Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    24.02.2011
    Posty
    13

    Poważny problem HTC HD2. Nie mogę zainstalować ROM-u itp. Pomocy !

    Witam!
    Mam poważny problem z moim htc hd2. Oglądając film, fonik się troszkę zagrzał a miałem go podłączonego do ładowarki, potem się wyłączył...sam się wyłączył. Przy uruchomieniu i po hard reset pojawia się (na boot loaderze ekran jest ok.kolory wyświetla poprawnie) taki ekran i oto link do tego jak wygląda ekran po hard reset:
    .

    Gdy chciałem zainstalować jeszcze raz ROM to na pasku postępu był 1% i telefon się wyłączał i pojawiał się tylko biały ekran tutaj link na info o tym błędzie wynikającym przy instalacji ROM-u:
    .

    Mam pytanie czy coś mogło się uszkodzić fizycznie w telefonie? Pozdrawiam i proszę o pomoc sugestie !

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Poważny problem HTC HD2. Nie mogę zainstalować ROM-u itp. Pomocy !

    Widzę po opisie Twojego profilu, że masz ROM z dystrybucji niemieckiej... powiedz mi - czy taki sam ROM próbujesz przeflashować po kablu? Gdyż jeśli nie, to całkiem możliwe, że właśnie dlatego pojawia się taki a nie inny komunikat ;-)

    Z mniej radosnych informacji - tak, coś mogło się fizycznie uszkodzić w telefonie... Spróbuj wykonać HR jeszcze jeden raz, uruchom telefon, daj mu jakieś 10 minut na przemielenie tam wszystkiego... jeśli po tym czasie nadal będziesz widział biały ekran z logiem HTC, to mamy problem... niemniej jednak mam nadzieję, że wszystko będzie ok i nie będziemy musieli jakoś specjalnie kombinować nad ożywieniem Twojej słuchawki
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    24.02.2011
    Posty
    13

    Odp: Poważny problem HTC HD2. Nie mogę zainstalować ROM-u itp. Pomocy !

    Sęk w tym że ekran w prawie 3/4 jest koloru prawie różowego a reszta biała. Co do ROM-u jeśli masz na myśli płytę główną(była raz już wymieniana w Regenersis w W-wie jak przestał reagować ekran na dotyk-przyczyna zimno i wilgoć)to mam z vodafone-germany,ale instalowałem ostatnio FireStorm_Mod_WM23152_by_ArturN, a na karcie miałem androida Froyo i na androidzie oglądałem wtedy film.
    [hr]Dodano: [time]Czerwiec 21, 2011, 01:47:11 [/time][hr]
    Niestety po ponad 30min. żadnej reakcji. Ekran niezmiennie ten sam. Masz pomysł?
    [hr]Dodano: [time]Czerwiec 21, 2011, 09:46:44 [/time][hr]
    Smogg! W związku z tym że hard reset nic nie pomógł i po ponad 30min. nic się nie dzieje i jeśli masz jakieś pomysły to podaj do godziny 12:30 ponieważ o 13:00 idę do pracy, a potem dopiero będę po 22:00. W najgorszym wypadku dopiero późnym wieczorem zobaczę co Napisałeś. Tutaj jest mój nr. gg 12420735. Pozdrawiam!
    [hr]Dodano: [time]Czerwiec 21, 2011, 12:45:18 [/time][hr]
    Gdy chciałem zainstalować oryginalny ROM vodafone to był ten sam problem jak poprzednio, 1% i telefon się wyłączał i pojawiał tylko biały ekran. Nie ukrywam że instalowałem HSPL.Na bootloader mam takie info na tle czerwonego koloru: PB81100 SS-BC
    SPL-1.66.HSPL XE
    0x05
    CotullaHSPL 0x50
    Może to coś pomoże. Pozdrawiam i proszę o pomoc jeśli to będzie możliwe w Twojej gestii.

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Poważny problem HTC HD2. Nie mogę zainstalować ROM-u itp. Pomocy !

    Hymmm, przepraszam za mały poślizg w pisaniu, ale ostatnio mam sporo na głowie, a ten topic jakoś mi umknął przy dopiskach do ostatniej odpowiedzi...

    Skoro masz HSPL 1.66... to... spróbuj wgrać jakiegoś customa - nic nie tracisz, powinno przejść.

    Jeśli nie będziesz mógł, wejdź w bootloader, uruchom HSPL na komputerze i:
    a) albo zmień HSPL na wyższy (tj. 2.08, z 3.03 mogą nie chcieć współgrać wszystkie romy);
    b) w HSPL jest również opcja przywracania SPL-a.. użyj jej, sprawdź czy zadziałała i jeśli tak -> telefon do serwisu.
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  5. #5
    Junior Member
    Dołączył
    24.02.2011
    Posty
    13

    Odp: Poważny problem HTC HD2. Nie mogę zainstalować ROM-u itp. Pomocy !

    Customa przecież miałem zainstalowanego zanim to się stało. Co do przywracania SPL to musiałbyś mit to wytłumaczyć jak to się robi bo nie mam o tym pojęcia.Custom(FireStorm)próbowałem ponownie instalować i nic.Nawet próbowałem ponownie instalować task29 i też nic do 4% i gaśnie. Po wykonaniu HSPL robi się biały ekran i nie mam pojęcia co dalej. Spróbuję zainstalować oryginalny ROM vodafone jeszcze raz.Aha! Jak ma zainstalować org. ROM który jest wersją 1.72 to nie będzie kolidować z radiem 2.15?
    [hr]Dodano: [time]Czerwiec 23, 2011, 19:23:07 [/time][hr]
    Słuchaj!Wziąłem skopiowałem na kartę sd plik instalacyjny "leoimg.nbh" z wersji Rom WWE_EastEurope_1-66 i wyszło coś takiego po probie instalacji oto link na ten ekran. Może to coś tobie podpowie.



    [admin]Nie wiem czy zwróciłeś na to uwagę, ale... już raz w tym wątku zdarzyło mi się poprawić Twoje znaczniki [/admin]

  6. #6
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Poważny problem HTC HD2. Nie mogę zainstalować ROM-u itp. Pomocy !

    A kiedy ściągasz ten Vodafonowy rom i z niego leoimg.nbh wrzucasz na kartę i próbujesz flashować - efekt jest ten sam?
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  7. #7
    Junior Member
    Dołączył
    24.02.2011
    Posty
    13

    Odp: Poważny problem HTC HD2. Nie mogę zainstalować ROM-u itp. Pomocy !

    Plik z vodafone jest w postaci exe i instalacja rzecz jasna tylko przez usb. Zastanawiałbym się jak stamtąd wyciągnąć ten plik leoimg.nbh.Wersja Radia to 2.15(instalowałem Task29) a po kliknięciu na ten plik .exe i przejściu do właściwości tego pliku wychodzi pełna jego nazwa : RUU_Leo_Vodafone_DE_1.72.162.0_Radio_CRC_Signed_15 .32.50.07U_2.07.51.22_2_Ship.exe
    Jak spowodować żeby to co mam zainstalowane definitywnie usunąć do pierwotnego stanu bym mógł zainstalować właściwy ROM?
    A to z ostatniej chwili Poprzedni ROM ściągnąłem na podstawie starego numeru seryjnego a obecny ROM na podstawie numeru po wymianie płyty głównej a ten plik ma taką nazwę : RUU_Leo_S_Vodafone_DE_3.14.162.5_Radio_15.42.50.11 U_2.15.50.14_LEO_S_Ship.exe
    Nie wiem o co tu chodzi ale zaraz spróbuję to zainstalować.

  8. #8
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Poważny problem HTC HD2. Nie mogę zainstalować ROM-u itp. Pomocy !

    Przypuszczam, że z WM też tak jest - update'y Androida cache'ują pliki w Windowsowym TEMP-ie... więc pewnie po odpaleniu instalatora z .exe plik z romem w wersji .nbh powinien być możliwy do znalezienia w tejże lokacji
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  9. #9
    Junior Member
    Dołączył
    24.02.2011
    Posty
    13

    Odp: Poważny problem HTC HD2. Nie mogę zainstalować ROM-u itp. Pomocy !

    Tylko jak to zrobić żeby ten plik wyciągnąć?Ok przy plikach z FireStorm i innych customach są pliki na kartę sd spróbuję zainstalować z karty. Dam znać nie długo.


  10. #10
    Junior Member
    Dołączył
    24.02.2011
    Posty
    13

    Odp: Poważny problem HTC HD2. Nie mogę zainstalować ROM-u itp. Pomocy !

    Mozna temat zamknąć ponieważ fona zaniosłem do fachowców, a po za tym przerzucam się na Samsunga Galaxy S II. Za dużo nerwów kosztuje mnie ten HTC. Pozdrawiam!


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top