Witamy na HTC Forum - HtcClub.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Junior Member
    Dołączył
    19.12.2010
    Posty
    6

    Zepsuty HD2 - czysty ROM i naprawa gwarancyjna

    Zepsuł mi się HD2 (zielony ekran po 5 minutach użytkowania) - ale jest jeszcze na gwarancji. Rok temu dokonałem na nim niezbędnych zmian umożliwiających korzystanie z Androida i Ubuntu i teraz chciałem go przywrócić do wersji umożliwiającej bezproblemową naprawę gwarancyjną

    Ściągnąłem z tego newsa ROM ?KARTA- WWE_EastEurope_1-66? i poprawnie zainstalowałem (bez tłumaczenia) ? mam telefon z Plusa ? czy jeżeli teraz oddam go do do naprawy na gwarancji to nie będą narzekali na ingerencję? ROM jednak różni się od tego z Plusa (może jest gdzieś dostępny ROM Plusowy ze zintegrowanym tłumaczeniem?) ? i czy aby na pewno wszystkie wcześniejsze zmiany, które pozwalały na Androida się usunęły/nadpisały?.

    Pozdrawiam
    Voe

  2. #2
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    24.11.2010
    Skąd
    Katowice
    Posty
    772
    Słuchawka
    HTC EVO 3D

    Odp: Zepsuty HD2 - czysty ROM i naprawa gwarancyjna

    wgrywając oryginalny rom nie potrzebujesz nic zmieniać języka, ani na rom plusowy
    Zanim zadasz pytanie: BEST HD 2 Android: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

  3. #3
    Junior Member
    Dołączył
    19.12.2010
    Posty
    6

    Odp: Zepsuty HD2 - czysty ROM i naprawa gwarancyjna

    czyli mogę już bezpiecznie oddawać do serwisu z wykorzystaniem gwarancji? po tej (tylko) jednej operacji?

  4. #4
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Zepsuty HD2 - czysty ROM i naprawa gwarancyjna

    Całe brandowanie plusa ograniczało się chyba tylko do jednego pliku z logiem plusa po uruchomieniu Windowsa (w sumie mój HD2 był z tej sieci właśnie, ale już powoli zapominam, bo "branda" jako takiego miał raptem godzinę od wyjęcia z pudełka).

    Sprawdź, czy na pewno usunęło się HSPL i do romu 1.66 masz radio 2.07. Dla pewności mógłbyś jeszcze przeprowadzić update do 3.14(R2.15) to w razie czego powiesz, że robiłeś dawno temu update do nowej wersji od HTC i to to wywaliło png/jpg z logiem Plusa

    A czy możesz oddawać - sprawdź HSPL i wersje wszystkiego, jeśli jest ok, to jest ok
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  5. #5
    Junior Member
    Dołączył
    19.12.2010
    Posty
    6

    Odp: Zepsuty HD2 - czysty ROM i naprawa gwarancyjna

    Ale nie mam pojęcia jakie powinny być oryginalne wersje "wszystkiego"

    Może ktoś wie?

  6. #6
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Zepsuty HD2 - czysty ROM i naprawa gwarancyjna

    Przecież już Smogg podał...
    ROM 1.66/3.14
    RadioROM 2.07/2.15
    (co do ROMu 3.14 i radia 2.15 to nie wiem po co się w to bawić... Skoro i tak telefon leci na gwarancję)
    byle by nie było w telefonie HSPL.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  7. #7
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Zepsuty HD2 - czysty ROM i naprawa gwarancyjna

    1. Musisz mieć SPL a nie HSPL.
    2. Do danego romu jest dane radio - jeśli np. do starego romu masz wgrane nowe radio... to wiedz, że coś się dzieje
    2a. ROM 1.66 przychodzi z radiem 2.07;
    2b. ROM 3.14 przychodzi z radiem 2.15;
    3. Powyższe podpunkty dotyczą instalowania nowszych wersji oprogramowania via RUU /nie pamiętam, czy instalując .NBH z karty również można zainstalować na raz i radio i rom i np. inne SPL/.
    [hr]Dodano: [time]Grudzień 23, 2011, 10:36:12 [/time][hr]
    A po co się bawić w update do 3.14... a żeby serwis zobaczył, że brak loga plusa - o ile mają jakiś dostęp do tego jakie logo powinno pojawiać się po boot'cie jakiego telefonu - nie ma związku z wgrywaniem customów/Androidów/WP7/itp. tylko z tym, że właściciel słuchawki po prostu zaktualizował ją przy użyciu ruu dostępnego na stronie HTC Dużo czasu to nie pochłonie, a jest to zawsze jakiś dodatkowy argument, który można wykorzystać... przezorny zawsze ubezpieczony
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  8. #8
    La Volpe [Full Member]
    Dołączył
    05.03.2011
    Skąd
    Lublin
    Posty
    904
    Słuchawka
    HTC Desire 500/ Asus TF300T
    Rom
    stock 4.1.2 (1.10.401.3) + Sense 5

    Odp: Zepsuty HD2 - czysty ROM i naprawa gwarancyjna

    Ciekawe, czy będzie się chciało to sprawdzić / czy będą wiedzieli że trzeba. Kumpel jak oddawał telefon, tylko weszli w bootloader, było SPL, sprawdzili plomby i przyjęli.
    Don't worry, don't cry - get bike and fly!
    Dartmoor Hornet 2012 16' coming soon!
    Widelce, hamulce, supporty, korby, piasty, dampery, ramy, obręcze, szerokie kierownice... - witamy w moim świecie.

  9. #9
    Senior Member [Sr Member]
    Dołączył
    14.11.2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,647
    Słuchawka
    1

    Odp: Zepsuty HD2 - czysty ROM i naprawa gwarancyjna

    Ale z drugiej strony nigdy nie wiesz, czy osoba przyjmująca telefon do serwisu to zrezygnowany, zmęczony życiem i pracą za minimum krajowe Pan Mamtowdupie, czy może ambitny, waleczny idealista starający się o premię za najwyższy współczynnik odrzuconych napraw gwarancyjnych i zamienienie ich na odpłatne naprawy serwisowe

    Ile trwa flash dodatkowego romu? 5 minut? 10? I można w tym czasie robić jeszcze inne rzeczy, więc nie jest to stracony czas gapienia się w pasek postępu, a taka ludzka wersja multi-taskingu Szczerze - nie szkodzi, może pomóc w razie czego. W takich sytuacjach wraz z biegiem lat życie uczy doceniania sposobów minimalizowania ryzyka "porażki", zwłaszcza, jeśli taka minimalizacja może odbyć się naprawdę małym nakładem czasowo-finansowo-energetycznym ;]
    OMGWTFLMFAO http://smogg.republika.pl/killme.gif

    "Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
    Od siebie dodałbym jeszcze używanie Caps Locka...
    Punctuation is the difference between helping your uncle, Jack, off his horse, and helping your uncle jack off his horse.
    "Wgl" to skrót używany przez tych, którzy nie wiedzą jak prawidłowo napisać "w ogóle".

  10. #10
    Junior Member
    Dołączył
    19.12.2010
    Posty
    6

    Odp: Zepsuty HD2 - czysty ROM i naprawa gwarancyjna

    Nie mogę zajrzeć teraz do telefonu - bo bym sprawdził czy jest usunięty HSPL oczywiście pamiętam, że go na 100% instalowałem rok temu

    czyli HSPL nie zostaje usunięty taką instalacją surowego ROMu ? czym go usunąć w takim razie?


 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Back to top