Ogólnie rzecz biorąc luźny temat jak to PC można schłodzić i dyskusja na temat owy
Z racji, że dużo na ten temat było mówione na shoutboxie

Żeby nie być gołosłownym, opiszę to mój skromniutki zestaw chłodzenia.
Ogólnie rzecz biorąc wyłowiłem za 100 PLN (po wielkiej znajomości ;>) układzik zwany CoolerMaster Aquagate duo viva.
Konfig mojego kompa można zobaczyć w sygnaturce (żeby było wiadomo, co jest chłodzone ;p)
Bloki troszkę przerobiłem (nawet bardzo, i nie będę nawet tego opisywał... ;d) - jest jeden na CPU (z pompką) i drugi na GPU, standardowa pompka została, chłodnica też (choć był epizod z chłodnicą od Daewoo Nubiry.. to jednak przesada, i wróciłem na standardową 2x80mm). Rezerwuar hand-made, wyszedł bardzo ładnie (solo wieżyczka na kompie, jest przynajmniej gdzie słuchawki powiesić ^,^), i z racji konstrukcji pompki musi być on nad ową pompką (tak też jest). Ot i całe chłodzenie wodne
Co mogę jeszcze dodać, to to że używam (na chwilę obecną) płynu Feser One Acid Green UV. Pasta termoprzewodząca to Arctic Cooling MX-2 (gorąco polecam - nie przewodzi prądu, jest dość tania i genialna jeśli chodzi o przewodzenie ciepła).
Rurki to standardowe rurki PVC średnica wewnętrzna bodajże 10mm ;S

Z reszty chłodzenia to dwa wiatraczki wolnoobrotowe 80mm Tracens Aura II na dyski i grafikę, 2 wiatraczki 80mm CoolerMaster na chłodnicę i dodatkowe radiatory na kości pamięci grafiki i sekcje zasilania GPU.


Zapraszam wszystkich do opisywania swoich sprzętów - czy to bardzo zaawansowanych czy też nie