Witajcie.
Od jakiegos miesiaca jestem "szczesliwym" posiadaczem HD2.
Od jakiegos czasu mam problem z Automapa.
Jezeli telefon jest podlaczony do ladowarki to samoistnie sie resetuje srednio co 5 - 15 minut.
Chcialem wiec zmienic ROM.

Pierwsza rzeza jaka zrobilem to looknalem na strone producenta w poszukiwaniu romu.
Chcialem sciagnac pierwszy lepszy ale po wpisaniu sn pojawia mi sie informacja ze ten plik nie jest przeznaczony dla telefonow z T-Mobile. Telefon jest uzywany i przy wlaczeniu ukazuje mi sie logo PLUSa.
O dziwo gdy dorwalem link romu 3.14 dla aparatow z T-mobile komunikat dalej jest ten sam i nie moge dostac sie do pliku. Na szczescie takowy plik juz sciagnalem

Chcial bym zamienic istniejacy rom (1.66.479.2 wwe) na nowszy (3.14)
W zwiazku z tym mam kilka pytan:
1.Czy duze sa roznice pomiedzy istniejacym romem a tym co chce zainstalowac?
2.Czy rom ma wplyw na system operacyjny zainstalowany na smartphonie?
3.Czy istnieje jakies narzedzie ktorym moge zrobic backup romu w razie gdyby instalacja nowego zakonczyla sie fiaskiem i nie mozliwe by bylo odpalenie telefonu?
4. Jezeli zainstaluje ten rom pomimo zalecen producenta ( niby nie pasuje do T-mobile) czy moge miec z tym jakies wieksze problemy (zwiechy telefonu lub gorzej)? Jaka jest roznica pomiedzy romami Tmobilowymi a cala reszta? Wydaje mi sie ze wszystkie telefony maja taki sam hardware w srodku i nie powinno to za bardzo robic roznicy jaki rom sie wgrywa.