. Przeglądanie stron jest lepsze niż w np. Samsungu Galaxy S II.
    3. Cena - racja. Niestety
    4. Mała ilość RAM - Sam pisałeś odnośnie Sensacji, że 768 MB RAM w zupełności starcza. Tutaj mamy 1 GB... Bez przesady, nie będziemy stawiać serwerów na tym telefonie, czy grać w Assassin's Creed III na najdalszym poziomie renderowania z szesnastokrotnym sprzętowym antyaliasingiem. 1 GB to moim skromnym zdaniem i tak za dużo. Już to 576 w HD2 nie jest w pełni wykorzystywane... Chyba, że gra się w Assassin's Creed 3D - ale też nie ma tragedii, nigdy nie było czegoś takiego, że ta gra mi się wyłączyła ot tak nagle ;d

    I pamiętaj, że w tym porównaniu na mGSM wziąłeś wersję europejską na Tegrze III, podczas gdy wersja US jest na Snapdragonie S4, który podobno miażdży.

    @MatrixSTR - Akurat ostatnio trochę poczytałem o tym, żeby rozeznać się w temacie. Nie ma tego problemu z zakresem sieci w AT&T, ponieważ ta sieć korzysta z GSM i LTE zgodnego z europejskimi standardami. Inną kwestią jest kupno telefonu z innych, 'amerykiańskich' sieci.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  2. #122
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Co planujesz mieć po HD2?

    1. Wrong. Działają karty 64GB.
    2. A Notes w łapkach miał? Wiem, o różnicy rozdzielczości, pomiędzy Sensacją, a Note, ale mając takie porównanie to mówienie o niewyraźnym AMOLED'dzie jest... nietrafione.
    4. Mówimy o czymś, co ma być high endem. To ma być telefon, po którym spodziewamy się, że przetrwa wysyp gier o zaawansowanej grafice, o obsłudze tych 4 rdzeni itp. Jeśli po każdorazowym zagraniu w taką produkcję mam tracić czas oglądając logo HTC i oczekując na ponowne załadowanie się Sense do RAMu... to dziękuję. 1GB mają obecne telefony. Lada moment pojawią się takie, które będą miały ilość pamięci dostosowaną do większej ilości rdzeni i innego softu, pisanego z myślą o tych rdzeniach... Już gry miewają po 1,5GB danych SD. Będą miały więcej. Pamięć jest potrzebna, a będzie jeszcze bardziej. Sense tutaj tez nie pomaga.

    Pamiętam. Ale żyjemy w Europie i biorę pod uwagę wersję, która jest bardziej dostępna. W Stanach pewnie byłoby odwrotnie.
    Ponadto, podoba mi się promocja, którą zapewnia swoim produktom Nvidia. O Desert Winds na Sensację (i w Polsce) ciągle tylko czytam...
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #123
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Co planujesz mieć po HD2?

    Porównanie telefonów : HTC Sensation / HTC One X :: mGSM.pl
    Wklejam Twoje porównanie. Ewidentnie pisze, że do 32 GB Z resztą, więcej niż 32 GB to już SDXC, czyli inny system plików (exFAT), i mógłbyś nawet obsługiwać do 2 TB pamięci na karcie... Przykro mi, ale zdarzają się przypadki kontrolerów na płytach głównych komputerów, gdzie kontroler nie jest w stanie tego obsłużyć. Faktycznie mogą działać, ale nie jestem pewien, czy dość sprawnie...
    I mam takie dziwne wrażenie, że w One X jest tak samo jak w WP7 - to nie jest wlutowana pamięć, tylko karta pamięci schowana pod plastikiem

    2. Widziałem porównanie bodajże Sensation z SGSII. I wyraźnie na zdjęciach było, że wyświetlacz Sensacji jest wyraźniejsza - np. w oglądaniu stron obraz na Sensacji jest lepszy, chociaż ma troszkę gorszy kontrast.
    I sorry, ale porównywanie wyświetlacza 5,7' a 4,3' jest troszkę... nietrafione

    4. Karta graficzna ASUS Ares jest High-endem, do którego ktoś władował 4GB RAM... Rzeczywiście fajnie, tym bardziej biorąc pod uwagę, że ma na pokładzie też 2x GPU HD5870. Ale nie widzę sensu kupowania tej grafiki, skoro na dzisiaj i najbliższy rok - dwa lata w zupełności starczy mi mój EAH5830, z jednym GPU i 1 GB RAM. Nie popadajmy w skrajności, 700 koni mechanicznych w samochodzie może i jest fajne, jednak zupełnie bezsensowne w codziennym użytku...

    W dodatku S4 jest dwu-rdzeniowy, nie cztero ;d
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  4. #124
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Co planujesz mieć po HD2?

    1. Na Sensation działają 64GB. Sprawnie.

    2. Note nie ma 5,7" Nie widzę też sensu w porównywaniu 1:1 telefonów, o różnych rozdzielczościach - DHD jest mniej wyraźny od Sensacji, mimo tej samej wielkości ekranu... ale innej rozdzielczości. Natomiast przy porównywaniu SGS2 -vs- DHD (ta sama rozdzielczość i wielkość) uważam, że lepiej wypada SGS2.

    4. Sense już teraz się restartuje przy bardziej wymagających grach. Dodaj sobie do tego nowsze Sense (wcale nie są tak lekkie jak twierdzi, że będą HTC), oraz nowsze, jeszcze bardziej wymagające gry...
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  5. #125
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Co planujesz mieć po HD2?

    5,3' Takie dziwne... coś, kiedy zamiast zapamiętywać liczby po przecinku, zapamiętuję ile brakuje do pełnej jednostki. Czasami mi się myli ;d

    1. To aczkolwiek dziwne, ale możliwe, nie zaprzeczam. W sumie pojemność SDHC jest sztucznie ograniczona, systemem plików właśnie. Czyli pewnie sformatowanie do FAT/FAT32 pomaga... ;d
    2. Lecz DHD to jednak troszkę inna generacja LCD, niż to, co mamy w One X ;d Należy też pamiętać, że SGSII wyszedł troszkę (a nawet troszkę dużo) później niż DHD...
    4. Ale dalej nie widzę sensu pakowania więcej niż1GB RAMu do telefonu... Dalej to tylko kwestia optymalizacji. Która podobno ma być w ICS 4.0 lepsza... Okaże się.

    Zastanawia mnie tylko, czemu wydawany na europejski rynek XL, który jest praktycznie amerykańskim X ma być droższy... ;/
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  6. #126
    (Plichu) [Jr Member]
    Dołączył
    27.06.2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Słuchawka
    HTC Sensation
    Rom
    Virtuous Inquisition

    Odp: Co planujesz mieć po HD2?

    Wracając do tematu ostatnimi czasy zaczęła mnie interesować Lumia 800.
    Mniej więcej znam wszystkie jej wady. Tak samo jak WP7.
    Jednak ciągnie mnie do niej to że jest to flagowiec nokii, nokia i MS sporo w ten sprzęt inwestują, apdejty na bieżąco wydawane, czuć że producent się interesuje. Aplikacji ciągle przybywa. To co daje producent jest moim zdaniem "dobre". Wyjmuje telefon z pudełka i nie musze się martwić że na stocku muli, restartuje się nakładka albo oficjalnie nie zobaczę nowszej wersji systemu (albo zobaczę ją pół roku po premierze).

    Tak myślę o zmianie platformy i myślę i szczerze mówiąc nie mogę się na nic konkretnego zdecydować.

    Windows Phone dynamicznie się rozwija. Głównym motorem napędowym jest nokia i microsoft.
    Na pewno na + należy zaliczyć przyszłą integrację windows 8 z WP. Jednak nie jestem pewien czy obecne wady WP są dla mnie do przełknięcia.

    Jeśli chodzi o androida to niesamowicie mnie drażni olewanie aktualizacji i wszędobylskie reklamy. Google stworzyło sobie platforme reklamową. Coś takiego jest nie do pomyślenia w WP czy iOS.

    Co do iOS to odstrasza mnie głównie cena za te przyjemność. 2k za telefon, 2k za tablet, i ze 4k za komputer żeby to wszystko wygodnie ze sobą grało. Jak na polskie realia to moim zdaniem sporo, nie jestem pewny czy chce rezygnować z pewnych przyjemności tylko po to żeby wydać $ na elektronike z logiem jabłka.
    Ostatnio edytowane przez Soren ; 02.04.12 o 22:26
    Virtuous Inquisition

  7. #127
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    26.08.2011
    Skąd
    Grójec
    Posty
    1,355
    Słuchawka
    Nokia N9 16 GB
    Rom
    MeeGo 1.2 Harmattan PR1.3
    Radio
    Grające x)
    Dziś bawiłem się n9 i lumia 800na raz i muszę przyznać, lumia ma lepszą obudowę po bokach, ale całościowo n9 wygrywa

    Tapniete z Lwa

  8. #128
    (Plichu) [Jr Member]
    Dołączył
    27.06.2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Słuchawka
    HTC Sensation
    Rom
    Virtuous Inquisition

    Odp: Co planujesz mieć po HD2?

    Tylko że n9 to ciekawostka. Nikt poważny się na tej platformie nie skupia i nie skupi.

    Update.
    Tak czytam o fragmentacji androida np. tu i ręce opadają. Odsetek słuchawek z ICS'em stanowi raptem 2,9% wszystkich urządzeń. Z drugiej strony co się dziwić? ICS trafił bądź ma trafić tylko do "elyty" urządzeń a do tego tempo aktualizacji jakie jest sami wiecie.
    Z dnia na dzień coraz bardziej przychylam się do zmiany sensacji na lumie 800.
    Ostatnio edytowane przez Soren ; 03.04.12 o 14:01
    Virtuous Inquisition

  9. #129
    Senior Member [Full Member]
    Dołączył
    13.07.2011
    Skąd
    Świetokrzyskie
    Posty
    398
    Słuchawka
    HTC Hero
    Rom
    Android 2.1 Sense

    Odp: Co planujesz mieć po HD2?

    Jeśli chodzi o WP7 to sam system jest bardzo fajny i w ogóle, ale jeśli chodzi o aplikacje to... czyję się tak jakbym się bawił zwykłym telefonem z jakimś OSem producenta. Nie ma żadnej dobrej przeglądarki, że o braku flasha nie wspomnę. IE9 co prawda działa lepiej niż wcześniejsza wersja, ale formatowanie stron leży i kwiczy. Kolejną wadą jest strasznie mała ilość dobrych aplikacji, Chodziłem po markecie przez 2 godziny i kompletnie nic nie znalazłem.
    Jeśli chodzi o reklamy to wystarczy root i bardzo łatwo można je zablokować, i to zarówno w aplikacjach, jak i na stronach internetowych.
    A fragmentacja to jest największa wada Androida, z tym że główną winę za to ponoszą producenci którzy muszą dodać swoje własne interfejsy, sterowniki i inne czasem zbędne rzeczy.

  10. #130
    (Plichu) [Jr Member]
    Dołączył
    27.06.2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Słuchawka
    HTC Sensation
    Rom
    Virtuous Inquisition

    Odp: Co planujesz mieć po HD2?

    Dobra mam nową koncepcję, zawsze chciałem mieć nokię n8
    Wiem w głowie mi się przewraca, ale chyba po prostu potrzebuje odskoczni

    Sprawdzę jeszcze tylko jak wypadają fotki w dobrych warunkach w sensacji przed i po modach (na xda dostępny jest mod zmniejszający kompresje itp).
    Virtuous Inquisition


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top